Nederland kan 'groene' koploper worden Profiteren tijdens Nederland-Japan "Onze spitsen fm- m l m l - m U: im mk fffe DUURZAAM ONDERNEMEN Werkgevers: Overheidsbeleid aanpassen 3 Qf 4 daags arrangement Dockwise levert schip voor Golf van Mexico 99,00 P.P. Sportieve WK-kortingen! 1149,- India blijft groeien DEN HAAG - Nederland kan koplo per worden op het gebied van duurzaam ondernemen. Maar dan moet de overheid afstappen van zijn zigzagbeleid op dit terrein, met name bij het subsidiëren van schone technologie en het terug dringen van C02-uitstoot. Dat stel len de werkgeversorganisaties VNO-NCW, MKB Nederland en LTO Nederland. Op dit moment zijn allerlei subsi- dieregelingen nog te veel aan mo- I des onderhevig, menen werkge vers. „Je probeert afspraken voor de lange termijn te maken, maar dan is er ineens weer een andere mode. Dat kan en moet veel be ter", aldus Akzo-topman en oud-minister van Economische Za ken, Hans Weijers, gisteren op een bijeenkomst van de werkgeversor ganisaties. Volgens de werkgevers lobby zijn economische groei en duurzaamheid heel goed te combi neren. Investeringen in nieuwe, schone technologie zorgen de ko mende decennia niet alleen voor een beter en schoner milieu, maar ook voor voor extra groei, aldus het rapport Innovatie in Onderne mend Nederland. De drie ondernemersorganisaties pleiten ook voor het bouwen van nieuwe kerncentrales in Neder land. Kernenergie is volgens hen nodig om de energiezekerheid KOLKATA - Een Indiase forens rijdt op zijn motor langs een rayon in aanbouw voor nieuwe industrie en wonin gen in Rajarhat, vlak boven de Noordoost-lndiase stad Kolkata. Volgens regeringsplannen zal de wijk worden uitgebreid tot helemaal aan de Sunderbans, de mangrovebossen BREDA Maritiem dienstverlener Dockwise gaat meehelpen met het opruimen van de olie in de Golf van Mexico. Het bedrijf levert een groot schip met grijparmen waarmee zwaar materiaal kan worden geruimd, zo maakte Dockwise gisteren bekend. Het schip, de Mighty Servant 3, is volgens het concern bijzonder ge schikt om materiaal doordrenkt met olie en water met olie op te ve gen en op te vangen. Dockwise noemde geen kosten voor de inzet van het vaartuig. Landgoederenarrangement Welkomst kopje koffie of thee 2 overnachtingen met ontbijtbuffet 2de avond een 3-gangen dinerbuffet SUPer aanbied Bij besteding van het diner op de 3de dag, krijgt u de 3de overnachting gratis!! Prijs is op basis van een 2-persoonskamer excl. Boekingskosten en Milieu en verblijfstoeslag, gratis overnachting is excl. ontbijt a 9,50 p.p. voor de middellange termijn te ga randeren. Maar die suggestie viel gisteren bij de presentatie van de toekomstvisie in ieder geval hele maal verkeerd bij het Wereld Na tuur Fonds (WNF). Volgens WNF-directeur Johan van den Gronden is investeren in kern- energie het paard achter de wagen spannen. Als er inderdaad de ko mende decennia 14 tot 18 miljard euro in nieuwe kerncentrales wordt gestoken, zoals de onderne mers bepleiten, gaat dat volgens het WNF ten koste van investerin gen in werkelijk duurzame vor men van energie. „Voor echt duur zame energie is dan geen cent meer over." Best Western Hotel Landgoed Ehzerwold - Ehzerallee 14 - 7218 BS Almen 0575-431143 - receptie@ehzerwold.nl - www.ehzerwold.nl DEN HAAG - Meer dan tien miljoen Nederlanders volgen vanmiddag naar verwachting de voetbalwed strijd Nederland-Japan op televi sie, maar diegenen die de wed strijd aan zich voorbij laten gaan kunnen nog weieens spekkoper zijn. Om nog een klant binnen te krijgen, smijten winkeliers met kortingsacties. Even een vakantie boeken, verzor gingsartikelen kopen en de garde robe bijvullen terwijl de rest van Nederland voetbal zit te kijken, kan een besparing van tientallen euro's opleveren. Zo geeft drogiste rijketen Kruidvat tijdens de wed strijd 20 procent korting op alle ar tikelen. Ook een weekendje uit of een vakantie bespreken, kan lo nen: verscheidene reiswinkels, waaronder Kras.nl, geven tussen één en vier uur vanmiddag korting op alle bestemmingen. En veel boe tieks prijzen hun kleding af Detailhandel Nederland, de brancheorganisatie van winkeliers, meent ook dat consumenten be hoorlijk wat geld kunnen bespa ren als het Nederlands elftal voet balt. „Er zijn heel veel detaillisten en winkelketens die hun winkel sluiten, maar een groot deel houdt de deuren open en lokt de klant met kortingsacties", zegt een woordvoerder. vakanties '>yi> W1™!! cm m v v M I Tf vlakbij de Golf van Bengalen. India, dat inmiddels 1,2 miljard inwoners heeft, staat voor enorme uitdagingen op het gebied van verstedelijking, industrialisatie, ver vuiling, sanitatie en watervoorraden, nog afgezien van het verdwijnen van bossen en landbouwgronden. foto Piyal Adhikary/EPA Boek van 14 t/m 24 juni uit onze selectie: Prachtig Sicilië 8 dagen van 773,- voor 699,- vertrek 1 en 15 september Highlands Lowlands 10 dagen van ip. -ro,~ voor GEGARANDEERD vertrek 6 augustus Noord-lerland 8 dagen van 1038,- voor 998,- GEGARANDEERD vertrek 15 augustus Schatten van de Peloponnesos 8 dagen van 963,- voor 889,- vertrek 3, 10 en 24 september Madeira 8 dagen van 843,- voor 769,- vertrek 2 en 30 september Meer WK-kortingen? Kijk op: www.src-cultuurvakanties.nl/wk Onze reizen zijn inclusief: vlucht/busreis Luchthavenbelasting en heffingen HP excursies Nederlandssprekende reisleider Meer informatie en boeken: 050 - 3 123 123 SRC-CULTUURVAKANTIES.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13