21 geslaagd Goed Engels De Rede vrijdag 18 juni 2010 SSG Oe Rede, Terneuzen VMBO BL, bouwtechniek Metselen Alex Bindasov, Sluiskil; Gjeo Thielman, Sas van Gent; Jeffrey De Vos, Terneuzen VMBO BL, Bouwtechniek Timmeren Jeroen van der Meulen, Terneuzen; Chris Slabbekoorn, Terneuzen; Wilco van Waes, Terneuzen VMBO BL, Consumptief Bakken Mark Doorn, Biervliet; Jaleesa van Es, Ter neuzen; Naomi Misset, Hoek; Christian Oosterhof, Philippine; Irene Schanck, IJ- zendijke; Edgar Swagers, Philippine; Mi chelle van de Wege, Terneuzen; Rianne van 't Westeinde, Axel VMBO BL, Consumptief Horeca Laura Becude, Groede; Sven Brökling, Hei kant; Mandy Declerck, Hulst; Felicia van der Hiele, Terneuzen; Annemiek de Vlieg- her, Koewacht; Ramona de Vries, Terneu zen; Melanie Wandels, Philippine; VMBO BL, Elektrotechniek Mitchel Burky, Terneuzen; Jaimy van Dijk, Westdorpe; Maxim Krijger, Terneuzen; René van Riemsdijk, Sas van Gent; Mat hijs van der Velde, Heikant VMBO BL, Installatietechniek Ramon Gamoun, Terneuzen; Jeffrey Ha melink, Sluiskil; Toby Haver, Terneuzen; Bodie Inghels, Axel; Martijn van Lent, Ter neuzen; Pim van Loon, Terneuzen; Dennis Samijn, Axel; Erik Wiercx, Terneuzen VMBO BL, Metaaltechniek Zico Michielsen, Hoek; Arjen Schieman, Hoek; Sjarandel Sjoerdsma, Terneuzen; Luziano Ulveling, Terneuzen; Jimmy Ver- hofstadt, Axel VMBO BL, Sport Dienstverlening en Veiligheid Ro Atmowerdojo, Sas van Gent; Jaïrus Jandroep, Terneuzen; Can Kiran, Terneu zen; Brayson Kroonstadt, Terneuzen; Dylan van Overmeire, Terneuzen; Ebian Rammeloo, Philippine; Jamailla Sanches, Terneuzen; Jeffrey Tierie, Terneuzen; Bart van de Velde, Axel; Sümer Yigit, Terneu zen VMBO BL, Voertuigentechniek Bram Bakker, Axel; Jimmy de Bruijn, Sluis kil; Marco Deinum, Terneuzen; Nick de Ridder, Westdorpe; Serge Sandrini, West dorpe; Desley Wandels, Philippine VMBO KB, Bouwtechniek Metselen Jannick Risseeuw, Terneuzen VMBO KB, Bouwtechniek Schilderen Nathalja van Dam, Sas van Gent VMBO KB, Bouwtechniek timmeren Marciano Breepoel, Hoek; Brandon de Kraker, Terneuzen; Mitchell Neels, Terneu zen; Jordy De Zutter, Terneuzen VMBO KB, Consumptief Bakken Melissa Coppieters, Zuiddorpe; Esther Jonkman, Terneuzen; Monica van Keulen, Terneuzen; Whitney Matthijs, Terneuzen; Matthijs van der Poel, Zuiddorpe; Donna Witte, Terneuzen VMBO KB, Consumptief Horeca Michelle Allewijn, Axel; Jochem Boer booms, Terneuzen; Mandy Hemelsoet, Terneuzen; Donna Kunz, Terneuzen; Josip Mrkonjic, Terneuzen; Giovanni Wieland, Terneuzen VMBO KB, Elektrotechniek Cindy de Bruijne, Zaamslag; Jeroen de Frel, Philippine; Tommy de Nooijer, Ter neuzen; Joris Riemens, Terneuzen; Koen Verdurmen, Terneuzen; Peter de Waal, IJ- zendijke VMBO KB, Installatietechniek Jory Huigen, Terneuzen; Aaron Van Kerck- hove, Westdorpe; Jannes Steijn, Philippi- VMBO KB, Metaaltechniek Jan