geslaagd 17 de zandzuiger vrijdag 18 juni 2010 door Mieke van der Jagt Martijn van der Slikken uit 's-Heer Hen drikskinderen krijgt het razend druk. Met zijn broer gaat hij binnenkort naar Londen voor een taalcursus van twee we ken. „Mijn zussen gaan ook mee, maar die verblijven ergens anders. Die zullen we niet vaak zien. Als we terugkomen, spreek ik vloeiend Engels." Dat zal hem goed van pas komen, want hij is aange nomen op de opleiding Mediavormgeving bij het ROC in Vlissingen. „Daar ben ik ontzettend blij om, want het is een kleine opleiding en er is veel belang stelling voor. Na een toelatingsexamen, wat best goed ging, en een beetje stroef intake-gesprek, ben ik toch toegelaten." Maar dat is allemaal voor september. Eerst lokt voor Martijn het avontuur. „Familie van ons heeft een zandhandel in Goes en daar ga ik een aantal weken vakantiewerk doen. Ik kijk er echt naar uit, al weet ik nog niet precies wat de werkzaamheden kunnen zijn. Het kan gebeuren dat je op de wal moet werken, maar ze hebben ook binnenvaartschepen en zandzui gers in bedrijf. Er is een goede kans dat ik op zo'n schip of op een zuiger kan werken. Nee, niet als ma troos, want daar heb je papieren voor nodig." Ketel binkie wordt het dus, maar daar kan Martijn niet echt mee zitten. Hij hoopt dat hij zijn zeebenen kan trainen, want die kans krijg je niet zomaar als zestienjarige. „De zand zuigers halen zand van de bodem van de Westerschel- de. Indirect werk je dus mee aan de verdieping van de Westerschelde. Dat zand wordt in binnenschepen geladen als het niet op een andere plaats tussen de oevers van de Westerschelde moet worden neerge legd. Het kan bijvoorbeeld zijn dat ergens een strand je moet worden opgespoten. Als het niet in de Wes terschelde blijft, moet het met binnenschepen naar el ders worden vervoerd. Dat lijkt me ook leuk. Dan kom je toch in vaarwegen en op plaatsen die je an ders nooit zult bezoeken." De tijd tussen het laatste examen en de uitslag heeft Martijn goed besteed aan feesten. Het échte feesten kan nu beginnen, nu hij zijn mavo-diploma op zak heeft. Hij haalde het in vier jaar op de locatie Fruit- laan van het Ostrea Lyceum in Goes. Voorgoed in de zandhandel zou hij niet echt zien zitten. „Bij het ROC ben ik de komende vier jaar onder de pannen en ik hoop met die vormgeving iets moois te kunnen doen. Het ontwerpen van een billboard of het etiket van een ketchupfles. Maakt mij niet uit." Martijn van der Slikke, nu nog relaxed, gaat eerst naar Londen om goed Engels te leren, dan stapt hij in de zandhandel en in september naar het ROC in Vlissin gen. foto Willem Mieras plaat; Tango Rasoul, Goes; William de Rid der, Driewegen; Veronique Tolleman, Kwa- dendamme VMBO BL Sector: Zorg en Welzijn Renske Allewijn, Krabbendijke; Linda Bar- dolf, Colijnsplaat; Josianne Broerse, Kapel- Ie; Thessa Hoondert, Heinkenszand; Lin- sey Jeremiasse, Yerseke; Natalie de Kok, Goes; Danique van Leeuwen, Kats; Evyta Lucas, Yerseke; Samantha Paauwe, Kapel- Ie; Kimberley