binnenland 17 Vijfjaar cel voor piraten Somalië p ALLE rei Verdachte liquidatie Petersen is alweer vrij Aedes: geen woningen voor lager middenloon Bronzen beelden sieren Lange Voorhout KRAS BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Vliegramp Tripoli op 30 juni herdacht CU wil opheldering over nertsenfokkerij 10 p.p. op alle autovakanties 10 per boeking op alle bungalowvakanties 25 p.p. op alle overige vakanties Europa 50 p.p. op alle vliegvakanties Verre Reizen vrijdag 18 juni 2010 RECHTSZAAK DEN HAAG - Vol bewondering kijkt koningin Bea trix naar een van de reusachtige bronzen sculptu ren van de Spaanse beeldhouwer Manoio Valdés. Ze opende gisteren de dertiende editie van Den Haag Sculptuur, een beeldententoonstelling in het historische hart van de hofstad. Behalve 23 beelden van Valdés zijn er ook vijf kleinere mar meren beelden van de Vlaamse kunstenaar Kim De Ruysscher. De sculpturen sieren tot en met 12 september het Lange Voorhout in Den Haag, waar iedereen ze dag en nacht gratis kan bekij ken. foto Robin Utrecht/ANP AMSTERDAM - De 41-jarige man uit Soest die dinsdag werd gearres teerd op verdenking van betrok kenheid bij de liquidatie van vast goedhandelaar Peter Petersen, is gisteren weer op vrije voeten ge steld. Dit heeft een woordvoerder van het Openbaar Ministerie in Amsterdam desgevraagd bevestigd. Volgens het OM is er onvoldoende grond om de man langer vast te houden, dan wel hem voor te gelei den bij de rechter-commissaris. De 45-jarige Petersen werd op 3 maart 2009 in zijn auto nabij hotel lan Tabak in Bussum doodgescho ten. Het landelijk parket van het OM heeft eveneens een onderzoek tegen de Soestenaar, Chris K., lo pen. Dinsdag deden tweehonderd rechercheurs een reeks invallen in woningen en bedrijven. Daarbij werden onder meer administratie en luxegoederen in beslag geno men. In dat onderzoek luidt de ver denking: het op grote schaal wit wassen van crimineel geld en in vesteren in drugshandel. Petersen zou in de jaren voor zijn dood conflicten hebben gehad met meerdere criminele kopstuk ken, onder wie Willem Holleeder. DEN HAAG - Lagere middeninko mens komen niet meer in aanmer king voor een huurwoning, vrezen woningcorporaties. Brussel wil de inkomensgrens voor mensen, die gebruik mogen maken van een sociale huurwo ning, vaststellen op maximaal 33.000 euro bruto. In veel gebieden waar de huizen prijzen hoog zijn, is voor inko mensgroepen tussen de 33.000 en 40.000 euro de sociale huursector de enige mogelijkheid om een wo ning te bemachtigen, meent Ae des, de branchevereniging van wo ningcorporaties. De lagere middeninkomens lijken tussen wal en schip te vallen als de Europese regels doorgaan: ze ver dienen te weinig om een hypo theek te krijgen, maar te veel om een sociale huurwoning te betrek ken. Particuliere huurwoningen vor men geen alternatief, omdat die er simpelweg te weinig zijn, aldus de wonincorporaties. Rechter houdt rekening met slechte economische situatie in Somalië. Voor zover bekend zijn dit de eerste veroordelingen voor zeeroof in Europa. Advocaten overwegen hoger beroep. ROTTERDAM - De vijf Somaliërs die in Rotterdam terechtstonden voor zeeroof, moeten vijf jaar de gevan genis in. De rechtbank in Rotter dam achtte gisteren bewezen dat de vijf mannen rond de jaarwisse ling 2008-2009 gewapend in een bootje zijn gestapt met de bedoe ling een schip te kapen. Dat ge beurde in de golf van Aden, tussen Somalië en Jemen, waar het aantal aanvallen van zeerovers op (koop vaardij) schepen de laatste jaren ex plosief is gestegen. Het zijn voor zover bekend de eerste veroordelin gen voor zeeroof in Europa. De Somaliërs hadden het volgens justitie voorzien op de Samanyolu, een Schip onder Antilliaanse vlag. Een actie om het schip te kapen, mislukte echter. De Deense mari ne viste de vermeende zeerovers uit het water en droeg ze-over aan Nederland. Het verweer van de piraten dat ze eerst wel een schip wilden aanval len, maar na drie dagen en nach ten op zee alleen nog maar hulp wilden, schoof de rechtbank van tafel. De straf valt iets lager uit dan de zeven jaar cel die was geëist. De rechter hield onder meer rekening met de slechte economische situa tie in Somalië. Diverse advocaten gaven na het vonnis aan dat ze ho ger beroep overwegen. 19 juni tussen 13.00 en 16.00 uur Boek een reis via KRAS.NL met kortingen van: Uitgebreide informatie: www.kras.nl/wkkorting waarom zou je meer betalen Alléén tijdens NEDERLAND - JAPAN U\M DEN HAAG De regering heeft de nabestaanden van de Nederlandse getroffenen van de vliegramp van 12 mei in Tri poli uitgenodigd voor een herden kingsbijeenkomst. Die vindt op 30 juni plaats in de dr. Anton Philips- zaal in Den Haag. Dat liet de Rijksvoorlichtings dienst gisteren weten. De koningin en de premier zullen de plechtig heid bijwonen. DEN HAAG De Christenunie in de Eerste Ka mer wil inzicht in de financiële ge volgen voor pelsdierhouders, alvo rens een besluit te nemen over een verbod op de nertsenfokkerij. Dat stelt CU-senator Egbert Schuur man. Zonder steun van de Christenunie komt het verbod niet door de Eer ste Kamer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7