de Feijter, Zaamslag; Bart de Jonge, Hoek; Roel Oost, Terneuzen; Stefan Ver flage, Terneuzen; Richard Versluis, Terneu zen; Indio Verstraeten, Terneuzen VMBO KB, Sport Dienstverlening en Veiligheid llonka Casteleijn, Terneuzen; Gerwin Doe- ze Jager, Biervliet; Carmen Kerckhaert, Axel; Fabiënne van Klaveren, Terneuzen; Leroy Maas, Sas van Gent; Gert-Jan Pijcke, Westdorpe; Merijn Platjouw, Kuit aart; Beryl de Schepper, Koewacht; Arzu Sever, Terneuzen; Lisa Silvius, Terneuzen; Dominique Verhelst, Terneuzen; Sissi Vonck, Hoek; Jos Westerhout, Sluiskil VMBO KB, Voertuigentechniek Thierry Mollet, Sas van Gent; Dennis Veerkamp, Hoek VMBO TL, Economie Hasan Atmaca, Terneuzen; Martijn de Back, Terneuzen; Floris Jan Beumer, Ter neuzen; Vienna Bos, Philippine; Bastiaan Broere, Terneuzen; Jeroen de Buck, Zuid dorpe; Dennis Cornelius, Philippine; Re becca Dees, Terneuzen; Ibrahim Eryürük, Terneuzen; Aysegül Güngörmez, Terneu zen; Marthijn van Ham, Terneuzen; Cinthia Henriquez, Terneuzen; Mitchell Hooplot, Sluiskil; Maxim Jurrij, Terneu zen; Yunus Kiliq, Terneuzen; Bas Manha- ve, Terneuzen; Dounia Mekkaoui, Terneu zen; Wesley Mieras, Hoek; Joël Mulder, Axel; Douwe Nieskens, Terneuzen; Daph ne van der Peijl, Terneuzen; Cennet Sever, Terneuzen; Polina Soukhova, Terneuzen; Ricardo Stoffijn, Terneuzen; Tim Verse- put, Terneuzen; Yannick de Vliegher, Axel; Manou de Waele, Terneuzen; Flem- ming van't Westeinde, Terneuzen VMBO TL, Techniek Aafke Allonsius, Sas van Gent; Joey de Bliek, Terneuzen; Manon Eversdijk, Axel; Fabian Ie Feber, Axel; Rhandy Gelderland, Terneuzen; Philippe Monescillo, Philippi ne; Mathijs Neyt, Sas van Gent VMBO TL, Zorg en Welzijn Carmen Bernaert, Axel; Serena Bliek, Sas van Gent; Gamze Düzdüsen, Terneuzen; Cedie Hontelez, Terneuzen; Niels Jansen, Terneuzen; Nikki de Kind, Sas van Gent; Iris Kint, Koewacht; Kelly Onstenk, Ter neuzen; Rik Oostvogels, Terneuzen; Ruth Raes, Sas van Gent; Annemiek Schipper, Terneuzen; Eva de Schrijver, Sas van Gent; Mürüvvet Siramkaya, Terneuzen; Valérie van der Sloot, Philippine VMBO CL, Consumptief Yorick Lauret, Terneuzen VMBO CL, Elektrotechniek Kaj Eekhout, Axel; Rowan Matthyssen, Terneuzen HAVO: Cultuur en Maatschappij Stéphanie Ambrosini, Axel; Soemeh Daan- sen, Hoek; Sophie Groot Wassink, West dorpe; Joshua van den Hemel, Terneu- zen;Jeroen de Jong, Terneuzen; Adinda Kiel, Terneuzen; Veerle Leijnse, Zaamslag; Eline Maas, Hoek; Suzanne Neelemans, Terneuzen HAVO: Economie en Maatschappij Robin Aarts, Terneuzen; Charlotte Becker, Terneuzen; Matthijs ter Borg, Terneuzen; Manon De Cooman, Terneuzen; Lorenzo van Craenenbroeck, Sas van Gent; Iris Die-" leman, Terneuzen; Sjoerd Everaard, Philip pine; Suzanne Eversdijk, Axel; Sophie Groot Wassink, Westdorpe; William Ha- melink, Terneuzen; Olaf Hamelink, Ter neuzen; Joshua van den Hemel, Terneu