geslaagd j 13 wiskunde studeren vrijdag 18 juni 2010 door Miriam van den Broek Marie-Jeanne Harinck uit Oostkapelle heeft een pittige zomervakantie voor de boeg. Zij gaat in die periode een volledig schooljaar wiskunde inhalen. De haviste van het Calvijn College in Goes wil doorstromen naar de vijfde klas VWO en dan is wiskunde een ver plicht vak. „De eerste drie jaar van de havo had ik wel wiskun de, maar ik deed er nooit veel voor. Ik haalde vijven of zessen. Daarna deed ik het profiel Cultuur en Maat schappij en had ik geen wiskunde meer." De Oostkapelse houdt vooral van talen en muziek. „Ik weet nog niet echt wat ik later wil studeren. Mis schien inderdaad iets met talen of muziek. Ik speel al acht jaar cello. Maar personeel en arbeid lijkt me ook leuk om te studeren." In goed overleg met haar ouders heeft ze besloten eerst nog het VWO te gaan doen. „Ik moet nog 17 worden, dus ik ben best jong. En dan heb ik nog twee jaar de tijd om te kiezen wat ik later wil gaan doen. Ik zou wel graag in Rotterdam willen studeren. Daar studeren mijn broers ook." Maar voor het zover is, moet er geleerd worden. En niet zo'n beetje ook. „Ik moet de lesstof en de wis- kundetoetsen voor 4 VWO inhalen. Daarvoor moet ik deze weken nog een paar keer terug naar school. Eerst om mijn boeken op te halen en daarna voor bij les. Ik denk dat dan ook duidelijk wordt hoeveel ik moet doen en hoe ik dat het beste kan aanpakken. De bijles krijg ik nog voordat de schoolvakantie voor de andere leerlingen begint. Want ook de eerste toets moet ik maken voordat de grote vakantie begint. De tweede toets is na de vakantie en de andere twee vóór de herfstvakantie." Ze hoopt al die taaie kost goed in te kunnen passen in haar vakantie. „Ik ga nog een week op vakantie met vriendinnen en ik zou ook nog een beetje geld willen verdienen bij de bakker. Dus ik denk dat ik overdag ga werken en vakantie vieren, en dat ik 's avonds ga leren. Maar op de vakantie met mijn vrien dinnen gaan de boeken niet mee hoor." Echt heel veel ziet Marie-Jeanne er niet tegenop. Ze blijft nuchter en rustig onder de druk. „Het moet ge woon", zegt ze. Marie-Jeanne is de eerste leerling op het Calvijn Col lege die een jaar wiskunde moet inhalen. Andere leer lingen die de overstap maken van havo naar VWO hebben al wiskunde in hun pakket of stappen over naar een andere school. Marie-Jeanne Harinck uit Oostkapelle gaat, nu ze haar examen havo heeft afgerond, door naar 5 VWO. Maar daarvoor moet ze eerst de lesstof van een heel school jaar wiskunde inhalen. foto Mechteld Jansen Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, handel en verkoop Tatevik Arutjnian, Goes; Robert-Jan van Belzen, Arnemuiden; Elselien Dekker, 's-Heer Hendrikskinderen; Petra van Dij- ke, Sint-Annaland; Gerben Kreukniet, Tho- len; Marije van Liere, Borssele; Nanda Maljaars, Meliskerke; Marina Meulmees- ter, Arnemuiden; Adjan van der Post, Goes; Marco Potappel, Stavenisse; Cindy Schot, Sint-Annaland; Ralph Slingerland, Tholen; Richard Struijk, Sint-Maartens dijk; Angela van de Vreede, Krabbendijke; Meivin van Waarde, Arnemuiden; Marti- ne Walhout, Terneuzen; Leon Witsel, Vlis- singen; Eline Wondergem, Arnemuiden. