Raad: 'Geld Bij het maken van een voor mensen én stenen' 22 zeeland Goese jeugd reist voor kandidatuur naar Brussel Overschot gaat niet enkel naar grote projecten PROJECT FILM JE WIJK Schoolkinderen maken film over hun buurt Muziek en hapjes bij Kleurrijk Goes Meer dan 1000 populieren gaan tegen de vlakte Fietser gewond bij aanrijding op Fruitlaan in Goes vrijdag 18 juni 2010 wéMmmmgzmsm. door Luc Oggel door Rob Paardekam GOES - De ruim 1,6 miljoen euro die Goes nog te besteden heeft door een positief saldo op de jaar rekening 2009 gaat niet in zijn ge heel in het potje 'majeure projec ten'. De gemeenteraad besloot gis teren dat het geld niet alleen aan stenen, maar ook aan mensen be steed moet worden. Met die stenen worden de majeu re projecten bedoeld. Daaronder vallen onder meer het spoorpro- ject en de aanleg van een extra op en afrit van de A58 bij het zieken huis. Overigens zei wethouder Loes Meeuwisse gisteren dat deze projecten wat haar betreft ook on der het kopje mensen geplaatst kunnen worden. „Een goede be reikbaarheid van het ziekenhuis en minder overlast door treinen, komen ook tegemoet aan het com fort van mensen." Het college had de raad voorge steld om de 1,6 miljoen euro in zijn geheel in het potje voor de ma jeure projecten te stoppen, maar veel fracties willen dat een deel aan wat zij noemen 'menselijke za ken' worden besteed. De SGP/ Christenunie voegde de daad bij het woord door drie moties op ta fel te leggen. De fractie wil onder meer een vrijwilligersbus voor (oudere) mensen die nergens meer kunnen komen en buurt- coaches voor de wijken Goese Pol der en Goes-West. Wethouder Meeuwisse stelde daar op een compromis voor door het bedrag te verdelen. Zij wil één mil joen euro in het potje voor de ma jeure projecten stoppen en ruim zes ton in de algemene reserve. In september, als de begroting wordt opgesteld, kan dan bekeken wor den of de 'menselijke zaken' die de SGP/CU voorstelt gerealiseerd kunnen worden. Met dat voorstel ging de raad unaniem akkoord. Dat er nu wat minder geld in het potje voor de majeure projecten komt, betekent niet dat deze niet belangrijk worden geacht. De wet houder stelde dat de gemeente an dere overheidsinstanties probeert over te halen om eraan mee te be talen. „Maar dan moeten wij wel laten merken dat we zelf ook een steentje bijdragen." Ook de WD wil dat de grote projecten onver minderd de aandacht krijgen. „Wij willen ze snel realiseren, dus dan moet er hard gespaard worden", stelde Dick van der Velde. En... actie!! Met een klap slaat het regisseursbord je dicht. Als een volleerd verslaggever begint Fleur aan haar interview met wijkagent Martin Reijntjens. Totdat ze in de lach schiet. Op nieuw! Tja, een goed filmpje maken is nog best lastig, weten de kinderen die meedoen aan het project 'Film je wijk' inmiddels uit ervaring. Als onderdeel van het naschoolse acti viteitenprogramma van welzijnsor ganisatie SMWO brengen kinde ren deze weken hun eigen wijk in beeld. Het gaat om de Goese Pol der, Goes-Zuid en Kloetinge. On der begeleiding van vakkrachten Twan van Lierop en Lars van der Ploeg, die ooit aan de wieg stond van de Zeeuwse fantasyfilm 'Ei', hebben de Spielbergjes in de dop onderwerpen bedacht en een draaiboek gemaakt. De uiteindelij ke resultaten zullen op 3 juli wor den vertoond tijdens een première in bioscoop Merral. Het project slaat absoluut aan, vertelt Moni que Copper van de SMWO. „Vori ge keer hebben we een kinderpers bureau gedaan, daar komt dit ei genlijk uit voort. De