Zorg over behoud van bibliobus HSbSis Christenunie stelt vragen over sluiten consultatiebureaus JWEN-DUIVELAf 24 en 25 26 en 27 LEEFBAARHEID Dorpsraad Scharendijke verzoekt raad geen overhaaste beslissingen te nemen Vuvuzela's kleuren de Zierikzeesche Avondvierdaagse Vermist gedenkteken weer terug langs N61 almanak Kamperen Max heeft de mavo gedaan met een tolk fe, Vrijdag 18 juni 2010 21 Nakomelingen van gevluchte slaven trots op hun scheldnaam Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting SCHARENDIJKE - De dorpsraad Scha rendijke trekt aan de bel om de bi bliobus voor het dorp te behou den. De dorpsraad vindt deze voor ziening belangrijk voor het dorp. Het verdwijnen van de bus zou volgens de dorpsraad een achter uitgang van de leefbaarheid beteke nen. Vanuit de bus worden niet al leen boeken uitgeleend. Het is ook het enige adres waar bus- en trein kaartjes te koop zijn. De dorpsraad heeft hierover een brief geschre ven aan de gemeenteraad. In die brief vraagt -de dorpsraad ook om een fundamentele discus sie met de inwoners (dorpsraden) over de verschillende voorzienin gen binnen de gemeente. „Het met elkaar vaststellen welke voor zieningen binnen een kern essen tieel zijn voor de leefbaarheid, lijkt ons een stap die op korte termijn gezet kan worden. Daarbij hoort ook een discussie over de prijs: hoeveel mag een voorziening de gemeenschap kosten", schrijft de dorpsraad in een brief aan de ge meenteraad. Volgens de dorpsraad zijn daarna op een verantwoorde manier poli tieke keuzes te maken. De dorps raad doet daarom een klemmend beroep op de raad om geen over haaste besluiten te nemen. In februari van dit jaar werd be kend dat voormalig wethouder Wijnand Renden de filialen van de bibliotheek in Bruinisse en Burgh-Haamstede wilde sluiten. Volgens hem noodzakelijk,, omdat de gemeente flink wat bezuinigin gen voor de kiezen krijgt en de bi bliotheken relatief duur zijn. De bibliobus zou in deze variant wel blijven rijden en ook Bruinis se en Burgh-Haamstede kunnen bedienen. Het voorstel stuitte op veel weerstand. Niet alleen bij de bibliotheek, vrijwilligers en inwo ners van de dorpen, maar ook bij de politiek. Voor een meerderheid in de gemeenteraad was sluiting geen optie. Een alternatief voor het sluiten van de filialen is het schrappen van de bibliobus. Inwo ners van de kleine kernen zijn dan aangewezen op de drie vestigingen op het eiland. De gemeenteraad wilde hierover nog geen definitief besluit nemen. In april werd voor dit jaar het be nodigde geld op tafel gelegd en de wethouder zegde toe een onder zoek te doen naar de bibliotheek voorziening. Dit onderzoek is naar verwachting in oktober gereed. ZIERIKZEE - Typisch beeld voor de editie 2010 loop van de slotmanifestatie op het Haven- was de 65e aflevering van het wandelfestijn ties en er stonden elke dag, verspreid over de van de Zierikzeesche Avondvierdaagse. Vuvu- plein gisteravond. vooral goed. Rond de 1350 mensen liepen routes, mensen langs de kant om de dappere zeia's all over the place. Het was geweldig, Enig minpuntje: het ontbreken van de burge- mee. Plus nog eens 170 kleintjes die de laat- wandelaars aan te moedigen, glundert organisator Kees Verwijs direct na af- meester voor de slottoespraak. Voor de rest ste avond aanhaakten. Er waren volop trakta- foto Izaak Verkeste BIERVLIET Het herdenkingsmonumentje voor twee verongelukte bromfietsers langs de N6i bij Biervliet is terug. Het monumentje is gevonden door een voorbijganger die het gedenkte ken in de berm had zien liggen. De nabestaanden van beide slacht offers zijn 'heel blij' dat het monu mentje, een houten plank waarop in goudverf de namen van de jon gens en de datum van het ongeluk (10-10-2008) staan, terug is. Twee weken geleden was het plots weg. NIEUWERKERK Tip? redactie@pzc.nl De fractie van de Christenunie heeft vragen aan burgemeester en wethouders over de voorgenomen sluiting van vier consultatiebu- reau's. Gisteren werd bekend dat van de zeven bureau's op Schou- wen-Duiveland vier dichtgaan: Noordgouwe (per 1 juli), Brouwers haven, Bruinisse en Oosterland. De fractie wil weten van wie het initiatief is uitgegaan om de bu reau's (op termijn) te sluiten. Ook wil de fractie weten wat de ge meente nu moet betalen voor de huidige zes bureau's en wat het eventuele financiële voordeel is van sluiting. De consultatiebu- reau's in Zierikzee en Nieuwerkerk blijven open. Voor de Westhoek (Burgh-Haamstede of Renesse) wordt momenteel naar een ge schikte locatie gezocht. Al weken kon ze over bijna niets an ders meer praten. De bijna 4-jarige Groningse ging met pappa en mam ma een nachtje logeren in een tent in Zeeland. „Ik ga slapen in een tent", was zo ongeveer het eerste wat ze zei toen ze na een lange rit arriveer de bij het bevriende stel. De tent werd bekeken en de rest van de dag kwam het gesprek telkens weer op de komende nacht. „Ik ben best wel een beetje zenuwachtig", zei ze. De voor spelde koude nacht gaf wel wat zorg bij de gastheer en -vrouw. Zou een 4-jarige wel kunnen slapen als het zo koud is? Ze boden nog aan om te ruilen, dan gingen zij wel in de tent maar nee: de kleine wilde kamperen. De volgende ochtend kwam een stra lend meisje aangelopen. „Ik heb zo lekker geslapen", riep ze al van ver re. Achter haar aan kwamen twee ge broken ouders. „We hebben geen oog dicht gedaan, het was zó koud."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69