zeeland 123 TUIN film komt veel kijken VAN ZEELAND Kinderen spelen musical voor Kika Bus haalt voetbalfans op voor NL vs Japan Weekeind lang acht tuinen te bekijken Vijfde boekenmarkt op Dorpsplein Nisse Karla Peijs wil graag een vrouw als burgemeester Meisje (13) lastiggevallen Tour de Ter Weel inspireert ouderen meer te bewegen vrijdag 18 juni 2010 B mooist aangelegde www.verstratenenwalhout.nl Kindertoneelgroep Trinnety geeft morgen in de Wemel in Wemeldin- ge de musical 'Dance' ten beste. De musical zit vol liedjes van de Zweedse popgroep Abba. Kinder burgemeester van Kapelle Kim Lamper overhandigt na het slotak koord de opbrengst van de show aan een vertegenwoordiger van het kinderkankerfonds Kika. De ge meente Kapelle rondt het resultaat naar boven af. Aanvang: 19.30 uur. COLIJNSPLAAT Een touringcar haalt morgen de Noord-Bevelandse voetbalfans gra tis op om de wedstrijd te bekijken in het Holland House Colijn in de botenstalling in Colijnsplaat Een half uur na afloop rijdt de bus de fans weer naar huis. De opstap plaatsen zijn 12.15 uur landbouwha- ven Kamperland; 12.25 uur gemeen tehuis Wissenkerke; 12.30 uur bus halte Geersdijk; 12.45 uur molen Kortgene. GOES Vereniging van hobbytuiniers Groei 8c Bloei op de Bevelanden en de Nederlandse Tuinenstichting stellen in het weekeinde van vrij dag 25 tot en met zondag 27 juni acht tuinen open voor publiek. De vijf tuinen van Groei 8c Bloeileden zijn gratis te bekijken, de drie van de tuinenstichting vragen entree. Niet alle tuinen zijn alle dagen toe gankelijk. Voor een overzicht: ©www.goes.groei.nl/agenda NISSE Als voorloper op het Schaapscheer- dersfeest (morgen) wordt vandaag op het Dorpsplein in Nisse de vijf de editie van een boeken- en curio- samarkt gehouden. Tussen 13.00 en 19.00 zijn ruim veertig marktkra men met kunst, boeken en curiosa te bezoeken. Een beëdigd taxateur schat materiaal van bezoekers op waarde. Er zijn exposities, optre dens van diverse artiesten en in de Mariakerk worden rondleidingen gegeven. goes - Natuurlijk maken mannen evenveel kans, maar commissaris van de koningin Karla Peijs wil toch wel heel graag een vrouw als burgemeester van Goes. Dat zei ze gisteren tijdens de raads vergadering in Goes. Peijs was daarbij, omdat de profielschets voor de nieuwe burgemeester werd vastgesteld. Peijs grapte dat ze nu altijd maar met mannen aan tafel zit. „Het college van GS be staat op mij na enkel uit mannen, alle burgemeesters in Zeeland zijn mannen en ook alle commissaris sen in de rest van het land zijn mannen. Het zou dus wel erg leuk zijn als er een vrouw aan het roer komt in Goes." Kandidaten voor het burgemeester schap sturen hun sollicitatie straks naar de provincie. Peijs maakt dan een eerste selectie. „Maar ik zal niet alleen vrouwen doorsturen, hoor", beloofde ze de raad. KRUININGEN - Een 13-jarig meisje uit Yerseke is gistermiddag op de Koksedijk in Kruiningen lastigge vallen door een haar onbekende man. Ze fietste rond half zes naar huis toen er de man plotseling ach ter haar kwam fietsen. Hij pakte haar schooltas vast die achter op haar fiets zat en dwong het meisje zo om te stoppen. Het meisje rea geerde direct en gaf een flinke trap tegen het voorwiel van de man. Die liet haar tas los, waarna het meisje snel weg kon fietsen. De plitie vraagt getuigen te bellen naar 0900-8844. De dader is een blanke man van tussen de 35 en 40 jaar oud. Hij had kort, bruin krullend haar en had een grote gouden oorbel. Hij droeg een lichtblauwe blouse en een spijkerbroek. door Lilian Dominicus GOES - Dat het ook op hoge leef tijd nog zin heeft te bewegen, is nog véél te weinig bekend. En daar willen ze bij zorggroep Ter Weel wat aan doen. Ze bedachten een actieweek, vonden een aanleiding in het Zeeuwse Jaar van de Fiets en de aankomende Tour de Fran ce, en voila: de Tour de Ter Weel was geboren. De hele week al zijn er in Ter Weel activiteiten die met bewegen te maken hebben. Zo openden wethouder Jan de Pooter en be stuurder Coby Traas maandagmid dag de week als een ludieke actie met een race op een fitnessfiets. Op alle locaties