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, leerwerktraject, handel en verkoop William van Belzen, Arnemuiden; Marinka Bouwens, 's-Gravenpolder; Tim Rijneveld, Krabbendijke; Coby van Vossen, Sint-Phi- lipsland. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, instalektro Adwin den Braber, Yerseke; Ferdinand Buijs, Oost-Souburg; Christian van Burg, Oostdijk; Wilbert De Goffau, Yerseke; Jac- co Hendrikse, Westkapelle; Mario Hirdes, Krabbendijke; Niels Houterman, Melisker ke; Corné Jopse, Sint-Maartensdijk; Dik van de Kruisweg, Kruiningen; Maurice Lamper, Kapelle; Niels Minnaard, 's-Gra venpolder; Lennard Mol, Scherpenisse; William Otte, Nieuwerkerk; Willem-Jan Paul, Kapelle; Wouter Pieper, Oosterland; Jan-Willem Ruissen, Waarde; Tom Schoe- maker, Oostdijk; Luciën Slabbekoorn, Yer seke; Johan van de Woestijne, Vlissingen. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, metaaltechniek Eelco Grootjans, Kruiningen; Jan-Hein Gunter, 's-Heer Hendrikskinderen; Marius Heijboer, Scherpenisse; André Hollestelle, Rilland; Adriaan Jansen, Kruiningen; Ber- tus de Jong, Scherpenisse; Machiel Krij ger, Borssele; Harry van der Maale, Arne muiden; Niels Moerdijk, Borssele; Aart- Jan Oosdijk, Stavenisse; Jaco Steenpoor- te, Kruiningen; Willem Stouten, Zaam- slag; Jan Uijl, Scherpenisse; André de Vries, 's-Gravenpolder; Stefan Walhout, Kapelle; Bart van Zetten, Tholen. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn Annemarie Andriesse, Poortvliet; Chris- ti-Anne de Bart, 's-Gravenpolder; Mariëlla van Binsbergen, Terneuzen; Josine Boe der, Kruiningen; Coraline Bogert, Poort vliet; Gea van Bree, Kruiningen; Daniëlle Cové, Goes; Amandi Dekker, Middelburg; Joanne Eerland, Stavenisse; Carlijn van Houdt, Poortvliet; Corlinde Huissen, Vlis singen; Sharon Imanse, Oostdijk; Janieke Jansen van Rosendaal, Zaamslag; Jan Kees Joosse, Aagtekerke; llona Kaan, Goes; Pietra Klippel, Stavenisse; Marianne de Koeijer, Yerseke; Rhodé Krijger, Borssele; Sharinda Minnaard, Krabbendijke; Caro- lijn Nieuwenhuize, Yerseke; Daan Ponst een, Stavenisse; Marisca Poppe, Nieuw en Sint Joosland; Elsbeth Priem, Stavenis se; Elise Schaeffer, Oostkapelle; Marjolein Scheele, Krabbendijke; Martine Traas, Baarland; Nelleke Verschuure, Krabbendij ke; Anne-Lise Vos, Stavenisse; Willeke Westerbeke, Borssele; Mathilde Zegers, Terneuzen; Diana Zuidweg, Krabbendijke. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, leerwerktraject, zorg en welzijn Luciënne de Goffau, Vlissingen; Janine van Keulen, Meliskerke. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, bouwtechniek Jacco van Belzen, Krabbendijke; Reindert Berman, Krabbendijke; Job Bouma, 's-Heer Arendskerke; Matthias van Burg, Yerseke; Jan Pieter Hoekman, Hoedekens- kerke; Andries Hoogesteger, 's-Gravenpol der; Arend-Jan Koopman, Sint-Maartens dijk; Niels Lokerse, Kruiningen; André Meeuwsen, Oostdijk; Marco Mol, 's-Gra- venpolder; Michel van Moolenbroek, Mid delburg; Corald Rottiêr, Vlissingen; Jacco Schot, Scherpenisse; Jan-Pieter Smits, Scherpenisse; Mark Staal, Yerseke; Christi an van de Velde, Nieuwerkerk; Arjan Weststrate, Serooskerke Walcheren; Rien Wisse, Meliskerke; Arnold Wouters, Tho len. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, handel en verkoop Leonie van Belzen, Arnemuiden; Jaap-Lovi- nus van den Berge, Tholen; Wendela Boogaard, Meliskerke; Johan Geluk, Waar de; Elize Hamelink, Zaamslag; Jozien Hoo- gerheide, 's-Gravenpolder; Adriaan Jans sen, Stavenisse; Jan Knuist, Kruiningen; Annet Koppejan, Ritthem; Art-Jan Koppe- jan, Meliskerke; Marieke Luijk, Middel burg; Joan Maljaars, Meliskerke; Marinus Murre, 's-Gravenpolder; Willem Oppe neer, Terneuzen; Leandra Pieper, Oost dijk; Mark Ruben, Hoek; Cornélie de Wolf, Middelburg. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, instalektro Wim Bal, Goes; Anco Marijs, Arnemui den; Martin Meeuwsen, Krabbendijke; Andries Murre, 's-Gravenpolder; Koen Ponse, Scherpenisse; Teendert Potappel, Scherpenisse; Jurjen Schipper, Kruinin gen; Mario Schipper, Kruiningen; Corné Stout, Kapelle; Jacim Welleman, Arnemui den. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, metaaltechniek Hendrik Boot, Goes; John Bouwman, Ter neuzen; Edwin van den Dorpel, Yerseke; Leendert Goedegebuure, Sint-Annaland; Leon de Goffau, 's-Gravenpolder; Jacque Goud, Waarde; Anthony Janse, Yerseke; Barend de Koeijer, Yerseke; Wiebe de Korte, Aagtekerke; René Nieuwenhuijse, Borssele; Izak de Pater, Krabbendijke; Ro bert Poppe, Meliskerke; John Potappel, Stavenisse; Lauwrenz Rijstenbil, Scherpe nisse; Jan-Pieter Schrier, 's-Gravenpolder; Joost Sinke, Waarde; Wilko Sturm, Melis kerke; Stephan Verstraten, Terneuzen; Jac co de Visser, Domburg; Gaspard van Voorst, Oud-Vossemeer; Anton Weststra te, Krabbendijke; Huibert-Jan Zweemer, Kruiningen. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn Marrie van Aalsburg, Sint-Maartensdijk; Corinda Bliek, Krabbendijke; Erik Bruijn- zeel, Sint-Annaland; Anouk Bustraan, Kamperland; Cynthia Coppoolse, Arne muiden; Sabina Dekker, Yerseke; Cornelia Fijan, Kruiningen; Caroline Folmer, Nieu werkerk; Geraldine van de Gruiter, Arne muiden; Coen Harinck, Kapelle; Maryam Hendrikse, Middelburg; Johanna Hoek man, 's-Gravenpolder; Rianne Joosse, Aag tekerke; Stephanie de Keijzer, Arnemui den; Carlinde Kleppe, Scherpenisse; Fre- derica Kot, Tholen; Marije van Kralingen, Middelburg; Marit Krijger, Borssele; Jolan- da Kristelijn, Middelburg; Andréas van Lit, Sint-Annaland; Jantina Maljaars, Aagteker ke; Joanne Marinissen, Westkapelle; Min- dy Marteijn, Arnemuiden; Josiane Mol hoek, Waarde; Liesbeth Overbeek, Waar de; Mathilde van Pagee, Grijpskerke; Eri ca Poppe, Middelburg; Jolina Schrier, Goes; Maartje Smits, Scherpenisse; Caro- lien Staal, Aagtekerke; Anne-Linde van Steenis, Scherpenisse; Heidi Stroo, Melis kerke; Gerard Sturm, Middelburg; Huigke Uijl, Scherpenisse; Elselien Verdonk, 's-Gravenpolder; Melanie Verhage, Oost-Souburg; Andrea de Visser, Vrou wenpolder; Johanna de Waal, Oud-Vosse- meer. Calvijn College, Middelburg Vmbo, theor. leerweg, zorg en welzijn Rosemarie Bouterse, Middelburg; Ger- dien Jeras, Arnemuiden; Elmi Poppe, Serooskerke Walcheren Elke de Ridder, Arnemuiden; Frances Ruit, Oostkapelle; Elise Sanderse, Vlissingen; Willemijn de Visser, Middelburg; Anita Walhout, Arne muiden; Ruth Wisse, Biggekerke. Vmbo, gem. leerweg, zorg en welzijn Josianne van Belzen, Arnemuiden; Wilma