geslaagd 19 winter overslaan' vrijdag 18 juni 2010 door Claudia Sondervan Bangkok-Sydney-Auckland-Taiwan-Hong- kong-Bangkok-Singapore-Goes-Palm Springs. Of haar rijtje wereldbestemmingen hiermee klaar is, weet Annemarie Buth nog niet. Ook niet of ze ergens halverwege zal blijven han gen. Wat de achttienjarige Goese zeker weet is dat ze vanaf de zesde oktober in een jaar tijd drie continen ten gaat verkennen. Althans, dat hoopt ze: „Ik heb toch maar een annule ringsverzekering afgesloten." Met het oog op het zwa re vwo-examen dat Annemarie aflegde op het Goese Lyceum. „Het ging niet helemaal naar mijn zin." Ze heeft het 'helemaal gehad' met studeren. „Ik heb die reis gewoon verdiend. Ik heb altijd hard gewerkt. Ik weet toch nog niet wat ik wil gaan doen. Mis schien blijf ik onderweg wel hangen als ik wat leuks tegenkom." In Australië hoopt Annemarie het fameuze strandle ven mee te maken: „Beetje chillen. Je hoort overal dat het leven daar zo relaxed is. Met zwemmen, surfen, barbecuën, duiken... Mooie dingen zien!" Vervolgens steekt ze in december over naar Nieuw-Zeeland („Dat moet extreem mooi zijn."). Begin januari reist ze door naar Taiwan en Hongkong en via Bangkok met de trein door Maleisië naar Singapore. „Ik wil daar gewoon een beetje de toerist uithangen." Eind februari 2011 legt Annemarie dan weer even aan in Goes. Voor een paar weken, want eind die maand vertrekt ze naar Palm Springs in Florida. „Daar is het dan ook al zomers. Ik ga gewoon een hele winter overslaan." In Florida wil ze werk zoeken, in de paar- denverzorging of in de fotografie. Annemarie bekostigt haar reis zelf, met wat extra geld van haar moeder en haar grootouders. Ze werkt in snackbar Verhage in Burgh-Haamstede en voor Di gishots, fotografenbureau voor paardenevenementen. „Het kost me wel veel. Ik moet mijn paard verkopen. Nu had dat toch gemoeten als ik volgend jaar was gaan studeren, maar toch..." Haar dressuurpaard Watteau, waarmee Annemarie op hoog niveau wedstrijden rijdt, vindt naar verwach ting ver weg een nieuwe eigenaar. In Spanje, China of Amerika. „Hij is zeven jaar en echt een toppaard. Grand Prix-niveau zit er, denk ik, voor hem wel in." Ze reist voor het eerst zelfstandig. Egypte was tot nu toe de verste vakantiebestemming. „Ik vind alleen rei zen niet erg", reageert ze. „Maar als mijn vriendin wordt uitgeloot voor medicijnen gaat ze mee. Dat heb ik eigenlijk het allerliefst." Annemarie Buth uit Goes gaat dit jaar backpackend over drie continenten: „Het kost me heel veel. Vooral mijn paard. Dat moet ik verkopen." foto Mechteld Jansen Arendskerke; Milou Markusse, Kortgene; Shahd Mirza, Goes; Sophie de Regt, Kloe- tinge; Anne Roth, Scharendijke; Rosanne Scharff, Goes; Paul van der Werf, Kloetin- ge; Priscilla Wijngaard, Kortgene; Patrice Winfield, Nieuwerkerk. Atheneum: economie en maatschappij Mare Boonman, Goes; Tom Cleiren, Ka- pelle; Bart Deprez, Kortgene; Sjoerd van Houte, Kruiningen; Wimer Kievit, Zierik- zee; Joany Lavrijssen, Kapelle; David Meertens Middelburg; Sanne van Nieu- wenhuijze Goes; Sophie Peeters, Katten- dijke; Sophie Veldhof, Kloetinge. Atheneum: natuur en gezondheid Nina de Bakker, Wissenkerke; Hajo Kok, Yerseke; Bob Oey, Vlissingen; Costijn Sommeling, Goes. Atheneum: natuur en techniek Kevin van Herk, Kapelle; Sjors Hijgenaar, Bruinisse. Atheneum: natuur en gezondheid na tuur en techniek Anoek Braam, Heinkenszand; Sanne van den Brand, Hoedekenskerke; Annemarie