io geslaagd Sanne Hinz gaat Japans vrijdag 18 juni 2010 Pontes Pieter Zeeman Zierikzee VMBO BL Sector: Economie Serge Barneveld, Zierikzee; Mark de Fei- ter, Burgh-Haamstede; Sheridan Chira da Silva Restölho, Zierikzee; Moechtar Koe- lijev, Zierikzee; Tom Radstake, Zierikzee; VMBO BL Sector: Techniek, afdeling bouwtechniek Mattaniah Brooks, Zierikzee; Niels Gunst, Zierikzee; Leroy van Hekke, Oosterland; VMBO BL Sector: Techniek, afdeling metalektro Jeffrey Hart, Burgh-Haamstede; Alexan der Meerdink, Kerkwerve; Quinten Schnitzler, Kerkwerve VMBO BL Sector: Zorg en Welzijn Jennifer Buijs, Scharendijke; Suzanne van Leeuwen, Burgh-Haamstede; Tunzalia Musajeva, Zierikzee; Arlet Olthoff, Zierik zee; Zoë Oprei, Scharendijke; VMBO KB Sector: Economie Pim Boot, Kerkwerve; Liza van der Goot, Bruinisse; Danny Niemantsverdriet, Scha rendijke; Anne-Marie van Noord, Zierik zee; Kasia Polukard, Zierikzee; Nikki Ruys- senaars, Nieuwerkerk; Alyssa Saman, Zie rikzee; Marco Seijbel, Zierikzee; Laurie Verwijs, Zierikzee; Raymond Zevenber gen, Renesse; VMBO KB Sector: Techniek, afdeling bouwtechniek Frank de Bruine, Zierikzee; Erwin van Geesbergen, Zierikzee; Jelle Jumelet, Brui nisse; Borrit Meintema, Zierikzee; Tim Noomen, Oosterland; Jaimy van der Schel de, Oosterland; Pedro Smalheer, Ooster land; Max van Vaardegem, Oosterland; VMBO KB Sector: Techniek, afdeling metalektro Nick Bolle, Bruinisse; Andrey Derzhavets, Zierikzee; Max de Graaf, Zierikzee; Jo- chem Groenendijk, Nieuwerkerk; Rick Kouwenberg, Zierikzee; Serge van Leeu wen, Kerkwerve; Harut Marcarov, Zierik zee; Wessel Put, Renesse; Marijn de Rij ke, Zierikzee; Quincy Romeijn, Zierikzee; Jasper Sprengelmeijer, Zierikzee; Kevin van Tellingen, Serooskerke schouwen; Jim my Verboom, Renesse; Thom van der Wel, Kerkwerve; Indy Wessel, Ooster land; Niek van de Zande, Zierikzee; VMBO KB Sector: Zorg en Welzijn Emma van den Berge, Nieuwerkerk; Fran- sien Bezemer, Zierikzee; Rowena de Boer, Zierikzee; Eline Boot, Burgh-Haamstede; Camila Goudzwaard, Zierikzee; Marieke Hanse, Sirjansland; Daniëlle Koster, Brui nisse; Jessy Koster, Dreischor; Roxana Kos ter, Bruinisse; Kristy Mirer, Nieuwerkerk; Daniëlle van Oudheusden, Nieuwerkerk; Enida Redic, Renesse; Shirley Romer, Scha rendijke; Joëlle Verdonk, Ouwerkerk; Evi van der Werf, Oosterland; MAVO Sector: Economie Laura van Bendegem, Nieuwerkerk; Ra mon Bené, Zierikzee; Nicofe Berrevoets, Kerkwerve; Rosanne Bezemer, Ouwer kerk; Charlotte Blondeel, Zierikzee; Wil- co Boogert, Nieuwerkerk; Perry Brink man, Bruinisse; Michèl Buiter, Zierikzee; Destiny Bul, Zierikzee; Marit Bunt, Zierik zee; Beau van Dijke, Dreischor; Urszula Dolata, Burgh-Haamstede; Antonio Eitzer, Bruinisse; Evy Franqois, Nieuwerkerk; Ma- riska Groenendijk, Kerkwerve; Denise Haasbroek, Zierikzee; Matijs Hanse, Elle- meet; Joey Huibers, Zierikzee; Lennart Jonker, Zierikzee; Amir Kassar, Ooster land; Fabian Koster, Zierikzee; Danny Lansheuvel, Burgh-Haamstede; Roy Lefévre, Zierikzee; Roos Lindeman, Dreischor; Kayleigh Lindhout, Burgh-Haamstede; Michael Louwerse, Scharendijke; Jasper Meerdink, Zierikzee; Britt Mellaart, Zierikzee; Patrick Noorder- meer, Zierikzee; Rajenco