141 geslaagd Spaanse les en vakantie APPLAUS! We zijn trots op jullie NeHaLENNia vrijdag 18 juni 2010 Nehalennia/ OPDC Griffioen, Middelburg VMBO, basisberoepsgerichte leerweg, leerwerktraject groen Jesse But, Middelburg. VMBO, basisberoepsgerichte leerweg techniek, leerwerktraject techniek/motorvoertuigen Raymond Vanden Eeckhoudt, Biggekerke; Janick Francke, Crijpskerke; Roy Linne- bank, Oostkapelle; VMBO, basisberoepsgerichte leerweg economie, leerwerktraject horeca Ramon de Roos, Vlissingen. VMBO, basisberoepsgerichte leerweg, techniek Angelo Korsuize, Vlissingen. VMBO, basisberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn Corine Kostense, Ovezande. VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg, economie CT Pito Gijsbertha, Vlissingen. SSG Nehalennia, Merwede- straat, Middelburg LWT Sector: Economie Barrie de Vogel, Middelburg; LWT Sector: Techniek Moreno Eugenio, Oost-Souburg; VMBO BL Sector: Economie Sergej Ajoeb, Middelburg; Vicky van den Akerboom, Vlissingen; Jennifer Baert, Zou- telande; Kemal Basacikoglu Lozano, Vrou wenpolder; Dilyla Darwish, Oost-Sou burg; Joany van de Garde, Middelburg; Lorette Helbers, Middelburg; Stephan Koetje, Oost-Souburg; Rowan Leijnse, Zoutelande; Moritza Lukas, Middelburg; Sietse van de Merbel, Middelburg; Nick Obeng, Middelburg; Liselotte Oosterweg- hel, Vlissingen; Harun Rahimi, Middel burg; Mike Ridderbos, Middelburg; As- hwin van Sighem, Middelburg; Tias van Steeg, Zoutelande; Devran Tosun, Middel burg; Peter Wisse, Middelburg; VMBO BL Sector: Techniek Sietse Bostelaar, Middelburg; Johnny For- rer, Ritthem; Kevin Frederiks, Middel burg; Desney Guanipa, Middelburg; Joeri van Houten, Domburg; Joey Kamp, Mid delburg; Dave Lagendijk, Oost-Souburg; Bas Lammers, Vlissingen; Tom Lammers, Vlissingen; VMBO BL Sector: Zorg en Welzijn Lisa Baas, Middelburg; Hayley Boer, Vlis singen; Cindy Dirven, Middelburg; Sa- mantha 't Gilde, Middelburg; Manon van Iren, Middelburg; VMBO CL Sector: Economie Lex Dalebout, Gapinge; Quintin van Dijk, Middelburg; Andrew Djojodimedjo, Mid delburg; Daan Hünen, Middelburg; Maik van Lieshout, Nieuw- en Sint Joosland; Hl- ja Popyuk, Middelburg; Brandon Spaeter, Oost-Souburg; VMBO GL Sector: Techniek Joshua Crielaard, Koudekerke; Quintin van Dijk, Middelburg; Andrew Djojodi medjo, Middelburg; Tom Halabi, Middel burg; Michael Huegen, Middelburg; Guus Kooi, Middelburg; Marijn Sol, Middel burg; VMBO GL Sector: Zorg en Welzijn Joshua Crielaard, Koudekerke; Tom Hala bi, Middelburg; VMBO KB Sector: Economie Kardo Abdullah, Middelburg; Rafael Alves de Melo Oliveira, Vrouwenpolder; Robbie Dekker, Westkapelle; Patricia Erkelens, Scharendijke; Hui Min Gao, Nieuw- en Sint Joosland; Vincent de Hamer, Vlissin gen; Kifaayat Imamdi, Middelburg; Ro bert Irving, Middelburg; Merel Jansen, Koudekerke; Denise Jonkman, Middel burg; Valentijn Kerkhove, Vlissingen; Mi chelle Koopman, Middelburg; Tiemo Maas, Vlissingen; Kimberley Pieter, Vlissin gen; Moerad Salem, Middelburg; Rick Wondergem, Westkapelle; VMBO KB Sector: Techniek Yusuf Agustyan, Vlissingen; Marc