Buth, Goes; Kevin Haver, 's-Heer Abtsker- ke; Charlotte Jansen van Rosendaal, Goes; Sanne Klompe, Wolphaartsdijk; Va lerie de Koeijer, Goes; Lisa Loeve, Scha rendijke; Kevin van der Mark, Zierikzee; Frans Rodenburg, Kloetinge; Jens Walra- ve, Goes; Toon Wevers, Kloetinge; Eline Wielemaker, Middelburg. Stefan Geers, Goes; Lindy Karreman, Geersdijk; Anne Wabeke, Kloetinge. Gymnasium: economie en maatschap pij Sanne Geldof, Wolphaartsdijk. Gymnasium: natuur en gezondheid Emily Verhage, Burgh-Haamstede. Gymnasium: natuur en techniek Josha van Houdt, Noordgouwe. Gymnasium: natuur en gezondheid natuur en techniek Stephanie Feleus, Schore; Eveline de Jon ge, Goes; Thorn van Mulligen, Zierikzee. CSC Prins Maurits, Middelharnis VWO, profiel cultuur en maatschappij Nelleke van den Berg, Ouddorp; Petra van den Bergh, Rockanje; Willianne Boer, Sommelsdijk; Corine van Eist, Herkingen; Jacoline Roon, Ouddorp; VWO, profiel economie en maatschappij Wiljanne Bevelander, Achthuizen; Lisanne van Buuren, Middelharnis; Eline van Dam, Ooltgensplaat; Edwin Lokker, Goedere ede; Bob van Meijeren, Dirksland; Tho mas van Meijeren, Dirksland; Jeffrey Ok- ker, Stad a/h Haringvliet; Diantha van Spronsen, Sommelsdijk; Marco in 't Veld, Middelharnis; Gymnasium: cultuur en maatschappij VWO, profiel natuur en gezondheid Justin Arensman, Stad a/h Haringvliet; Da ve Breen, Goedereede; Annelies van Broekhoven, Dirksland; Jolien De Geest, Sommelsdijk; Eline Hoogmoed, Middel harnis; Alie Lassche, Ouddorp; Maartje de Leeuw, Bruinisse; Eliza Mari Malie paard, Middelharnis; Soraya Nelis, Som melsdijk; Geerd Struik, Melissant; Dineke van der Velde, Dirksland; Rosanne Ver wijs, Nieuwerkerk; VWO, profiel natuur en techniek Sander Bezuijen, Ouddorp; Vincent Bin, Ouwerkerk; Richard van Heest, Middelhar nis; Neline van Kralingen, Den Bommel; Samuel Lingen, Sommelsdijk; Mark Malie paard, Stad a/h Haringvliet; Mark van der Veer, Ooltgensplaat; Elene Vroegindeweij, Sommelsdijk; Lisa de Waal, Bruinisse; HAVO, profiel cultuur en maatschappij Jeanet Aleman, Ouddorp; Jan de Boed, Middelharnis; Kristian Bouwman, Nieu werkerk; Jessica van Broekhoven, Dirks land; Nicole Dogterom, Oude Tonge; De- nise Feleüs, Sint Philipsland; Cathelijne de Jongste, Nieuwerkerk; Eline Keijzer, Som melsdijk; Thamara van der Kraan, Stellen dam; Petra Maliepaard, Oude Tonge; Er- win Potappel, Sint-Annaland; Max Roden rijs, Goedereede; Judith Vogel, Zierikzee; William Westhoeve, Ouddorp; HAVO, profiel economie en maat schappij Gertjan van den Berg, Oud Vossemeer; Jan van Brussel, Dirksland; Wibo van Dis, Middelharnis; Jonathan Drooger, Som melsdijk; Vincent van der Graaff, Stad a/h Haringvliet; Corine Grinwis, Ouddorp; Peter Groenendijk, Oude Tonge; Marco den Haan, Ooltgensplaat; Agnita Hoek, Ouddorp; Dirk-Jan Hoek, Oosterland; Ro bin Kant, Ouddorp; Jelle Kastelein, Brui nisse; Koen Knuist, Sint Maartensdijk; Es ther Maliepaard, Middelharnis; Femke Meijer, Ouddorp; Eline van der Meij, Stad a/h Haringvliet; Lisanne van Oostenbrug- ge, Middelharnis; Marissa van Oudenaar de, Sint-Annaland; Anita Redert, Oud dorp; Floran Roeland, Stad a/h Haring vliet; Lisanne Rotte, Kerkwerve; John van der Sluijs, Herkingen; Nicole Tanis, Goed ereede; Carolien Tebrugge, Goedereede; Nadine van Tuijl, Bruinisse; Denise Ver douw, Bruinisse; Manon Verhage, Middel harnis; Bernd-Jan Vogelaar, Sommelsdijk; Yvonne Voortman, Middelharnis; Marcia