kinderen le door Claudia Sondervan GOES - Zes jongeren van de Goese Jongerenraad en van de Jongeren Denktank van de provincie reizen maandag per bus naar Brussel. Zij gaan daar persoonlijk de kandida tuur overhandigen voor de titel Eu ropese Jongeren Hoofdstad 2013. Goes ambieert die titel, die eerder gedragen werd door steden als het Italiaanse Turijn en Rotterdam. De titel geeft een stad gelegenheid het sociale, economische en politie ke leven van zijn jeugd te tonen. De kandidatuur van Goes heeft de steun van alle Zeeuwse jongerenra- den en van de provincie; omdat Goes in haar jeugdbeleid veel sa menwerkt met andere Zeeuwse ge meenten, stelt het college van bur gemeester en wethouders. Goes wil aandacht voor jongeren in een landelijk, vergrijzend ge bied, als tegenwicht voor de focus van jongeren op grote steden. Goes is weliswaar kleiner dan vori ge titelhouders, maar krijgt dage lijks tienduizend extra jongeren binnen voor de scholen en het uit gaansleven. Het Zeeuwse gezelschap wordt in Brussel ontvangen door de voorzit ter van de Europese Jongerenraad, de Sloveen Tine Radinja. Die raad wijst de titel toe. De drie kanshebbende steden wor den op 14 juli bekend. In oktober volgt de titeltoekenning. door Claudia Sondervan GOES - Vijf uur lang muziekoptre- dens, hapjes uit zeven landen en kunstnijverheid van allerlei aard zijn zondag van 13.00 tot 18.00 uur de ingrediënten van de manifesta tie Kleurrijk Goes op de Grote Markt in Goes. De culturen die er vertegenwoor digd zijn komen uit Turkije, Ma rokko,. Suriname, Congo, Vietnam en Polen. Verschillende organisa ties die goede doelen ondersteu nen in Afrika presenteren zich. Mensen zijn er te zien in traditio nele kledij en er zijn spelletjes en workshops, onder meer in Arabi sche kalligrafie en henna schilde ren. De manifestatie Kleurrijk Goes is een initiatief van Stichting Goes Promotie en integratiewerkgroep Stichting Variant. HEINKENSZAND - Op de Zwaakse- dijk-Vlieguitsedijk in 's-Gravenpol- der en Boerendijk in Heinkens- zand gaan ruim duizend populie ren tegen de vlakte. De kaprijpe bomen staan op particulier ter rein. De gemeente Borsele ver plicht de eigenaren om nieuwe bo men terug te planten. Op de Zwaaksedijk-Vlieguitsedijk gaat het om 635 populieren, op de Boerendijk om 375 populieren. Op de Ruigendijk worden nog eens 20 populieren gerooid. Daar wordt ook het dijktalud van nieuw pro fiel voorzien. Zienswijzen kunnen nog twee weken bij de gemeente Borsele worden ingediend. MEEST GELEZEN 1. Meisje (14) bedreigd in Kapelle 2. Hennepkwekerij terecht opgerold 3. Eerste Zeeuwse oplaadpunt STELLING Reageer: 'Motoren moeten kunnen parkeren op de Grote Markt in Goes' www.pzc.nl/bevelanden TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/fotoalbum GOES - Een 44-jarige fietser uit de gemeent Kapelle is gisterochtend om kwart voor acht gewond ge raakt bij een aanrijding op de Fruitlaan in Goes. De man reed over het fietspad. Een 34-jarige automobiliste uit Ka pelle die op de naastgelegen rij baan reed, sloeg rechtsaf en zag hierbij de fietser over het hoofd. De vrouw verklaarde dat zij werd verblind door de zon. Haar auto schepte de fietser, die op het weg dek smakte. Hij is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Daar werden verschoven wervels geconstateerd. Na behandeling mocht de man weer naar huis. Verslaggeefster Fleur, wijkagent Martin Reijntjens, begeleider Lars van der Ploeg, geluidsvrouw Robin en cameravrouw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60