Israël aan de wetenschap geslaagd 117 De CSW feliciteert alle geslaagde leerlingen. Goed gedaan! vrijdag 18 juni 2010 VWO Merijn Dam, Oud-Vossemeer; Mare Pe- kelsma, Tholen; Maja van Putte, Sint-Maartensdijk. Westerpoort College, Tholen Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, Techniek Senna Arnouts, Sint-Annaland; David Bar nes, Sint-Annaland; Rayhan van Beelen, Sint-Maartensdijk; Omar Boudou, Tholen; Mark van Gurp, Sint-Maartensdijk; Joey Heijnen, Tholen; Leroy Minderhoud, Sint-Maartensdijk; Marco Moerland, Sint-Maartensdijk; Denis Polderman, Sta- venisse; John Scheurwater, Tholen; Niels Vos, Tholen; Mike Withagen, Sint-Maar tensdijk. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, Zorg en Welzijn Anouschka Arkeljan, Oud-Vossemeer; Mi chelle van Casand, Scherpenisse; Jennifer van Haaften, Stavenisse; Martin Heijnen, Bergen op Zoom; Marielle van de Hoek, Tholen; Kimberley van Houdt, Sint-Maar tensdijk; Cindy van Oeveren, Stavenisse; Stefanie van Oost, Tholen; Cimberley Op- ree, Tholen; Marie-Elize Roggeband, Tho len; Marco Scheermeijer, Tholen; Dhelia- na Spekman, Sint-Maartensdijk; Roel Veld, Tholen; Geerte Werner, Bergen op Zoom; Carmen Wesdorp, Stavenisse. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, Techniek Remco Bosmans, Tholen; Martijn Büchner, Oud-Vossemeer; Vick Heuven van Staereling, Oud-Vossemeer; Patrick Houke, Poortvliet; Pavel Ispirian, Sint-Maartensdijk; Stefan van der Meer, Sint-Maartensdijk; Barend Neven, Oud-Vossemeer; Umhammed Tihani, Tho len; Nino Wolvekamp, Oud-Vossemeer. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, Zorg en Welzijn Louise Bazen, Sint-Maartensdijk; Michelle Bogert, Tholen; Giovanna Boontjes, Tho len; Sanne Bosters, Oud-Vossemeer; An- gelique van Gelderen, Poortvliet; Danica Huibrechtse, Sint-Annaland; Anne-Wil Moerland, Tholen; Zinzi Sas, Hoogerhei- de; Lisette Schipper, Tholen; Kayleigh Smits, Bergen op Zoom; Mirte Timmer, Tholen; Jiska Visser, Tholen; Judith Wil- sing, Tholen. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, Zorg en Welzijn, schoolverklaring S&V Corné Faasse, Sint-Philipsland; Corné Mies, Bergen op Zoom. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, Zorg en Welzijn, schoolverklaring S&V Aike Bosman, Tholen; Kees Bout, Tholen; Perry Potappel, Stavenisse; David Rama dan, Sint-Maartensdijk. Vmbo, Gemengde leerweg Leon Hubert, Poortvliet; Britt van Keulen, Tholen; Niek de Kok, Tholen; Dylan Leo nard, Bergen op Zoom; Shannon Malie paard, Scherpenisse; Glenn Polsema, Tho len; Erik Roggeband, Tholen; Melanie Va ders, Oud-Vossemeer; Bas Verbrugge, Sint-Annaland; Vincent van Woerkom, Scherpenisse. OPDC De Vliedberg, Coes VMBO, basisberoepsgerichte leer weg,economie Tsige de Graaf, Kats; Zachery Hagen, Goes; Jelmer Hegi, Middelburg; Evita Kan- kam, Middelburg; Nilufer Kepil, Kruinin- gen; Elske Loonstra, Kruiningen; Ebru Ozdal, Yerseke; Kaylee Nieuwersteeg, Goes; Rory Steenbakker, Goes; Ashley van der Stok, Kloetinge; Alwin Theune, Ovezande; Justin Tuyn, Heinkenszand; VMBO, basisberoepsgerichte leer weg,landbouw en natuurlijke omge ving