Boeder, Arnemuiden; Anne Bosman, Mid delburg; Marin Dijkhuizen, Middelburg; Joanne van Duivendijk, Aagtekerke; Mir jam Goedbloed, Middelburg; Lianne Job- se, Middelburg; Angelique Jongepier, Mid delburg; Lisanne van Keulen, Middelburg; Mathilde Koppejan, Meliskerke; Rosaly Louws, Aagtekerke; Jolien Minderhoud, Aagtekerke; Marriël Peene, Zoutelande; Corine Provoost, Middelburg; Anne van Riessen, Oost-Souburg; Carinda de Rijke, Vrouwenpolder; Sarina Scheele, Arnemui den; Willeke de Visser, Meliskerke; Nien- ke Wiskerke, Meliskerke; Kirsten de Wolf, Middelburg. Vmbo, theoretische leerweg, techniek Joost van den Berge, Meliskerke; Louis Boogaard, Meliskerke; Jozua Cornelisse, Arnemuiden; Lennard den Hollander, Me liskerke; Sander de Kam, Oostkapelle; Ard Oppeneer, Middelburg; Han de Rid der, Middelburg; Eric Rottier, Aagtekerke; Leo Sturm, Aagtekerke; Robert de Visser, Gapinge; Pieter Willemse, Zoutelande. Vmbo, gemengde leerweg, techniek Harm van Bemmel, Oost-Souburg; Gio vanni van Driel, Arnemuiden; Wim Joos se, Arnemuiden; Rens Kodde, Meliskerke; Rick Verheij, Middelburg. Vmbo, gemengde leerweg, economie Janine Aangeenbrug, Westkapelle; Man- ouk van Belzen, Arnemuiden; Chantal Hof man, Arnemuiden; Harmen van der Kaa- den, Middelburg; Niels Koppejan, Middel burg; Madeion van Leerdam, Arnemui den; Marjon Maljaars, Oostkapelle; Niels Moens, Arnemuiden; Elvira Moerland, Ar nemuiden; Sander de Visser, Serooskerke Walcheren. Vmbo, theoretische leerweg, economie Jouke de Bel, Middelburg; Mèlanie van Belzen, Arnemuiden; Elleke Dees, Oostka pelle; Marlinda Geschiere, Middelburg; Robin Geschiere, Middelburg; Corrie Joos se, Meliskerke; Tom Rottier, Vlissingen; Es ther Schalk, Middelburg; Sanne Wisse, Meliskerke; Martina Witte, Meliskerke. Calvijn College, Tholen Vmbo, theor. leerweg, zorg en welzijn Wilbert van den Boogaart, Tholen; René Bout, Tholen; Emmy Dekker, Sint Philips- land; Line van Haaften, Stavenisse; An- ne-Marije Kempeneers, Sint Philipsland; Wendy Kempeneers, Sint Philipsland; Mandy Kodde, Anne Jacobapolder; Jas mijn Kunst, Sint Philipsland; Arjen Zoon, Sint-Annaland. Vmbo, gem. leerweg, zorg en welzijn Francisca van den Berge, Tholen; Naomi Bos, Scherpenisse; Roosmarijn Bout, Tho len; Anita Donken, Tholen; Maaike van Driel, Sint-Maartensdijk; Lydia Kramer, Tholen; Job Schot, Tholen; Nadia van der Velde, Tholen; Rick van de Waerdt, Tho len. Vmbo, gemengde leerweg, techniek Marcel van den Berge, Sint-Maartensdijk; Arend de Boer, Oud-Vossemeer; Stephan Bolier, Scherpenisse; Martijn Brinkman, Sint-Maartensdijk; Willem Quist, Tholen; Bert Zwagemaker, Tholen. Vmbo, theoretische leerweg, economie Adrian van Gorsel, Oud-Vossemeer; Arno Rottier, Poortvliet. Vmbo, gemengde leerweg, economie Leandra Andriesse, Scherpenisse; Joan Dorst, Stavenisse; Mariëtte Dorst, Scher penisse; Cor Geuze, Tholen; Maarten Goedegebuure, Sint-Annaland; Tanita Gunter, Sint-Maartensdijk; Mechiel Hengstmengel, Sint-Maartensdijk; Henriëtte van den Hoek, Scherpenisse; Leander Joppe, Tholen; Michèle Klaui, Poortvliet; Eline Polderman, Tholen; Sven de Ruijter, Sint Philipsland; Jenny Schot, Tholen; Rinus van de Velde, Tholen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 93