Verlare, Hoedekenskerke; Lindsey Verlare, Hoedekenskerke VMBO BL Sector: SDV David Bos, Goes; Ricardo Hout, Yerseke; Erwin Huibregtse, Goes; Roel Huissen, Goes; Tijn Smeekens, Goes; Antwan Tol- hoek, Yerseke; Rick van der Vliet, Goes; Colin de Vos, Kruiningen; Estrella Zoete- weij, Hansweert VMBO KB Sector: Economie Pieter Arends, Heinkenszand; Shannon de Booij, Rilland; Christiaan Bos, Goes; Joppe Filius, Kamperland; Peter Hulsbergen, Ar- nemuiden; Wannes Kloet, Rilland; Julian de Koeijer, Yerseke; Sander Kouveld, Ka- pelle; Kelly Meulenberg, Kamperland; Joey van Mourik, Scharendijke; Sanne van Mourik, Ouwerkerk; Kimberly Noorland, Goes; Bart Otte, 's-Heerenhoek; Bryan ,°<5»0 o3> 0«°o ostrea Priem, Heinkenszand; Simon Rijk, Wolp- haartsdijk; Robin de Ronde, Nieuwdorp Zld; Charlotte Schneider, Hansweert; Renée van de Schraaf, Goes; Steve Sley- mer, Rilland; Daniël Smits, Nieuwdorp Zld; Marloes van Veelen, Goes; Janita Veerhoek, Kruiningen; Bart Vermue, Oudelande; Jens Vermue, Kapelle; Fleur Voois, Kruiningen; Lotte van der Werf, Co lijnsplaat. VMBO KB Sector: Zorg en Welzijn Ilse van Asselt, Kapelle; Deborah Beenak ker, Hansweert; Sharmaine Braams, Goes; Elvira Doelman, 's-Heer Abtskerke; Dewy Gijzel, Lewedorp; Soraya Hajji, Goes; Sere na Hollestelle, Kapelle; Rémi Ideler, Hein kenszand; Monique de Jonge, Heinkens zand; Davida van Keulen, Renesse; Sharon Kole, Goes; Kim van Liere, Goes; Veerle Luijmes, Kapelle; Roos Nieuwdorp, Yerse ke; Ilse van Noorden, Kapelle; Roy Polle mans, Kwadendamme; Manon Remijn, Kwadendamme; Christine Rijm, Colijns plaat; Joyce van Slooten, Hansweert; An- gelique Stroeks, Kapelle; Mary Swampil- lai, Kruiningen; Naomi Winter, Goes VMBO KB Sector: Economie Cahit Arslanlar, 's-Gravenpolder; Lars Beenakker, Yerseke; Niels van den Boom gaard, Kattendijke; Remi Bosschaart, Krab bendijke; Eline de Carpentier, Goes; Den nis Hoep, Bruinisse; Denise de Hoop, Burgh-Haamstede; Michèle de Jonge, Zie- rikzee; Iris Kristelijn, Noordwelle; Arjan Oele, Heinkenszand; Glenn van Oosten, 's-Gravenpolder; Mike Schoenmaker, Goes; Laura Schouls, Zierikzee; Paola Ver hagen, Goes; Mèlanie Verrijzer, 's-Heeren hoek; Mark Zielstra, 's-Gravenpolder VMBO TL Sector: Economie Victoria Acar, 's-Gravenpolder; Mekbib Anthonisse, Goes; Jean-Paul van As, Nieuwdorp Zld; Lisanne Bakker, Kamper land; Nils van den Berg, Burgh-Haamste de; Timothy van Berkel, Goes; Bram Blijle- vens, Goes; Joshua Bos, Goes; Bobby Bruintjes, Rilland; Marten Buijsse, Lewe dorp; Mark Buitendijk, Goes; Maurice van Buuren, 's-Heer Abtskerke; Julia Cats- hoek, Lewedorp; Chris Dekker, Wolp- haartsdijk; Alen Delic, Kapelle; Dennis Do- gan, Kapelle; Frank Douw, Zierikzee; Ru ben van den Dries, Heinkenszand; Sjaak van Eijkeren, 's-Heerenhoek; Kees van der Endt, Goes; Nona Engelbrecht, Kwaden damme; Marvin de Feijter, Kapelle; Yari Fi lius, Heinkenszand; Angel Gillahr, Hans weert; Hannes Gouka, Oudelande; Anous- chka Groenewegen, Nieuwdorp Zld; Leon Hannewijk, Heinkenszand; Hester Harkx, Rilland; Martijn