Annemarie Veiweij, Zierikzee; VMBCT I '.roepsgerichte leer weg, welzijn Bianca Spruit, Kapelle; VMBO, basisberoepsgerichte leerweg leerwerktraject.techniek Randy Heerenthals, Kamperland; VMBO, kaderberoepsgerichte leer weg,economie Carlo de Bart, Waarde; Mike Brasser, Burgh-Haamstede; Geert Hulsbergen, Heinkenszand; Carsten Jacobse, Goes; Remy Willemse, Zierikzee; Rob de Win ter, Baarland; Anneke Kooman, Kapelle. door Cornelleke Blok Koen Sponselee (18) uit Middelburg had zijn vakantie naar Barcelona al bijna geboekt. Maar toen hij door het prestigieuze Weiz- mann Instituut in Israël werd geselecteerd om een wetenschappelijke zomercursus te volgen, hoefde hij niet lang na te denken. Koen brengt de zo mer door in een laboratorium in Rehovot, vlakbij Tel Aviv. „Dit is een geweldig mooie mogelijkheid!" De zomercursus is bedoeld voor begaafde jongeren die na de zomervakantie willen beginnen met een studie in de exacte wetenschappen. „Het Weizmann Instituut is de grootste en beste uni versiteit van Israel", weet Koen. „Deze zomer komen tachtig scholieren vanuit de hele wereld bij elkaar. Ik ben de enige uit Nederland. In groepjes gaan we we tenschappers helpen met hun onderzoeken." Je komt niet zomaar in aanmerking voor de zomer cursus. Koen, die net vwo-examen heeft gedaan op de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren in Middelburg, moest een selectieprocedure door. „Je moet goede cijfers halen voor de exacte vakken, je moet gemotiveerd zijn én een studie in de exacte we tenschappen gaan volgen." Koen haalt achten en negens voor scheikunde en na tuurkunde. Na de zomervakantie begint hij met een studie natuur- en sterrenkunde in Utrecht. De zomer cursus is hem dus op het lijf geschreven. „Op school ga je nooit zo diep in op de stof. We hebben wel prac tica, maar niet op deze manier. Deze cursus is goed om kennis op te bouwen, interessant en een mooi voorproefje voor de studie die ik straks ga doen." Koen is al z'n hele leven geïnteresseerd in sterren. „Dat is sinds een maansverduistering, die ik op mijn achtste gezien heb. Daarna heb ik vijfjaar bij de ster renwacht in Middelburg gewerkt." Eén van de onderzoeken waar hij wëllicht aan mee mag helpen in Israël gaat over supernova's. „Daar voor zou je dan gegevens van een telescoop in Chili moeten verwerken. Ik hoop dat ik daaraan mee mag werken!" Er is in Rehovot ook tijd voor vakantie. „In het weekend maken we excursies. We gaan bijvoor beeld naar Jeruzalem, naar de Dode Zee, we krijgen in de woestijn les over geografie, en we gaan snorke len in Eilat", vertelt Koen. Hij heeft al informatie inge wonnen bij Katinka Wondergem, een oud-CSW-scholiere die vorig jaar de cursus volgde. „Ik denk dat het heel gezellig wordt. Ik heb gehoord dat je er vrienden voor het leven ontmoet." Koen Sponselee uit Middelburg gaat deze zomer een wetenschappelijke cursus volgen aan het Weizmann In stituut in Rehovot (Israël). foto Mechteld Jansen VWO, atheneum, profiel natuur en techniek Remco Don, Oostkapelle; Thijs Ge- schiere, Middelburg; Ronnie Huibregtse, Zoutelande; Daan Kousemaker, Seroos- kerke; Wilko