Noort, Zierik zee; Tabesh Osmanie, Oosterland; Max de Reus, Nieuwerkerk; Wendy Roskam, Zierikzee; Sabina Schiettekatte, Nieuwer kerk; Michiel Schipper, Renesse; Sylvana Seelmann, Oosterland; Amber Sonne- mans, Burgh-Haamstede; Floortje van der Spek, Dreischor; Nadieh van 't Spijker, Zierikzee; Lisa van der Stap, Zierikzee; Fay Steenpoorte, Oosterland; Desi Stout- jesdijk, Zierikzee; Jordi van Veen, Burgh-Haamstede; Marina Venneman, Scharendijke; Mandy van der Weele, Scha rendijke; Lennart Wesdorp, Zierikzee; Amy Westerbeke, Zierikzee; Julie van de Zande, Sint Philipsland; MAVO Sector: Landbouw Ramon Bené, Zierikzee; Nicole Berre voets, Kerkwerve; Rosanne Bezemer, Ou werkerk; Charlotte Blondeel, Zierikzee; Björn Boogerd, Burgh-Haamstede; Wilco Boogert, Nieuwerkerk; Perry Brinkman, Bruinisse; Marit Bunt, Zierikzee; Evy Francois, Nieuwerkerk; Mariska Groenen dijk, Kerkwerve; Justin Haaij, Bruinisse; Li sa Horsman, Zierikzee; Joey Huibers, Zie rikzee; Bryan van den Hummel, Zierik zee; Amir Kassar, Oosterland; Sjarel de Kraker, Burgh-Haamstede; Danny Lans heuvel, Burgh-Haamstede; Paul Leenders, Zierikzee; Roy Lefévre, Zierikzee; Roos Lindeman, Dreischor; Kayleigh Lindhout, Burgh-Haamstede; Michael Louwerse, Scharendijke; Jasper Meerdink, Zierikzee; Britt Mellaart, Zierikzee; Patrick Noorder- meer, Zierikzee; Rajenco Noort, Zierik zee; Eleanore van Opdorp, Zierikzee; Max de Reus, Nieuwerkerk; Wendy Ros kam, Zierikzee; Sylvana Seelmann, Ooster land; Floortje van der Spek, Dreischor; Li sa van der Stap, Zierikzee; Fay Steenpoor te, Oosterland; Jordi van Veen, Burgh-Haamstede; Marina Venneman, Scharendijke; Mandy van der Weele, Scha rendijke; MAVO Sector: Techniek Ramon Bené, Zierikzee; Björn Boogerd, Burgh-Haamstede; Wilco Boogert, Nieu werkerk; Perry Brinkman, Bruinisse; Justin Haaij, Bruinisse; Lisa Horsman, Zierikzee; Joey Huibers, Zierikzee; Bryan van den Hummel, Zierikzee; Danny Lansheuvel, Burgh-Haamstede; Paul Leenders, Zierik zee; Roy Lefévre, Zierikzee; Michael Lou werse, Scharendijke; Jasper Meerdink, Zie rikzee; Patrick Noordermeer, Zierikzee; Rajenco Noort, Zierikzee; Jordi van Veen, Burgh-Haamstede; MAVO Sector: Zorg en Welzijn Nicole Berrevoets, Kerkwerve; Rosanne Bezemer, Ouwerkerk; Charlotte Blondeel, Zierikzee; Björn Boogerd, Burgh-Haamste de; Marit Bunt, Zierikzee; Evy Francois, Nieuwerkerk; Mariska Groenendijk, Kerk werve; Justin Haaij, Bruinisse; Lisa Hors man, Zierikzee; Amir Kassar, Oosterland; Sjarel de Kraker, Burgh-Haamstede; Roos Lindeman, Dreischor; Kayleigh Lindhout, Burgh-Haamstede; Britt Mellaart, Zierik zee; Eleanore van Opdorp, Zierikzee; Esmee Provoost, Scharendijke; Max de Reus, Nieuwerkerk; Wendy Roskam, Zie rikzee; Sylvana Seelmann, Oosterland; Floortje van der Spek, Dreischor; Lisa van der Stap, Zierikzee; Fay Steenpoorte, Oos terland; Desi Stoutjesdijk, Zierikzee; Mari na Venneman, Scharendijke; Mandy van der Weele, Scharendijke; Amy Westerbe ke, Zierikzee; HAVO, profiel Cultuur en Maatschappij Elize IJzenbrandt, Brouwershaven; Amber Meerman, Geersdijk; Ruby Moll, Zonne- maire; Sven Pon, Zierikzee; Iris Varel, Brui nisse; Christiane van der Wielen, Zierik zee HAVO, prof. Economie en