Betaald bruin worden 4l Het Scheldemond College feliciteert alle geslaagden!! vrijdag 18 juni 2010 Scheldemond College, Vlissingen VMBO BL Sector: Economie Okan Baskos, Vlissingen; Levi Blumink, Vlissingen; Priscilla But, Vlissingen; Senna Isarti, Vlissingen; Bryan van Kimmenaede, Vlissingen; VMBO BL Sector: Techniek Mohammed Abou Al Kheir, Oost-Sou burg; Ben Helbers, Ritthem; Daniël Jan sen, Vlissingen; Johnny Keim, Vlissingen; Raymie van Kimmenaede, Vlissingen; Asia Krupa, Vlissingen; Yessin Mayo, Vlissin gen; Diego Roa Centeno, Middelburg; Mil ton Roemeratoe, Oost-Souburg; Jeffrey Schulze, Vlissingen; Amar Sinanovic, Vlis singen; VMBO BL Sector: Zorg en Welzijn Shamara Alenizy, Vlissingen; Justin Bona- rius, Oost-Souburg; Rachelle Chakoetoe, Oost-Souburg; Yamina Ekan, Vlissingen; Joël van der Feen, Middelburg; Jeremy Frederik, Oost-Souburg; Jet Jongepier, Vlissingen; Stacy Joosse, Oost-Souburg; Fabiënne de Klerk, Oost-Souburg; Sarah Litster, Vlissingen; Varellys Martes, Vlissin gen; Robin Murre, Vlissingen; Elise Pool, Vlissingen; Renske Scholte, Vlissingen; Kimberley Sparidaens, Vlissingen; Melissa Vane, Vlissingen; Angela Walhout, Vlissin gen; Jeffrey Wondergem, Oost-Souburg; Aïcha Zariouh, Oost-Souburg; VMBO KB Sector: Economie Togar Beckol, Vlissingen; Daisy Eggink, Vlissingen; Younes Elkhannouch, Vlissin gen; Rowi Goddijn, Vlissingen; Veerle van Iren, Vlissingen; Shyara Wild, Vlissingen; VMBO KB Sector: Techniek Richard van Belzen, Oost-Souburg; Nadia de Boer, Vlissingen; Brian van Damme, Oost-Souburg; Robin van Effrink, Vlissin gen; Danny Haanstra, Oost-Souburg; Sha- ri Holla, Vlissingen; Remo Koopmans, Vlis singen; Atko Rastoder, Oost-Souburg; Mischa Sigtermans, Vlissingen; Guus Sin- ke, Vlissingen; Donny Stroo, Vlissingen; René Stroo, Vlissingen; VMBO KB Sector: Zorg en Welzijn Francine Antheunisse, Vlissingen; Domini que Atzeni, Vlissingen; Imad Azzannagui, Vlissingen; Wim van Belzen, Arnemuiden; Dounia Boukhriss, Vlissingen; Neal Bouter- se, Middelburg; Samantha Dor, Vlissin gen; Denise Gordijn, Oost-Souburg; Kim berley Hak, Oost-Souburg; Neffi Hensen, Vlissingen; Jimmy van der Horst, Oost- Souburg; Sem Houtzager, Oost-Souburg; Nathalie Hubrouck, Vlissingen; Robbie van Iwaarden, Oost-Souburg; Laura Jong- mans, Middelburg; Giovanni Kaijser, Vlis singen; Barry Klijn, Vlissingen; Danique de Koek, Vlissingen; Jennifer Krauwel, Vlissin gen; Rodrigo Maluenda Rojas, Middel burg; Yaella Manusama, Oost-Souburg; Marouscha Meerman, Vlissingen; Maxime Meerman, Vlissingen; Marusjka Nicaëla, Vlissingen; Kailas Parker, Vlissingen; Loes Passchier, Vlissingen; Cindy Pentury, Oost-Souburg; Melissa van de Pieterman, Vlissingen; Macy Schütz, Vlissingen; Shan non Schütz, Vlissingen; Karim Ben Sellam, Vlissingen; Marwa Taher, Oost-Souburg; Jermaine Taniwel, Oost-Souburg; Ray mond Tax, Oost-Souburg; Gio de Wit, Veere; Yaël de Wit, Vlissingen; Tessa De Witte, Vlissingen; Liza de Wolff, Vlissin gen; VMBO TL Sector: Economie Zoë van den Bergh, Vlissingen; Saloua Bouazza, Vlissingen; Frank de Bruijn, Vlis singen; Kjeld Crucq, Vlissingen; Wesley Deelen, Vlissingen; Sinan Eren, Vlissingen; Luke