Harte, Kapelle; Kimberly Heeren, Lewedorp; Dominique Hilleman, Middelburg; Jacco Hoekman, Kapelle; Max Hoekman, Goes; Patrick Hoekman, Oudelande; Sharida Hofman; Goes; Tim de Jonge, 's-Gravenpolder; Chantal Joos- se, Leuwedorp; Davina Kloet, Lewedorp; Jordi van Koeveringe, Krabbendijke; Chan tal Kooien, Heinkenszand; Robin Lamper, Heinkenszand; Philip de Leeuw, Yerseke; Emma Lobbezoo, Krabbendijke; Melissa de Looze, Zierikzee; Corné Magnus, Wolphaartsdijk; Corlieke Martens, Goes; Joris van Moort, Wolphaartsdijk; Aaron van Mourik, Zonnemaire; Ricardo Mul ders, Hansweert; Priscilla Neimeijer, Kort- gene; Hang Nguyen Quang, Yerseke; Shi- ras Niamat, Schore; Nick Nieuwdorp, Ka pelle; Michelle van den Nieuwenhof, Drie wegen; Kasper Nieuwenhuize, Zelhem; Maartje Nijssen, Kapelle; Denise Note- boom, Kapelle; Esther Noteboom, 's-Heer Arendskerke; Jordi van Oosten, Goes; Lilian Otte, Lewedorp; Dennis Paau we, Kapelle; Nikie Peeters, 's-Heeren- hoek; Niels Pekaar, Kapelle; Diede van Pij- keren, Noordwelle; Felice Platschorre, Ovezande; Thomas van der Ploeg, Goes; Thomas Poleij, Wemeldinge; Esmee Polf- liet, Hansweert; Mark van Putte, Zonne maire; Omar Qusay, Goes; Eloy Raas, 's-Heer Hendrikskinderen; Manouk Re mijn, Ovezande; Serge Rijnberg, Heinkens zand; Caroline Rijnders, Goes; Laurent Roeland, Rilland; Carlos Rolsma, Renesse; Freek Schipper, Bergen op zoom; Angelo Schrijver, Nieuwdorp Zld; Haider Al Shal, Kruiningen; Casper Sijnja, Goes; Myron Sinke, Kruiningen; Judith Snoeck, Hein kenszand; Anne Steendijk, Kamperland; Wouter van Streijl, Goes; Robin van Strien, Yerseke; Anselma Strooband, 's-Gravenpolder; Joyce Tettero, Dreischor; Laurens Top, Kapelle; Okkan Uysal, Goes; Eva Verbeemen, Goes; Len- nard Verboom, Kapelle; Amber Vermeu len, Heinkenszand; Remy Verzijden, Goes; Ruby Visser, Heinkenszand; Roy de Waard, Yerseke; Dylan Wielemaker, Hein kenszand; Tom de Witte, Goes; Laurie van Zijl, Goes; Yordi Zoutewelle, 's-Heer Hendrikskinderen; Antoin Zuijdwegt, Yer seke; Chantal Zwartbol, Heinkenszand VMBO TL Sector: Landbouw Timothy van Berkel, Goes; Anne Blankers, Gapinge; Joshua Bos, Goes; Jessy van Bo ven, Kruiningen; Bobby Bruintjes, Rilland; Maurice van Buuren, 's-Heer Abtskerke; Danielle Christiaanse, Yerseke; Chris Dek ker, Wolphaartsdijk; Niki Goud, Waarde; Hannes Gouka, Oudelande; Martijn Har te, Kapelle; Kimberly Heeren, Lewedorp; Max Hoekman, Goes; Sharida Hofman, Goes; Tim de Jonge, 's-Gravenpolder; Jor di van Koeveringe, Krabbendijke; Cynthia Kok, Goes; Joris Kok, Goes; Chantal Kooien, Heinkenszand; Robin Lamper, Heinkenszand; Corné Magnus, Wolp haartsdijk; Daniël Meissner, Kapelle; Pris cilla Neimeijer, Kortgene; Michelle van den Nieuwenhof, Driewegen; Mats Nieuw koop, Goes; Xinthia van Noorden, Krui ningen; Esther Noteboom, 's-Heer Arends kerke; Lilian Otte, Lewedorp; Niels Pek aar, Kapelle; Naomi Perquin, Kapelle; Tho mas Poleij, Wemeldinge; Eloy Raas, 's-Heer Hendrikskinderen; Kim de Regt, Goes; Chris Rijk, Wilhelminadorp; Serge