zen; Lysanne Hofman, Terneuzen; Gyan Klomp, Axel; Niels Koorevaar, Axel; Pa trick van Leeuwen, Philippine; Eline Maas, Hoek; Thomas Neelemans, Terneuzen; Fleur Rademakers, Terneuzen; Lotte Roe land, Philippine; Kayleigh Staal, Westdor pe HAVO: Natuur en Gezondheid Lieke Beezemer, Hoek; Anouk de Blaey, Hoek; Mischa van Bree, Terneuzen; Step- han David, Sluiskil; Anne Drabbe, Terneu zen; Lysanne Groot, Terneuzen; Denise van Hese, Axel; Dascha van der Hout, Biervliet; Timo Kint, Sluiskil; Fenny Kint, Koewacht; Judith Kole, Terneuzen; Hanne Liefting, Terneuzen; llona Luteijn, Axel; Nicky Meertens, Terneuzen; Damien van Meurs, Terneuzen; Jeroen de Smit, Sluis kil; Niels Suij, Terneuzen HAVO: Natuur en Techniek Judith Kole, Terneuzen; Hanne Liefting, Terneuzen; Fabio Pecoraro, Terneuzen; Niels Suij, Terneuzen Elise Wolfert, Philip pine Atheneum: Cultuur en Maatschappij Sümeyra Atmaca, Terneuzen; Milou Aude- naerd, Axel; Marjolein van Deurzen, Ter neuzen; Meriam Kaddouri, Sas van Gent; Werner Kiel Terneuzen; Victor Szy- manski, Biervliet; Véronique Vasseur, Ter neuzen Atheneum: Economie en Maatschappij Sümeyra Atmaca, Terneuzen; Milou Aude- naerd, Axel; Marjolein van Deurzen, Ter neuzen; Lisa Ie Feber, Axel; Meriam Kad douri, Sas van Gent; Werner Kiel, Terneu zen; Kim Meertens, Terneuzen; Mariëlle de Ruijsscher, Biervliet; Victor Szymanski, Biervliet; Niki van de Velde, Philippine; Wesley Verlinde, Westdorpe; Annabelle van Waes, Westdorpe Atheneum: natuur en gezondheid Wouter Broddin, Terneuzen; Anke de Cock, Biervliet; Ramona Dieleman, Ter neuzen; Yannick van Dijk, Terneuzen; Rick Donze, Terneuzen; Niels Dutrée, Sas van Gent; Tom Erpelinck, Hengstdijk; Dennis James, Terneuzen; Toto Lee, Terneuzen; Claire Volleman, Terneuzen Atheneum: natuur en techniek Wouter Broddin, Terneuzen; Anke de Cock, Biervliet; Yannick van Dijk, Terneu zen; Dennis James, Terneuzen; Toto Lee, Terneuzen; Sven Slijkerman, Terneuzen; Claire Volleman, Terneuzen Gymnasium: Cultuur en Maatschappij Renske van den Branden, Terneuzen; Fran- ziska van Dalen, Philippine; Anouk Jansen, Terneuzen Gymnasium: Economie en Maatschap pij Renske van den Branden, Terneuzen; Fran- ziska van Dalen, Philippine; Anouk Jansen, Terneuzen Gymnasium: Natuur en Gezondheid Vili Alemic, Vogelwaarde; Rens Burm, Ter neuzen; Fabian van Doeselaar, Terneuzen; Dessy Hage, Zaamslag; Dennis Hermans, Terneuzen; Vincent Lim, Terneuzen; Ani- que Maas, Hoek; Michelle de Meyer, Sas van Gent; Sophie Verstraeten, Terneuzen; Gymnasium: Natuur en Techniek Fabian van Doeselaar, Terneuzen; Dessy Hage, Zaamslag; Vincent Lim, Terneuzen; Anique Maas, Hoek; Isabel Wauters, Sas van Gent. Edudelta College Goes VMBO BL, landbouw en natuurlijke om geving Jennifer Badea, Terneuzen; Aaron Bim- mel, Middelburg Marjolein Boone, Zaam slag Pieter Boonman, Kwadendamme Pre- silla