van Dae- le, Oost-Souburg; Jordy Franse, Middel burg; Yassine El Kadouri, Oost-Souburg; Jeffrey van Kempen, Oost-Souburg; Jeroen van Kessel, Domburg; Ruben Lou- werse, Vlissingen; Luca Peeters, Middel burg; Roël Roodenburg, Middelburg; Brian de Visser, Oostkapelle; Golf Wangpi- tak, Veere; VMBO KB Sector: Zorg en Welzijn Amely van den Bergh, Vlissingen; Desiree van 't Hof, Middelburg; Dilani Hubregtse, Middelburg; Özlem Koq, Middelburg; Shelmira Rijpsma, Middelburg; Nicole de Vries, Arnemuiden; VMBO TL Sector: Economie Naomi Bak, Middelburg; Niels van Belzen, Westkapelle; Pim Boomstra, Middelburg; Shevaun Braam, Oost-Souburg; Sebasti- aan Brandenburg, Middelburg; Süeda Qo- ban, Middelburg; Zümra Qoban, Middel burg; Joeri Danielse, Middelburg; Melinda Dekker, Koudekerke; Manon Duvekot, Vrouwenpolder; Annelous den Engels man, Burgh-Haamstede; Melissa Gerrese, Middelburg; Jan van Gorsel, Middelburg; Jonas Hageman, Middelburg; Michael Hendrikse, Arnemuiden; Joris Houmes, Oost-Souburg; Wijnand Huis in 't Veld, Vlissingen; Natascha Jacobse, Middel burg; Engelien de Jonge, Middelburg; Marcella Keus, Middelburg; Robin Kie- wiet, Veere; Cindy Klap, Westkapelle; Ga- cinta Koster, Middelburg; Ismail Laghmiri, Vlissingen; Nathalie Meijers, Westkapelle; Mandy van Oosten, Middelburg; Rafaël Oppatja, Middelburg; Nikol Pelesic, Mid delburg; Marit Recourt, Biggekerke; Irem Sentürk, Vlissingen; Zoë Sluisdom, Mid delburg; Dominique Smid, Koudekerke; Robin Stapels, Burgh-Haamstede; Fabien- ne Thorn, Vlissingen; Els van Veen, Mid delburg; Wesley de Visser, Oostkapelle; Taran Vreede, Middelburg; Laura van Zweeden, Middelburg; VMBO TL Sector: Techniek Niels van Belzen, Westkapelle; Merlijn Bulthuis, Renesse; Filiz Qoban, Middel burg; Jan van Gorsel, Middelburg; Mi chael Hendrikse, Arnemuiden; Joris Hou mes, Oost-Souburg; Ismail Laghmiri, Vlis singen; Rafaël Oppatja, Middelburg; Tim Platschorre, Middelburg; VMBO TL Sector: Zorg en Welzijn Naomi Bak, Middelburg; Shevaun Braam, Oost-Souburg; Annelous den Engelsman, Burgh-Haamstede; Ellis Faasse, Westkapel le; Melissa Gerrese, Middelburg; Anne- miek Helbers, Ritthem; Natascha Jacobse, Middelburg; Engelien de Jonge, Middel burg; Rachella Kelder, Arnemuiden; Mar cella Keus, Middelburg; Mandy van Oos ten, Middelburg; Nikol Pelesic, Middel burg; Tim Platschorre, Middelburg; Marit Recourt, Biggekerke; Irem Sentürk, Vlissin gen; Céline van Sluijs, Oost-Souburg; Do minique Smid, Koudekerke; Robin Sta pels, Burgh-Haamstede; Fabienne Thorn, Vlissingen; Manon Wiegmans, Oost-Sou burg; Shirley de Winkel, Middelburg; Havo, profiel cultuur en maatschappij Dilan Aydin, Biggekerke; Mirthe van Dijk, Serooskerke; Claudia van den Driest, Mid delburg; Kelly Huibregtse, Westkapelle; Dominic Huige, Koudekerke; Laura Jeras, Middelburg; Marjolein de Jong, Koudeker ke; Ruud de Jong, Oostkapelle; Davina Jo- ziasse, Nieuw en St. Joosland; Anis Karam- zadeh, Middelburg; Fatima Kawash, Grijps- kerke; Jasper de Klerk, Middelburg; Colet te de Kousemaeker, Gapinge; Iris Laser, Westkapelle; Willem