Roelse, Zoutelande. VWO, atheneum, profiel natuur en techniek/natuur en gezondheid Jaap Blom, Veere; Dylan Croon, Vlissin- gen; Michiel Francke, Aagtekerke; Olivier van der Hilst, Koudekerke; Katima Lege- mate, Middelburg; Erwin de Looff, Koude kerke; Emile Put, Middelburg; Lisa van Sluijs, Koudekerke; Eline Strijdonk, Mid delburg; Annemieke Strijdonk, Middel burg; Ruben Visser, Middelburg; Sharona Vogelaar, Middelburg; Marije te Winkel, Middelburg. VWO, gymnasium, profiel cultuur en maatschappij Renske Cloosterman, Middelburg; Jesse Voetman, Middelburg. VWO, gymnasium, profiel economie en maatschappij/cultuur en maatschappij Lars Boogaard, Vlissingen; Genice Braam- se, Middelburg; Bart van der Heijden, Middelburg; Hanneke Hoogedoorn, Mid delburg; Iris Joosse, Middelburg; Nathalie Meulmeester, Arnemuiden; Henry Mol- kenboer, Koudekerke; Lisa Mosmans, Veere; Patrick Sondak, Vlissingen; Nadieh Wattel, Zoutelande. VWO, gymnasium, profiel natuur en ge zondheid Bart van Nimwegen, Koudekerke. VWO, gymnasium, profiel natuur en techniek ging Jamie Davidse, Vlissingen; Jennifer van de Heuvel, Oost Souburg; Cheyenne Luwe- ma, Vlissingen; Cynthia Otto, Middelburg; VMBO, basisberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn Ilse Arends, Vlissingen; Jerina Wisse, Vrou wenpolder. VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn Amy van der Bruggen, Grijpskerke. VMBO, theoretische leerweg, techniek Dustin Hofman, Vlissingen. Auris College, Goes Economie: Certificaat Orderverzame laar van Kenniscentrum Handel Jacco Hoogesteger, 's-Gravenpolder; Certificaat Winkelmedewerker van Ken niscentrum Handel Nathalie Huizer, Halsteren; Kim Spuy, Borssele. Roncalli Scholengemeen schap, Bergen op Zoom VMBO Maudy Brouwers, Nieuw-Vossemeer; Da- nique Fase, Sint-Annaland; Hilde de Jong, Stavenisse; Geoff van der Lugt, Oud-Vos- semeer; HAVO Anneloes van Loenhout, Nieuw-Vosse- meer; Boaz van Ooijen, Nieuw-Vosse meer; Yorick van der Wegen, Rilland. Carlo Geertse, Meliskerke; Jeroen de Jon ge, Middelburg; Sheneequa van Lieshout, Middelburg; Koen Sponselee, Middel burg; André van der Veen, Middelburg. VWO, gymnasium, profiel natuur en techniek/natuur en gezondheid Anne Baaijens, Arnemuiden; Lisan Boons tra, Middelburg; Marijn Bruurs, Veere; Lu cas van der Deijl, Oost Souburg; Xanthe van Dierendonck, Serooskerke; Mignon de Goeij, Middelburg; Steven Hagen, Vlis singen; Bart Joziasse, Ritthem; Rens Ka merling, Meliskerke; Patricia Liplijn, Mid delburg; Alex Lorier, Middelburg; Miran da Melis, Serooskerke; Charlotte Mooij, Middelburg; Carine Touw, Oost Souburg; Esther Treurniet, Middelburg; Merel Ver beek, Middelburg; Coen Westerduin, Vlis singen. CSW, OPDC Griffioen VMBO, basisberoepsgerichte leerweg economie, leerwerktraject handel en verkoop Mouna Said, Vlissingen; Esmeralda Sar ton, Vlissingen; Debora de Witte, Koude kerke. VMBO, basisberoepsgerichte leerweg techniek, leerwerktraject bouw Tristan Carol, Middelburg. VMBO, basisberoepsgerichte leerweg zorg en welzijn, leerwerktraject verzor-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 97