Maatschappij Stijn Baert, Zierikzee; Dominicq Berre voets, Zierikzee; Arthur Bongers, Zierik zee; Kelly Combee; Zierikzee; Sander Dorst, Oosterland; Vincent Dorst, Zierik zee; Jeffrey Herfst, Noordgouwe; Joost Ju melet, Zierikzee; Erwin Kloosterboer, Dreischor; Ruben Michielsen, Bruinisse; Suzanne Regterschot, Scharendijke; Elroy van der Vlist, Bruinisse; Romina Wagema- kers, Renesse; Ciska Willemse, Zierikzee HAVO, profiel Cultuur en Maatschappij Economie en Maatschappij Roswitha Guiran,Zierikzee; Tim Por, Brui- door Ali Pankow Sanne Hinz (17) uit Zierikzee is 'gek' van Ja pan. Zij weet eigenlijk zelf niet goed hoe dat nou zo is gekomen. Zij was amper een jaar of zes toen haar belangstelling voor dat land al werd gewekt. In de loop van de jaren is ze er steeds meer over gaan lezen en is ze alleen maar enthousias ter geworden en inmiddels weet zij het al een hele tijd zeker: 'Ik ga Japans studéren en dat ga ik in Tokyo doen'. Sanne moet echter nog wel even geduld hebben. Om toegelaten te worden op de Apple Language School in Tokyo moet ze 18 jaar zijn. Dat wordt ze pas in fe bruari 2011. In april wil zij met haar studie beginnen. „Voor die tijd ga ik nog wel met mijn moeder op va kantie in Japan, want zij wil zien waar ik terecht kom", zegt Sanne. Haar moeder schrok toen ze voor het eerst van Sannes besluit hoorde. „Als er iets aan de hand is, kan ik niet zomaar bij je zijn", luidt haar zorg. Volgens Sanne hoeft haar moeder zich echter geen zorgen te maken. „Ik ga me goed voorbereiden. Via het LOI ben ik al begonnen met een basiscursus Japans, zodat ik me in het begin ook direct verstaan baar kan maken. Ik moet me eerst twee alfabets eigen maken: het Hiragame en het het Katagana. Verder moet ik ook de Chinese Kanji-tekens leren, want die komen ook voor in het Japans. Ja, dat wordt keihard stampen. En ik ga ook werken om straks mijn studie te kunnen betalen." Sanne heeft de Apple Language School bestookt met vragen en heeft daar ook al heel veel antwoorden op gekregen. Zo heeft zij goede hoop dat het haar lukt een gemeubileerd studenten appartement bij de school zelf te bemachtigen. Zij verheugt zich zeer op het onbekende avontuur en cal culeert in dat ze zich misschien wel eens een beetje eenzaam zal voelen. „Maar het is een internationaal gerichte school, dus er zijn veel buitenlandse leerlin gen." Sanne heeft nog geen vastomlijnd toekomstper spectief „Ik heb eerst gedacht aan de Filmakademie. Die heb je in Tokyo natuurlijk ook, maar daar leer je vooral de techniek, terwijl ik me meer met inhoud wil bezighouden. Tolk worden zou natuurlijk ook een mogelijkheid zijn. Mijn moeder denkt dat ik wel in Japan zal blijven. Dat zou best kunnen, maar dat zie ik nog wel." Wat haar aantrekt in de Japanse cul tuur is vooral de respectvolle wijze waarop de men sen volgens haar met elkaar omgaan. O, ja en bij de voetbalwedstrijd Nederland-Japan morgen in de WK juicht Sanne vooral als Japan scoort. se Abma, Oud-Vossemeer; Anissa Ajary, Bergen op Zoom; Omar Akoudad, Bergen op Zoom; lan Alleman, Bergen op Zoom; Cynthia Augustijn, Bergen op Zoom; Ah- man Azizi, Oud-Vossemeer; Rico Badjou, Ossendrecht; Robin ter Bekke, Bergen op