Lokerse, Middel burg; Jamilla Malawauw, Middelburg; Me- lanie Menheere, Middelburg; Sunna Neuféglise, Middelburg; Karen Oerle- mans, Middelburg; Anna van der Schoot, Koudekerke; Veronica Schotel, Middel burg; Louisa Steenbakker, Middelburg; Marjolein Steenbeek, Middelburg; Rachel Stinenbosch, Koudekerke; Lody Toet, Middelburg; Nuria Wattel, Middelburg; Amy Zoutendijk, Koudekerke. Havo, profiel economie en maatschap pij Remco Bezemer, Arnemuiden; Kim den Boer, Veere; Wendy Cheng, Middelburg; Mirthe van Dijk, Serooskerke; Claudia van den Driest, Middelburg; Melissa van der Geest, Veere; Jelmer Houkamp, Middel burg; Laura Jeras, Middelburg; Frank Job- se, Koudekerke; Ryan Kalloe, Middelburg; Anis Karamzadeh, Middelburg; Devrim Ka- rauguz, Middelburg; Dominic Kesteloo, Koudekerke; Colette de Kousemaeker, Gapinge; Jaimy Lageweg, Middelburg; Iris Laser, Westkapelle; Dominique Loont- jens, Middelburg; Ralph Nieuwenhuyzen, door Cornelleke Blok Een strandvakantie in Lloret de Mar of Blanes, daar heeft Esther Lemsom (18) uit Renesse geen zin meer in. Dit jaar wil ze iets nieuws proberen. Iets uitdagends. Daarom gaat ze de ze zomer twee weken een cursus Spaans volgen in Alicante met jongeren uit heel Europa. Alsof ze de af gelopen maanden nog niet genoeg gestudeerd heeft voor haar vwo-examen... Ze lacht. „Ik ben blij dat ik van die examens af ben! Dit is anders: nu kies ik er zelf voor om te leren. Ik wil gewoon heel graag Spaans leren spreken. Ik vind het een mooie taal, en ik denk dat je er veel aan hebt: het is de tweede wereldtaal. Dat kan later in het be drijfsleven nog goed van pas komen." Esther reist met Study Travel naar Spanje. Haar zus heeft enkele jaren geleden ook een taalreis gemaakt naar Guatemala met dezelfde organisatie, dus Esther weet wat ze kan verwachten. „Ik ga natuurlijk niet al leen voor de taal. Het is een uitdaging: nieuwe men sen ontmoeten, en je moet je toch in je eentje zien te redden." Ze geeft toe: „Eerst dacht ik: dat doe ik wel even, maar nu vind ik het toch wel een beetje span nend. Maar ik durf zoiets wel in mijn eentje te doen. En, ik ben niet van plan om alleen te gaan zitten. We gaan vast ook gezellig samen stappen en naar het strand. Het wordt echt vakantie." Tijdens de rest van haar zomervakantie werkt Esther vier a vijf dagen per week bij de pizzeria in haar woonplaats. „Ik wil wat geld sparen; als ik ga stude ren is een buffer niet verkeerd." In september verruilt ze het Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee voor de Vrije Universiteit in Amsterdam. Ze gaat bestuurs- en organisatiewetenschappen stude ren. „Zeg maar de sociale kant van organisaties", legt ze uit. Voor die tijd moet ze nog hartstikke veel rege len. Studiefinanciering aanvragen en een kamer zoe ken bijvoorbeeld. Dat laatste kost nog best wat moei te. „Ik reageer op kamers op kamernet.nl. En je moet ook je connecties gebruiken. Ik heb briefjes gemaakt waarop ik laat weten dat ik op zoek ben naar een ka mer. Mijn zus, die al in Amsterdam woont, heeft ze in de bus gedaan bij studentenwoningen. Hopelijk