Eversdijk, Oost-Souburg; Madeion Geldof, Vlissingen; Jordy van Heese, Vlis singen; Natacha Hennequin, Vlissingen; Nina van der Horst, Ritthem; Suzan Keule- mans, Vlissingen; Ricardo Koolwijk, Vlissin gen; Thierry Langeveld, Vlissingen; Jenni fer van Leeuwen, Vlissingen; Stefani Ma- kek, Vlissingen; Grant Milkonian, Vlissin gen; Robin Minderhoud, Koudekerke; Deshny de Muijnck, Vlissingen; Cemre Ozqelik, Vlissingen; Gübra Öz^elik, Vlissin gen; Romy Pfeifer, Vlissingen; Dyon Pro voost, Vlissingen; Esma Sakic, Vlissingen; Marenthe Schipper, Vlissingen; Martijn Schouten, Vlissingen; Eilish Sleijpen, Oost-Souburg; Petula de Smit, Vlissingen; Dylan Strikkers, Vlissingen; Robin Struik, Vlissingen; Talitha Tentua, Oost-Souburg; Quinchy Vroomen, Vlissingen; Yannick van de Woestijne, Middelburg; Tom Wuyts, Krabbendijke; VMBO TL Sector: Landbouw Zoë van den Bergh, Vlissingen; Frank de Bruijn, Vlissingen; Kjeld Crucq, Vlissingen; Wesley Deelen, Vlissingen; Suzan Keule- mans, Vlissingen; Ricardo Koolwijk, Vlissin gen; Roos Leer, Vlissingen; Jennifer van Leeuwen, Vlissingen; Stefani Makek, Vlis singen; Robin Minderhoud, Koudekerke; Gübra Özqelik, Vlissingen; Romy Pfeifer, Vlissingen; Dyon Provoost, Vlissingen; Ma renthe Schipper, Vlissingen; Eilish Sleij pen, Oost-Souburg; Petula de Smit, Vlis singen; Dylan Strikkers, Vlissingen; Quin chy Vroomen, Vlissingen; Stèphan West- veer, Vlissingen; Tom Wuyts, Krabbendij ke; VMBO TL Sector: Techniek Frank de Bruijn, Vlissingen; Kjeld Crucq, Vlissingen; Wesley Deelen, Vlissingen; Su zan Keulemans, Vlissingen; Ricardo Kool wijk, Vlissingen; Roos Leer, Vlissingen; Jen nifer van Leeuwen, Vlissingen; Robin Min derhoud, Koudekerke; Gübra Özqelik, Vlissingen; Dyon Provoost, Vlissingen; Ei lish Sleijpen, Oost-Souburg; Dylan Strik kers, Vlissingen; Stèphan Westveer, Vlis singen; Tom Wuyts, Krabbendijke; VMBO TL Sector: Zorg en Welzijn Zoë van den Bergh, Vlissingen; Frank de Bruijn, Vlissingen; Kjeld Crucq, Vlissingen; Wesley Deelen, Vlissingen; Luke Evers- dijk, Oost-Souburg; Madeion Geldof, Vlis singen; Suzan Keulemans, Vlissingen; Ri cardo Koolwijk, Vlissingen; Roos Leer, Vlis singen; Jennifer van Leeuwen, Vlissingen; Stefani Makek, Vlissingen; Robin Minder houd, Koudekerke; Simone Ogink, Vlissin gen; Gübra Öz^elik, Vlissingen; Romy Pfei fer, Vlissingen; Marenthe Schipper, Vlissin gen; Petula de Smit, Vlissingen; Roosma- rijn van Splunder, Vlissingen; Dylan Strik kers, Vlissingen; Quinchy Vroomen, Vlis singen; Katja van Wanrooy, Vlissingen; Stèphan Westveer, Vlissingen; 2e Fase Atheneum profiel: Cultuur en Maatschappij Sven Cijsouw, Oost-souburg; Annick van Iren, Vlissingen; Nando Overdam, Vlissin gen; 2e Fase Atheneum profiel: Economie en Maatschappij Sven Cijsouw, Oost-souburg; Annick van Iren, Vlissingen; 2e Fase Atheneum profiel: Natuur en Gezondheid Robert Altena, Oost-souburg; Robbert Beilo, Vlissingen; Rob Burggraaff, Vlissin gen; Shariyar Khudaybegenov, Middel burg; Chelsey Kuijt, Vlissingen; Yannick van der Maale, Oost-souburg; Annemarie Mijnders, Oost-souburg; Caro Schuitema, Vlissingen; Dyon Weug, Vlissingen; 2e Fase Atheneum profiel: Natuur en Techniek Robert Altena, Oost-souburg; Robbert Beilo, Vlissingen; Rob Burggraaff, Vlissin gen; Chelsey Kuijt, Vlissingen; Yannick van der Maale, Oost-souburg; Dyon Weug, Vlissingen; 2e Fase Gymnasium profiel: Cultuur en Maatschappij Rebecca Floresse, Vlissingen; Zoë Inder- wisch, Vlissingen; Tim Visser, Middelburg; 2e Fase Gymnasium profiel: Economie en Maatschappij Rebecca Floresse, Vlissingen; Tim Visser, Middelburg; 2e Fase Gymnasium profiel: Natuur en Gezondheid Nina Alejandro Perez, Vlissingen; Ellen van den Bulck, Vlissingen; Mark van der Eijk, Vlissingen; Tomas Tuvillo, Oost-sou burg; 2e Fase Gymnasium profiel: Natuur en Techniek Nina Alejandro Perez, Vlissingen; Ellen van den Bulck, Vlissingen; Mark van der Eijk, Vlissingen; Tomas Tuvillo, Oost-sou- burg; 2e Fase HAVO profiel: Cultuur en Maat schappij Eva Arnold, Vlissingen; Dunja Babic, Vlis singen; Jerry Dieleman, Oost-souburg; Chloe Jasperse, Vlissingen; Natasja Jong- mans, Middelburg; Aurélie van Lieshout, Middelburg; Janaisca Lourens, Vlissingen; Isabel Lous, Vlissingen; Kelly Poortvliet, Vlissingen; 2e Fase HAVO profiel: Economie en Maatschappij Esma Abarkan, Vlissingen; Dylan Adriaan- door Martijn de Koning M'n bloed is verdund met zeewater." An- ne-Marie Nortier uit Cadzand heeft een simpele verklaring voor het feit dat ze ko mende zomer als strandwacht werkt. „Ik kom van hier. Het strand en de zee hebben altijd ge trokken." Voor het geld moet je het niet doen, ver klaart ze. „We krijgen het minimumloon." Een paar andere goede redenen om bij de reddingsbrigade te gaan kan de 16-jarige Cadzandse wel nog bedenken. „Betaald bruin worden en leuke jongens kijken; heer lijk, toch!" Dat laatste deed ze vorig jaar, toen ze voor het eerst strandwacht was, erg goed. De vonk sloeg over tussen Anne-Marie en een collega uit... Gronin gen! „Niet bij de deur, nee. Toch zien we elkaar regel matig. En komende zomer zijn we weer collega's." Natuurlijk moet je ook goed letten op wat er om je heen allemaal gebeurt, vertelt Anne-Marie er snel ach teraan. Want als er iemand in de problemen komt, moet je snel in actie kunnen komen. Grote inciden ten deden zich vorig jaar niet voor. „We kregen voor al ehbo'tjes", verklaart Anne-Marie in vaktermen. Daarmee bedoelen strandwachten minder ernstige za ken als de behandeling van schaafwonden en wes- pensteken. Ergere dingen dan een aantal gebroken en kels heeft Anne-Marie nog niet gezien. Maar dat kan veranderen, beseft ze. „Het kan natuurlijk best dat je moet reanimeren. Dan moet je wel even omschake len." Om scherp te blijven, krijgen alle strandwach ten tijdens het seizoen op woensdagavonden een trai ning. „Dan oefenen we dat soort dingen." Anne-Marie is in dienst bij RSG Safety, dat onder meer vijf posten beheert aan de West-Zeeuws-Vlaam- se kust. Daardoor werkt ze regelmatig op een andere plek. „Op drie posten hebben we een boot. Daarmee gaan we regelmatig het water op om te patrouille ren." Bij de andere posten blijft het bij wandelen. Anne-Marie deed afgelopen maand haar vmbo-t- examen en gaat volgend jaar havo doen op het Zwin College. „Ik wil daarna fysiotherapeut