de Bruijn, Zierikzee Ricky Catseman, Zaamslag Anne Dagevos, Wemeldinge; Mariëlle Datthijn, Schoondijke Annelotte Dekker, Kattendijke; Daniël van Deventer, door René Hoonhorst Niks mis met Biervliet om in op te groeien. Maar om in het dorp te blijven... Nee, daar voelt de zestienjarige Dascha van de"r Hout helemaal niks voor. Dascha wil weg, ver weg. Niet alleen uit Biervliet, maar uit Nederland. Waar naar toe weet ze nog niet helemaal zeker: Engeland, de Verenigde Staten, Au stralië, als het maar een Engelstalig land is. En als ze er maar aan de slag kan als fysiotherapeut. Want dat wil ze worden. Dascha hoopt dit najaar te beginnen aan de European School of Physiotherapy in Amster dam. Behalve het havo-diploma, behaald op de Terneuzen- se Stedelijke Scholengemeenschap De Rede, moet ze daarvoor nog wel worden ingeloot. „Ik sta elfde op de wachtlijst. Normaal gesproken vallen er altijd flink wat kandidaat-studenten af. Dus ik hoop dat ik straks gewoon kan beginnen, anders moet ik een jaar wat anders gaan doen ter overbrugging." Om zich voor te bereiden op hele dagen Engels pra ten, hielp Dascha begin deze maand anderhalve week tijdens het jaarlijkse sportfestijn van een gerenom meerde kostschool: Ashdown. Net als andere presti gieuze, elitaire onderwijsinstellingen laat Ashdown zich niet voorstaan op beroemde leerlingen die de school bezochten. „Wel vinden ze het fantastisch dat de school is ontworpen door dezelfde architect als die van het Capitool in Washington", weet moeder Manon. Ashdown is geen instituut waar je zo binnen komt, maar zij had nog een kruiwagen uit de tijd dat ze er zelfleer- en levenservaring opdeed. Dascha moest tien dagen kinderen van basischoolleef- tijd (prebschool) begeleiden. „Zorgen dat ze hun eten tijdens ontbijt, lunch en high tea netjes opeten en hel pen bij de diverse sporten tijdens de sportdagen." Ze moest er voor zorgen dat kinderen van 6 tot 13 jaar er 'geen bende van maakten' en controleerde tijdens de atletiekwedstrijden - hét jaarlijkse schoolevenement op de kostschool - onder meer dat het stokje bij de es tafettewissels op de juiste wijze werd overgegeven. Hoewel ze de kinderen ook wel eens voordeed hoe ze een speer moeten vasthouden bij het speerwerpen (javelin), hadden haar werkzaamheden niet direct nut voor de studie fysiotherapie. „Maar het was wel een hele belevenis dat ik de hele dag Engels moest praten. Kon ik niet op een woord komen, moest ik toch in het Engels zien duidelijk te maken wat ik be doelde. Daar heb ik veel aan gehad." Dascha van der Hout op het bordes van het dorpshuis (voormalig gemeentenhuis) in Biervliet. „Er is hier niks te doen. Na mijn studie word ik fysiotherapeut in Enge land, Amerika of Australië. foto Mechteld Jansen Stedelijke scholengemeenschap GYMNASIUM - ATHENEUM- HAVO - VMBO - LWOO Postbus 375 M ISA 