van der Welle, Zonnemaire; Steven de Wit, Sommelsdijk; Anja Wittekoek, Som melsdijk; Jan-Arie Wolfert, Dirksland; Eric Wolfert, Dirksland; Perry van Zijp, Som melsdijk; HAVO, profiel natuur en gezondheid Caroline Aarnoudse, Dirksland; Marco Akershoek, Ouddorp; Coby van den Bergh, Rockanje; Mark Bolier, Sint Philips land; Henrik Braber, Stad a/h Haringvliet; Lianne Broere, Sommelsdijk; Leonora de Groot, Dirksland; Wouter de Jonge, Sir- jansland; Eline Koole, Nieuwe Tonge; Bart Koppenaal, Ouddorp; Martijn Korteweg, Ooltgensplaat; Marina Markus, Herkin gen; Ellen van Rossum, Den Bommel; Ja- rinda van Splunter, Ouddorp; Willianne van der Valk, Sommelsdijk; Woudianne van der Valk, Sommelsdijk; Martin Witte, Ouddorp; HAVO, profiel natuur en techniek Arjen van Alphen, Nieuwe Tonge; Jaimy de Bruine, Oosterland; Ruud Grootens, Dirksland; Korstiaan Korteweg, Heynin- gen; Kristiaan Mastenbroek, Ouddorp; Henk Roozemond, Middelharnis; Patrick Tiggelman, Stad a/h Haringvliet; Jan West hoeve, Ouddorp; VMBO, basisberoepsgerichte leerweg, economie afd. handel en verkoop Arjan Bolle, Oosterland; David van der Gaag, Willemstad; Tamara Geense, Sint Philipsland; Richard Hameeteman, Oud dorp; Maurice van Heest, Melissant; Mari- ta van Nimwegen, Middelharnis; Janine Snijder, Sommelsdijk; Wilco van der Veer, Dirksland; Marion Verspoor, Bruinisse; Vincent Verweij, Ooltgensplaat; Nouri Yet- gin, Sommelsdijk; VMBO, basisberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn afd. verzorging alge meen Lizeth Admiraal, Nieuwe Tonge; Rianne de Bakker, Middelharnis; Jaccoline Geluk, Tholen; Margretha Groen, Sommelsdijk; Corina van Gurp, Ouddorp; Janita Knop, Bruinisse; Marleen Meijer, Ouddorp; Em- ke van Noordt Wieringa, Oude Tonge; Willemijn Schot, Zierikzee; Niëlle Teunis- sen, Goedereede; Melissa Vaandrager, Melissant; Charlotte van der Velde, Brui nisse; Nathalie Vrijenhoek, Nieuwe Ton ge; Samantha Westdorp, Sint-Annaland; VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg, economie afd. handel en verkoop Samantha de Bruine, Oosterland; Sharon Heijboer, Sint-Annaland; Leontine van Herk, Sint Philipsland; Jolisa IJzelenberg, Dirksland; Daniëile Kroeze, Oosterland; Jennifer Moerland, Sint Philipsland; Klaas Neels, Ooltgensplaat; Sandra de Rijke, Sint-Annaland; Naomi Roodnat, Oud dorp; Christian Traas, Oosterland; Anja van der Vliet, Bruinisse; Carola Voogd, Ouddorp; VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn afd. verzorging alge meen Alissa Bouwman, Nieuwerkerk; Leoni Flik- weert, Oosterland; Madeleine Groene- veld, Ouddorp; Gerina Heijkoop, Nieuwe Tonge; Annelies Koornneef, Nieuwe Ton ge; Julia Mastenbroek, Ouddorp; Marloes Pipping, Sint-Annaland; Sija Plug, Som melsdijk; Mariëtte de Ronde, Ouddorp; Kristel Sperling, Ouddorp; Sarah Esther Stevens, Melissant; Eline Struik, Dirks land; Eeuwina Tanis, Ouddorp; Mathilde Westhoeve, Ouddorp; VMBO, theoretische leerweg Willianne Bakker, Sommelsdijk; Wesley Bal, Ooltgensplaat; Karinda Bechtum, Dirksland; Jerry van Bellen, Heinenoord; Harmen Benjert, Goudswaard; Rick Bij de Vaate, Kerkwerve; Jesse Bolier, Bruinisse; Leanne de Bonte, Sommelsdijk; Olivier Boot, Nieuwerkerk; Jacqueline van den Bos, Bruinisse; Janniek Bosman, Bruinisse; Jacoline Braber, Sommelsdijk; Rebecca Breukel, Sommelsdijk; Elienne van Brus sel, Dirksland; Wouke Gerline Cazander, Middelharnis; Sophie Cazander, Sommels dijk; Jan van Dam, Middelharnis; Hannah