Webquest zeeland23 Cultuurmenu TUIN zoek naar je eigen roots drugsdealers'0 Bouw zevenlaags kantorenpand aangehouden eerste stap naar Kenniswerf VAN ZEELAND Automobilist rijdt fietser aan Meisje (14) bedreigd op Spoorpad Oranje meeuw nog niet de oude Via de websites van de verschillende deelnemende musea is meer te lezen over de inhoud van de webquest. Kinderen worden onder meer aangespoord strips te tekeneninterviewtjes te houden en krantenartikelen te lezen. vrijdag 18 juni 2010 De webquest maakt deel uit van het Cultuurmenu; het cultuureducatief aan bod waar scholen uit kunnen kiezen. Ze kunnen een vast menuutje afnemen 0fzelf een menu samenstellen: daar hoort ook museumeducatie bij. MOOIST AANGELEGDE WWW.VERSTRATENENWALHOUT.NL GOES - Aan de Fruitlaan in Goes liep een fietser gisteren omstreeks 07.45 uur verschoven wervels op- bij een aanrijding door een perso nenauto. De 44-jarige fietser uit de gemeente Kapelle reed over het fietspad aan de Fruitlaan in Goes. Op de naastgelegen rijbaan reed een personenauto, die bestuurd werd door een 34-jarige vrouw uit Kapelle. Zij wilde op een gegeven moment rechtsaf slaan en zag hier bij de fietser over het hoofd. De man kon na behandeling in het ziekenhuis weer naar huis. MIDDELBURG - De staart en vleugel veren zijn door de poetspogingen wel al een heel stuk schoner ge worden, maar nog altijd is het ve- rendek van de zilvermeeuw die met oranje verf is besmeurd, lek. Het dier dat vorige week gevonden werd in de Mortiere en naar vogel opvang De Mikke werd gebracht, kan niet vliegen of badderen. Wel is hij vorig weekeinde weer zelf standig gaan eten. Volgende week willen medewer kers van De Mikke opnieuw probe ren de verf weg te krijgen. Kinderen krijgen uitleg in de Brusea, waar een bewaard gebleven oude visserswoning toont hoe mensen vroeger leefden. archieffoto's Dirk-Jan Gjeltema zierikzee - Naar aanleiding van een melding over drugsdealers in Zierikzee heeft de politie woens dagavond rond 20.00 uur een on derzoek ingesteld. Mogelijk werd gedeald vanuit een auto. In de buurt van de Mosselboomgaard za gen agenten de betreffende auto rijden. Zij lieten het voertuig stop pen. Zowel de bestuurder, een 20-jarige man uit Zierikzee, als de bijrijder, een 25-jarige man uit Zie rikzee zijn gefouilleerd. Zij hadden een kleine hoeveelheid softdrugs bij zich en ook benodigdheden die toepasbaar kunnen zijn bij de han del in (soft)drugs. De verdachten zijn verhoord en er is proces-ver baal opgemaakt. oor Wendy van den Hurk vussingen - In een tijd dat Vlissin- gen barst van de leegstaande be drijfsruimten, laat Mondriaan Vast goed er een prominent, zevenlaags kantorenpand neerzetten. De projectontwikkelaar uit het West-Brabantse Dinteloord heeft grond gekocht op de hoek van de Oostsouburgseweg en de Prins Hendrikweg, naast het witte huis. Op die plek moet binnen een jaar de bouw starten van een verzamel gebouw met een vloeroppervlak van 4500 vierkante meter. Tenminste, als eind dit jaar zeven tig procent van de ruimten is ver huurd of verkocht. Maar dat komt goed, verwacht Mondriaan-direc- teur Arnold Joosten. „We hebben geïnteresseerden voor zeker 2500 vierkante meter." Wie dat zijn, wil hij niet loslaten. Wel voorspelt hij dat het er meer worden, zodra be kend is hoe het pand eruit komt te zien. Daarover beslist de welstands commissie komende week. De te kening op de website van de ont wikkelaar, dat een RPCZ-achtig ge bouw toont, is inmiddels achter haald. Het pand, dat De Standing zal heten, geldt als aftrap voor de Kenniswerf. Bedrijven en dienst verleners die er zich vestigen, moe ten kennis uitdragen - direct dan wel indirect. „Een gezondheidscen trum", noemt loosten als voor beeld. „Een laboratorium, advoca ten, accountants... noem maar op." Mondriaan, die het gebouw samen met Hilva Vastgoed en BAM ont wikkelt, is zelf opdrachtgever. Een flink risico in een tijd dat het met de economie en die van Vlissingen in het bijzonder niet zo goed gaat, beseft Joosten. „Het is een slechte markt, dat weten we. Maar het he le gebied wordt herontwikkeld en dan moet je ergens beginnen. Wij hebben vertrouwen in onze eigen ontwikkeling. Of we dat in de Ken niswerf ook hebben? Daar doe ik geen uitspraak over", zegt Joosten. kapelle - De politie is op zoek naar de man die woensdagmiddag een 14-jarig meisje heeft bedreigd op het Spoorpad in Kapelle. De man fietste achter het meisje, deed haar onzedelijke voorstellen en bedreigde haar. Toen het meisje geschrokken doorreed, fietste de man een weggetje in. Het meisje kwam even later een vriend tegen, die samen met haar verder fietste. Geëmotioneerd belden de twee bij een willekeurige woning aan. Daar werd de politie gewaarschuwd. De daaropvolgende zoektocht naar de dader leverde niets op. De politie vraagt getuigen te bel len naar het politiebureau in Kapel le of bellen met 0900-8844. Het signalement van de dader is: blank, tussen de 20 en 25 jaar oud, ongeveer 1.80 meter lang, normaal postuur, lichtbruin stekeltjeshaar met een kuifje. De man droeg een lichtbeige (winter)jas en een spij kerbroek en een sportief model zonnebril met groene glazen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71