Zoom; Othman Ben Ali, Bergen op Zoom; Morena van der Bent, Bergen op Zoom; Job den Besten, Wouw; Marlou Bogers, Halsteren; Youri Bolsman, Tholen; Dewi Bontes, Bergen op Zoom; Annelot- te Borghgraef, Bergen op Zoom; Dounia Bouttaouane, Bergen op Zoom; Kim Broe- ren, Ossendrecht; Lara de la Bruyère, Huij- bergen; Quioni Buijs, Bergen op Zoom; Tatjana Burger, Bergen op Zoom; Richard Chapel, Huijbergen; Isabel de Coninck, Bergen op Zoom; Remy Corneille, Bergen op Zoom; Jari de Crom, Ossendrecht; Kir- sten Deurloo, Nieuw-Vossemeer; Anouk Dietvorst, Bergen op Zoom; Niek van Dongen, Halsteren; Thom Duijvelaar, Ber gen op Zoom; Sibel Elbir, Bergen op Zoom; Fatima Elkadi, Bergen op Zoom; Nasr-edinne El Farissi, Bergen op Zoom; Chesney Franken, Bergen op Zoom; Roy van Gils, Steenbergen; Kimberly Goor- den, Wouw; Salih Gündüz, Bergen op Zoom; Nicolle den Haan, Sint-Annaland; Mike van Hagen, Bergen op Zoom; Malou Hagenaars, Bergen op Zoom; Sanae El Hajioui, Bergen op Zoom; Cynthia van 't Hof, Sint-Annaland; Denise Hontelé, Huij bergen; Jennemieke Hopmans, Bergen op Zoom; Cheryll Hoppenbrouwers, Bergen op Zoom; Cezan Hoyle, Steenbergen; Luuk Jansen, Halsteren; Zeynep Karabal, Bergen op Zoom; Caner Karabulut, Ber gen op Zoom; Ferdi Kayhan, Bergen op Zoom; Kevin Knook, Willemstad; Celia Koopmans, Steenbergen; Sabine de Krom, Bergen op Zoom; Nikki Kruf, Ber- Sanne Hinz (17), havo-leerlinge aan Pontes Pieter Zee man in Zierikzee, gaat vanaf april Japans studeren aan de Apple Language School in Tokyo, foto Mechteld Jansen RSC 't Rijks, Bergen op Zoom VMBO TL Sector: Economie Manuela van den Aarssen, Halsteren; Wis- nisse; Sanne Schot, Zierikzee; Sharona Wittenberg, Kerkwerve HAVO, profiel Natuur en Gezondheid Marlies Berghs, Zierikzee; Simone Boot, Wissenkerke HAVO, profiel Natuur en Techniek Lennard van de Polder, Zierikzee HAVO, profiel Natuur en Techniek Na tuur en Gezondheid Savannah Hoogendoorn, Burgh-Haamste de; Dylan de Jong, Oosterland; Sylvia Reijnhout, Burgh-Haamstede; Robbert Til- lema, Zierikzee; Timo Verkaart, Nieuwer kerk VWO, profiel Cultuur en Maatschappij Liza de Bie, Zonnemaire; Sofïe van den Ende, Zierikzee; Esther Fluijt, Bruinisse; Anouk Jansen, Zierikzee; Bonny Leen ders, Zierikzee VWO, profiel Economie en Maatschap pij Dax Boot, Zierikzee; Charlotte Dorst, Zie rikzee; Alexander Greefhorst, Oosterland; Bianca Jongerius, Burgh-Haamstede; Ralph Moet, Bruinisse; Sophie Moet, Brui nisse; Tim van Nieuwaal, Oosterland; Ralph Oomen, Sirjansland; Roslalie Schip per, Renesse; Jules van der Sneppen, Zie rikzee; Kenny Vaes, Zierikzee VWO, profiel Cultuur en Maatschappij Economie en Maatschappij Veroniek Kroon, Renesse; Hanke van der Lee, Zierikzee; Esther Lemsom, Renesse; Emily van Opdorp, Zierikzee; Jorie Radsta ke, Zierikzee; Maaike van Rijn, Zierikzee; Bart-Jan Stoutjesdijk, Zierikzee VWO, profiel Natuur en Gezondheid Berend Kooiman, Zierikzee VWO, profiel Natuur en Techniek Na tuur en Gezondheid Brechje Bosman, Zierikzee; Jeske Bouw man, Noordgouwe; Suzanne Hobbelink, Kerkwerve; Thjeu Hoeijmakers, Zonne maire; Natascha de Jonge, Zierikzee; My- rthe Krepel, Oosterland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 90