van Dijk, Dirksland; Herma Dingemanse, Dirksland; Melanie Domburg, Middelhar nis; Timna Dooge, Nieuwerkerk; Pie- ter-Cees Drooger, Nieuwe Tonge; Evelien van Duuren, Sint Philipsland; Mirjam van Duuren, Sint Philipsland; Niek Egas, Mid delharnis; Thirsa den Engelsman, Sint-An naland; Erik Esser, Oude Tonge; Sander de Gans, Melissant; Art van 't Geloof, Dirksland; Mare Gerritsen, Ouddorp; Pas cal de Geus, Melissant; Anneleen Goede- gebuur, Melissant; Heieen Golverdingen, Stad a/h Haringvliet; Pieter-Jan van Ha- lum, Sint Philipsland; Robert Hillebrand, Zierikzee; Marjolein Hofman, Dirksland; Joalien van den Houten, Sommelsdijk; Jouke Houweling, Oude Tonge; Rick Hui- zer, Dirksland; Coen de Jong, Sommels dijk; Peter Kalle, Dirksland; Helena Kar- dux, Herkingen; Jan-Pieter Klepper, Dirks land; Evelien Klerk, Dirksland; Robbert Klompe, Zonnemaire; Mirjam Koning, Bruinisse; David van Koppen, Goedere ede; Michelle Kosten, Sint Philipsland; Riaan van Kralingen, Den Bommel; Edwin van Leeuwen, Melissant; Jisca Leuvenink, Middelharnis; Lisanne Lodder, Melissant; Paul Looij, Stad a/h Haringvliet; Nathalie Lugtenburg, Dirksland; Lucinda Malie paard, Stad a/h Haringvliet; Maria Malie paard, Ouddorp; Wouter Melaard, Middel harnis; Myrthe Moerland, Bruinisse; Ma- rith Molenaar, Dirksland; Jacintha Nagt- egaal, Melissant; Mariëlle Nagtegaal, Me lissant; Bas van Nieuwenhuijzen, Sint Phi lipsland; Joliza van Nimwegen, Sommels dijk; Leanne van Nimwegen, Stad a/h Ha ringvliet; Robin Noordermeer, Herkingen; Nicole de Oude, Zierikzee; Manon Pad mos, Brijdorpe; Elsbeth Romijn, Sommels dijk; Geert-Jan de Ruiter, Sommelsdijk; Je remy Schilperoort, Nieuwe Tonge; Sven Schouten, Middelharnis; Jacob van der Spaan, Melissant; Anja van Splunter, Oud dorp; Tom van der Stelt, Brouwershaven; Dréanne van Strien, Nieuwe Tonge; Anne marie Tanis, Ouddorp; Elise Tanis, Oud dorp; Mariëlle Tanis, Ouddorp; Lydia Te- brugge, Goedereede; Freek Torreman, Herkingen; Neline Troost, Stellendam; An na Tuk, Ouddorp; Lieneke van der Velde, Herkingen; Dirk-Jan Verboom, Zierikzee; Lisa Verhage, Sint Philipsland; Matthijs Versaevel, Sommelsdijk; Maarten Ver spoor, Bruinisse; Stefanie Voogd, Oud dorp; Tiemen Voogd, Ouddorp; Liesbeth de Vos, Sint-Annaland; Melanie van der Wekken, Noordgouwe; Diana van der Welle, Ooltgensplaat; Sanne de Widt, Me lissant; Sjoerd de Wit, Stellendam; Emma Zorge, Oude Tonge; Praktijkonderwijs, AKA-diploma Edward Bos, Dirksland; Wouter Breen, Ouddorp; Kevin Friso, Hellevoetsluis; Syl via Goudswaard, Puttershoek; Samantha Krijger, Oud-Beijerland; Madeliene Lug tenburg, Sommelsdijk; Taman Pasha, Dirksland; Sylvana van der Veer, Melis sant. Luzac Lyceum College, Goes Havo, profiel: Economie en Maatschap pij Ganseman, Nicky, Kapelle; Garderen van, Richard, Middelburg; Hoondert, Sorayda, Wemeldinge; Verlinde, Florian, Terneu- zen; Wijngaarden van, Fréderique, Arne- muiden. Havo, profiel: Natuur en Gezondheid Block, Rowan, Terneuzen; Zweden van, Margriet, Goes. Havo, profiel: Natuur en Techniek Bruin de, Harm, Kapelle. VWO, profiel: Economie en Maat schappij Ridder de, Luc, Goes; Snoek,Vincent, Vlis singen; Torren van der, Thijs, Zonnemaire VWO, profiel: Natuur en Techniek Breukers, Yanick, Hansweert; Thomaes, Tom, Middelburg VWO, profiel: Natuur en Gezondheid Boer, Martje, Ovezande; Eversdijk, Roos- marijn, Wilhelminadorp; Thomaes, Tom, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89