Rijnberg, Heinkenszand; Laurent Roeland, Rilland; Freek Schipper, Bergen op zoom; Ismay Seits, Kortgene; Haider Al Shal, Kruiningen; Casper Sijnja, Goes; Martijn van der Slikke, 's-Heer Hendrikskinderen; Anne Steendijk, Kamperland; Robin van Strien, Yerseke; Anselma Strooband, 's-Gravenpolder; Joyce Tettero, foto Robin Utrecht/ANP Dreischor; Okkan Uysal, Goes; Isambard Vader, Grijpskerke; Jurian Verrijzer, Co lijnsplaat; Angelique Verstrate, Wolp haartsdijk; Yannick van 't Westeinde, We meldinge; Laurie van Zijl, Goes; Yordi Zoutewelle, 's-Heer Hendrikskinderen; Chantal Zwartbol, Heinkenszand VMBO TL Sector: Techniek Anne Blankers, Gapinge; Joshua Bos, Goes; Jessy van Boven, Kruiningen; Bob by Bruintjes, Rilland; Maurice van Buuren, 's-Heer Abtskerke; Chris Dekker, Wolp haartsdijk; Hannes Gouka, Oudelande; Martijn Harte, Kapelle; Kimberly Heeren, Lewedorp; Max Hoekman, Goes; Jordi van Koeveringe, Krabbendijke; Joris Kok, Goes; Robin Lamper, Heinkenszand; Cor né Magnus, Wolphaartsdijk; Daniël Meiss ner, Kapelle; Xinthia van Noorden, Krui ningen; Niels Pekaar, Kapelle; Thomas Po leij, Wemeldinge; Eloy Raas, 's-Heer Hen drikskinderen; Kim de Regt, Goes; Serge Rijnberg, Heinkenszand; Freek Schipper, Bergen op zoom; Casper Sijnja, Goes; Ro bin van Strien, Yerseke; Isambard Vader, Grijpskerke VMBO TL Sector: Zorg en Welzijn Jean-Paul van As, Nieuwdorp Zld; Ti mothy van Berkel, Goes; Anne Blankers, Gapinge; Daniëlle Christiaanse, Yerseke; Ruben van den Dries, Heinkenszand; Joa- ny Gorsse, Goes; Niki Goud, Waarde; An- ouschka Groenewegen, Nieuwdorp Zld; Kimberly Heeren, Lewedorp; Tim de Jon ge, 's-Gravenpolder; Cynthia Kok, Goes; Joris Kok, Goes; Chantal Kooien, Hein kenszand; Rory Malone, Goes; Anniek Messelink, Goes; Priscilla Neimeijer, Kort gene; Michelle van den Nieuwenhof, Drie wegen; Mats Nieuwkoop, Goes; Esther Noteboom, 's-Heer Arendskerke; Lilian Otte, Lewedorp; Naomi Perquin, Kapelle; Chris Rijk, Wilhelminadorp; Eveline Rijn ders, Goes; Laurent Roeland, Rilland; Car los Rolsma, Renesse; Levi Schijf, Borssele; Ismay Seits, Kortgene; Haider Al Shal, Kruiningen; Martijn van der Slikke, 's-Heer Hendrikskinderen; Anne Steen dijk, Kamperland; Anselma Strooband, 's-Gravenpolder; Joyce Tettero, Dreischor; Anna Underwood, Goes; Ok kan Uysal, Goes; Isambard Vader, Grijps kerke; Jurian Verrijzer, Colijnsplaat; Angeli que Verstrate, Wolphaartsdijk; Jessica van Wulpen, Hansweert; Laurie van Zijl, Goes; Yordi Zoutewelle, 's-Heer Hendrik skinderen; Antoin Zuijdwegt, Yerseke; Chantal Zwartbol, Heinkenszand VMBO GL Sector: Economie Djoey de Bel, Krabbendijke; Diana Hame link, Oostdijk; Daïra Jansen, Hansweert; José Leendertse, Geersdijk; Steffy de Leeuw, Zierikzee; Rebekka Theenaart, Kattendijke VMBO GL Sector: Zorg en Welzijn Aniek Beenhakker, 's-Heer Arendskerke; Zoë Halkias, Goes; Romyjoosen, Goes; Annabel van de Plasse, Wolphaartsdijk; Marga Sinke, Kruiningen; Tim Tramper, Krabbendijke; Lotte van de Vrie, Kapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 87