4530 AJ Terneuzen 0115-612155 <v.derede.nl info@derede.nl Wemeldinge; Wesley Dieleman, Sluiskil; Demy van Dijk, Hansweert; Chiara van Eij- keren, 's-Gravenpolder; Wim Elenbaas, Baarland; Marjanne Elenbaas, 's-Heer Arendskerke; Anne Faasse, Westkapelle; Yaëlla Fagundez, Koudekerke; Sandra de Fleurquin, Axel; Sammy Franse, Goes; Ke vin Groffen, Rilland; Jimmy Gunther, Nieuwdorp; Remco van 't Hof, Goes; Cynthia Hulstman, Goes; Mike van Immer- seel, Kruiningen; Mariska Janse, Westka pelle; Tessa Jonkheijm, Kloosterzande; Kim Koning, Burgh Haamstede; Marleen Korstanje, Renesse; Peter Kramer, Wolp- haartsdijk; Babiche Lindgreen, Terneuzen; Edwin Lobbezoo, Rilland; Marissa Mala- wauw, Middelburg; Robin Matthijsse, Oostdijk; Anouk Nieuwdorp, Goes; Dela no Pauwels, Kortgene; Xandra Pelgrim, Goes; Iris Pladdet, Biervliet; Michelle van de Sande, Zierikzee; Henry van Steenber gen, Kamperland; Mike Theune, Vlissin- gen; Jeffrey Tieleman, Kloosterzande; Ste ijn Verhaak, Zierikzee; lloy Verrijzer, Vlis- singen; Annemarie Verweij, Zierikzee; Sharona in de Weij, Goes; Jamy de Wilde, Goes; Pascal Wiskerke, Kamperland. VMBO KL, Landbouw en natuurlijke omgeving Tom van Alphen, Axel; Jeroen Boonman, Heinkenszand; Alisha Burm, Sas van Gent; Daniël Dekker, Burgh-Haamstede; Sofie van Dijk, 's-Heer Hendrikskinderen; Inge Geuze, Oosterland; Lisa Geuze, Nieu- werkerk; Dominique Goossens, Terneu zen; Merijn Goud, Waarde; Esmee de Jon ge, Terneuzen; Bas Kirkenir, Terneuzen; Sylvia van der Knijff, Oost-Souburg; Da nielle van Kraanen, Goes; Janine van Loo, Kapelle; Yordi Lucasse, Kloetinge; Helmer Maas, Kapelle; Jordy Remie, Goes; Tessa de Rijk, Kloosterzande; Amy van Schaik, Kamperland. VMBO GL, landbouw en natuurlijke om geving Jantine Bijl, Brouwershaven; Johnny Brug- geman, Vogelwaarde; Elias Dalebout, Ka pelle; Jeffrey Donze, Terneuzen; Naomi de Dreu, Goes; Mandy Everaert, Walsoor den; Jolanda Fokker, Serooskerke; Wille- mien van Gaaien, Terhole; Harmen Ganse man, Kapelle; Renske Hamelink, Middel burg; Maurice Hendrikse, Goes; Jolanda van Hengel, Renesse; Dennis Klap, Kam perland; Cornice Klapwijk, Renesse; Cait- lin Koppe, Arnemuiden; Annick Paulusse, Terneuzen; Melissa Peeters, Bergen op Zoom; Juultje Poley, Rilland; Martijn Pop- pe, Kapelle; Iris de Reus, Dreischor; Leo- nie Schipper, Heinkenszand; Thin Verba kei, Geersdijk; Robert Verhage, Breskens; Lyanca Verhelst, Terneuzen; Robert van Wingen, Baarland. ROC Zeeland, Vlissingen (VAVO) VMBO, theoretische leerweg Myrthe Aarden, Middelburg; Mare Berre- voets, Middelburg; Tom Boot, Kerkwer- ve; Isatou Cham, Vlissingen; Elisa Cornelis- se, Yerseke; Laila Elkirat, Vlissingen; Jorine Houben, Vlissingen; Abel Lensen, Vlissin gen; Paco Lous, Vlissingen; Olga Maton- do, Goes; Stephanie Mesu, Nieuw en Sint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 82