werkt dat." Esther kan niet wachten om naar de grote stad te ver trekken. „Ik heb het wel gezien in Renesse. Ik ben toe aan iets anders. Het lijkt me fijn om lekker anoniem te kunnen zijn in zo'n grote stad. Alles is dichtbij, en je kunt doen wat je wilt." Esther Lemsom uit Renesse volgt komende zomer een cursus Spaans in Alicante. foto Mechteld Jansen Arnemuiden; Karen Oerlemans, Middel burg; Levi Parent, Middelburg; Leroy Dila- no Ponnuthurai, Middelburg; Roel van Rooijen, Middelburg; Anna van der Schoot, Koudekerke; Veronica Schotel, Middelburg; Ron Smit, Middelburg; Lody Toet, Middelburg; Jacqueline Wonder gem, Middelburg; Carmen van Wort, Vrouwenpolder. Havo, profiel natuur en gezondheid Naomi Baltus, Vlissingen; Kim de Buck, Westkapelle; Lauren Castell, Middelburg; Samira Erdogan, Middelburg; Jasper Groot Koerkamp, Middelburg; Pip de Haes, Domburg; Richard Joosse, Vlissin gen; Gido Louwerse, Middelburg; Kristi- aan Minderhoud, Westkapelle; Esther Moerdijk, Middelburg; Leonie Roelse, Westkapelle; Joost van der Schoot, Kou dekerke; Arjen Schroevers, Arnemuiden; Corisjo Schroevers, Middelburg; Shannen Vick, Middelburg; Maarten van Vooren, Middelburg; Eva Yau, Middelburg. Havo, profiel natuur en techniek Naomi Baltus, Vlissingen; Lauren Castell, Middelburg; Niels Coppoolse, Westkapel le; Jasper Groot Koerkamp, Middelburg; Pip de Haes, Domburg; Richard Joosse, Vlissingen; Gido Louwerse, Middelburg; Bartel Meijers, Middelburg; Kristiaan Min derhoud, Westkapelle; Esther Moerdijk, Middelburg; Michiel Rockx, Middelburg; Joost van der Schoot, Koudekerke; Arjen Schroevers, Arnemuiden; Boudewijn Ver- Nehalennia SSG feliciteert alle geslaagden met het behalen van hun diploma. Veel succes met jullie vervolgopleiding! STEDELIJKE JCHO< hage, Domburg; Eva Yau, Middelburg. Vwo, Gymnasium, profiel cultuur en maatschappij Freek Duinhof, Middelburg; Lotte van Ee- nennaam, Middelburg; Mirthe Fransz, Middelburg; Ramon Hommersen, Middel burg; Charlotte Louwerse, Vlissingen; Marthe van Russen Groen, Vlissingen; Li- sette Schreijenberg, Biggekerke; Anniek Wennekes, Middelburg; Marloes Wonder gem, Serooskerke. Vwo - Gymnasium, profiel economie en maatschappij Freek Duinhof, Middelburg; Mirthe Fransz, Middelburg; Ramon Hommersen, Middelburg; Charlotte Louwerse, Vlissin gen; Marthe van Russen Groen, Vlissin gen; Lisette Schreijenberg, Biggekerke; Anniek Wennekes, Middelburg; Marloes Wondergen, Serooskerke. Vwo - Gymnasium, profiel natuur en gezondheid Petra Izeboud, Vlissingen; Larissa Kloot wijk, Serooskerke; Eline Kolmus, Seroos kerke; Lara Minnaard, Middelburg; Anne Ton, Middelburg. Vwo - Gymnasium, profiel natuur en techniek Petra Izeboud, Vlissingen; Larissa Kloot wijk, Serooskerke; Eline Kolmus, Seroos kerke; Lara Minnaard, Middelburg; Anne Ton, Middelburg. Vwo - Atheneum, profiel cultuur en maatschappij Onno Adriaanse, Middelburg; Elmar Det- tingmeijer, Middelburg;Maartje Geels, Middelburg; Frederike de Hek, Middel burg; Simone Houg, Middelburg; Anna

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 94