worden." Daar denkt ze voorlopig nog even niet aan. Op 3 juli start het seizoen op het strand, waarna de posten een week of negen open zijn. Ze slaapt die periode op camping De Wielewaal, samen met de andere strand wachten. „Dat is gezellig, maar ook wel handig. Je zit in die periode in een heel ander ritme dan thuis. We beginnen aan het eind van de ochtend, maar zijn ook pas tegen middernacht klaar. En dan wil je ook nog wel eens op stap. Het blijft wel je vakantie, hè." Anne-Marie Nortier uit Cadzand oefent alvast haar taak als strandwacht; ze 'redt' haar moeder van de stoep voor haar huis. foto Mechteld Jansen se, Oost-souburg; Wessel Arendts, Vlissin gen; Kirsten Boone, Vlissingen; Nick Claas- sen, Terneuzen; Mark van Dalen, Vlissin gen; Jerry Dieleman, Oost-souburg; Ste- vie-Ray Hartog, Vlissingen; Mauli Hettia- rachchi, Vlissingen; Daryl Hollander, Vlis singen; Jordi van Kogelenberg, Oost-sou- burg; Joost de Kubber, Middelburg; Lisa Kuiper, Oost-souburg; Aürélie van Lies hout, Middelburg; Sammy Manz, Vlissin gen; Nicky van Merrienboer, Oost-sou- burg; Mitchel Mijnsbergen, Vlissingen; Su zan Nalbandian, Vlissingen; Tom Ogink, Vlissingen; Iris Ovaa, Vlissingen; Danique van Peenen, Vlissingen; Demi de Punder, Vlissingen; Michiel Reijnierse, Vlissingen; Liqun Rijken, Vlissingen; Daniëlle Santrac, Vlissingen; Roxy la Soe, Vlissingen; His- ham Taha, Vlissingen; Tess Wagenaar, Vlis singen; 2e Fase HAVO profiel: Natuur en Ge zondheid Caithlin Bergman, Vlissingen; Esther Brink man, Vlissingen; Joshua van Dolder, Kou dekerke; Marie-Therese Fernandez, Vlis singen; Jeroen Goedhart, Vlissingen; Ri chard Jacobse, Vlissingen; Stephanie de Jonge, Vlissingen; Jennifer Koelman, Vlis singen; Fleur Koeman, Vlissingen; Iris Koopmans, Vlissingen; Justin Malcorps, Schoondijke; Manon Minneboo, Vlissin gen; Tenisha de Nooijer, Oost-souburg; Wendy de Nooijer, Vlissingen; Kristian Oreel, Vlissingen; Daniella van de Sande, Vlissingen; Mitchel Simons, Vlissingen; 2e Fase HAVO profiel: Natuur en Tech niek Caithlin Bergman, Vlissingen; Jeroen Goedhart, Vlissingen; Richard Jacobse, Vlissingen; Justin Malcorps, Schoondijke; Manon Minneboo, Vlissingen; Wendy de Nooijer, Vlissingen; Mitchel Simons, Vlis singen; Randy Uijt de Haag, Oost-sou burg; Dylan Wondergem, Oost-souburg; Praktijkschool Het Bolwerk, Middelburg Magazijnbeheer (KPC-Groep) Mohamed Bedouch, Vlissingen; Christian Cardozo, Middelburg; Quilyano Daane, Oost-Souburg; Ramon de Groot, Schore; Bahoz Ibrahim, Middelburg; Sherel Ros aria, Vlissingen; Lorena Sechi, Middel burg; Silvester Stroo, Vlissingen; Badr Ze- lag, Vlissingen. Heftruckcertifïcaat Milo Josimovic, Middelburg; Corné Meul- meester, Vlissingen; Duncan van Scheyn- del, Middelburg; Frans van der Schoor, Middelburg; Jordy Slabbekoorn, Seroos- kerke; Foort de Witte, Zoutelande. MIG/MAG lassen niveau 1 Wensley Bhoelai, Vlissingen; Nathan Nieu- wersteeg, Middelburg; Julian Oberhollen- zer, Oostkapelle; Remco Pronk, Middel burg; Vishal Ramadhin, Middelburg; Jordy Stern, Middelburg. MIG/MAG lassen niveau2 Jordy Slabbekoorn, Serooskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 84