waren extra activi teiten. Zo gaan vrijwilligers al de hele week op de duofiets op pad met cliënten. De duofiets is een ge liefde activiteit en Ter Weel zou graag een extra exemplaar willen aanschaffen. Daarom staan er de hele week hometrainers waarop mensen kilometers kunnen ma ken. Elke gereden kilometer wordt door de directie en de Stichting Ondersteuning Ouderenzorg Rei- merswaal voor een bepaald bedrag verzilverd. Hoogtepunt was gisteren de infor matiemarkt in het zorgcentrum aan het Joannaplantsoen in Goes. Fysiotherapeut en Cios-docent Walter Houtzager gaf er een lezing over het belang van bewegen voor ouderen, er waren rollatorkeurin- gen en iedereen kon zijn vetper centage laten meten. Op hometrainers kon worden gefietst voor het goede doel: een extra duo fiets voor Ter Weel. foto Willem Mieras BIJ NADER ESIÊtÊÊÊÊÊM De streekdrachtvereniging die dins dag bij de opening van pannenkoe kenhuis Spek mie Stroop in 's-Hee- - renhoek onder meer het Zeeuws Volkslied ten gehore bracht, was niet Ons Boeregoed, zoals in het ar tikel stond, maar Mooi Zeeland. De vereniging zal te zien zijn in de aflevering van televisieprogramma Operatie Van der Most over de om vorming van voormalige disotheek Kiekieris tot Zeeuws eethuis. op pad te gaan. Fleur, Robin en Jik- ke gaan vandaag met Van der Ploeg filmen in de Reaganlaan in de Goese Polder. Daar is een paar maanden geleden ingebroken in een woning en dat feit is door de meiden uitgekozen als onderwerp. Er zal ook een interview worden gedraaid met de wijkagent van Goes-Noord. De vorige keer is al een reconstructie van de inbraak gemaakt. Vandaag is Jikke de regisseur/ca meravrouw, Robin de geluids vrouw en Fleur de verslaggeefster. Af en toe vallen de dames uit hun rol en wordt er meer gegeind dan dat er doelmatig te werk wordt ge gaan. Desondanks vindt het drie tal het een leuk project en voelen ze er ook best wel iets voor om la ter iets met filmen of televisie te doen. „Maar dan wel achter de ca mera!", roepen ze in koor. Het is waarschijnlijk valse bescheiden heid. De beelden die worden gemaakt in de straat - een overzichtje en een dose-up van het straatnaam bordje, kunnen de goedkeuring van Van der Ploeg wegdragen. „Ziet er best goed uit, leuk dat er ook net wat mensen voorbij fiet sen", zegt hij. Vervolgens gaat het naar de Laan der Verenigde Naties. De spullen die bij de inbraak wa ren gestolen, werden teruggevon den in een naast de weg gelegen sloot. Daar zal ook het interview met wijkagent Reijntjens worden gehouden, die inmiddels ook ten tonele is verschenen. Verslaggever Fleur heeft zich goed voorbereid, zo blijkt, want ze to vert ineens een vragenlijst tevoor schijn. Van een giebelend meisje transformeert ze tot een serieuze interviewster. Ze wil onder meer van Reijntjens weten of er vaak wordt ingebroken in Zeeland en hoe je het kunt voorkomen. Het intro'tje moet een paar keer over omdat ze haar tekst is vergeten, maar het gesprek loopt soepel, vindt ook Van der Ploeg. Maar het kan altijd beter, en dus mag het nog een keer opnieuw. Want ook zal het totale filmpje straks hooguit vijf minuten duren, het moeten wel vijf spetterende minuten zijn. Want de bioscoop puilt op 3 juli natuurlijk uit van de vrienden en familie. ren tijdens zo'n project om samen te werken en wat er allemaal bij zo'n proces komt kijken. Ze moe ten bijvoorbeeld zelf afspraken ma ken als ze iemand willen intervie wen. Ze zullen straks denk ik ook wel anders naar een film op televi sie kijken." Intussen krijgen de kinderen in structies van Van der Ploeg en Van Lierop, voordat ze met de camera op pad gaan. Termen als gulden snede komen voorbij. „Jul lie zijn de vorige keer een hele middag op pad geweest, maar jul lie hebben maar vijf seconden bruikbaar materiaal geschoten", zegt Van Lierop op quasi-strenge toon tegen één van de groepjes. Ook Van der Ploeg is serieus. „Je moet je microfoonkabel niet los la ten hangen, want dat hoor je." Na de aanwijzingen is het tijd om Jikke (vlnr) tijdens de opname van een scène. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61