strijd niet op binnenland 15 Kaskrakers! Bavaria stopt met alle acties voor WK 'Liever 24 dagen cel dan betalen' Prestaties in gemengde klas zijn slechter C vrijdag 18 juni 2010 november 2008 aprii 2009 Woedende Rechtbank in Breda kroegbazen haalt in zaak tegen demonstreren café Victoria streep op Malieveld in door rookverbod voor Den Haag tegen horecaondernemingen rookverbod. zonder personeel. DEC. JAN. FEBR. MAART APRIL mei 2009 Gerechtshof in Den Bosch oordeelt dat rookverbod niet geldt voor kleine horeca. juli 2009 Gerechtshof Leeuwarden spreekt Groninger rookcafé De Kachel vrij. Rookverbod voor horecazaken zonder personeel is in strijd met de wet. juli 2009 De Voedsel- en Waren Autoriteit (VWA) staakt controle op na leving rookverbod in kleine kroegen. MEI JUNI JULI 2009 AUG. SEPT. OKT. NOV. DEC. februari 2010 juni 2010 Hoge Raad bepaalt dat rook- Gerechtshof Arnhem verbod ook geldt voor kleine veroordeelt De Kachel kroegen zonder personeel. en Victoria tot boete Zaken tegen De Kachel en van 1200 euro. Volgens Victoria moeten opnieuw. hof geldt rookverbod 'frbrTtllT VWA controleert weer. voor de horeca. MEI JUNI JAN. FEBR. MAART APRIL 2010 Voor kleine cafés (kroegbazen zonder personeel) is het rookverbod onverkort van kracht, bepaalde het gerechts hof in Arnhem gisteren. foto Robin Utrecht/ANP (Volksgezondheid) is blij met de uitspraak, laat een woordvoerder weten. „De uitspraak van de Hoge Raad is bevestigd en dat geeft hel derheid." Maar over de mogelijkheid van een eventuele draai van een nieuw kabinet, wilde de woordvoerder niet veel loslaten. Ook al zou dit al het werk van de minister in één klap ongedaan kunnen maken. Volksgezondheid houdt vast aan het huidige beleid, dat ligt er en moet worden uitgevoerd. „Boven dien is het indertijd goedgekeurd door de Tweede Kamer", aldus de woordvoerder. Maar de kleine cafés zijn ondertus sen de dupe, aldus Wurtz. De Voedsel- en Warenautoriteit (VWA) is al kort na de uitspraak van de Hoge Raad weer "gaan con troleren. De eerste boetes zijn uit gedeeld, weet Wurtz. „Maar we doen er alles aan om deze maatre gel ongedaan te maken. Er zijn nog wat strohalmen." GRONINGEN - „Klotenzooi!" Gerard Sannes, vader van de eigenaren van het Groningse rookcafé De Ka chel, kan het wel uitvloeken als hij na een chagrijnige rit vanuit Arn hem zijn zilvergrijze Mercedes ver laat en de kroeg binnenloopt. Hij kan het simpelweg niet geloven dat de rechter hen in het ongelijk heeft gesteld. „Dit komt totaal on verwacht. Voor ons, voor de advo caten, voor onze collega-kroeghou der uit Breda. Voor iedereen. Een onbegrijpelijke uitspraak. We zijn zwaar gefrustreerd." „Een laffe uitspraak, dat vindt on ze advocaat ook", briest Sannes. „De rechter zei dat er geen bewijs is dat deze maatregel nadelige eco nomische effecten heeft. Nou wis en waarachtig wel. In Engeland zijn er vijf, zesduizend kroeghou ders over de kop gegaan door het rookverbod. En als ze het hier hard maken, gaan er vijftienhon derd tot drieduizend Nederlandse cafés achteraan." Tonny van Haperen van café Victo ria in Breda gaat in cassatie bij de Hoge Raad. Hij is niet van plan de 1200 euro boete, die hem is opge legd, te betalen. „Ik ga nog liever 24 dagen in de cel zitten." „Iedereen is down", vat Lenny Sin- ke samen. De Bredase kasteleins vrouw pleit als secretaris van be langenorganisatie Natte Horeca Ne derland vurig voor de afschaffing van het verbod. „Onze argumen ten zijn van tafel geveegd." Jac van Dongen van cafe De Klomp in Et- ten-Leur vindt de uitspraak 'totaal onverantwoord'. „Wat zou je er van zeggen als iemand je baan, je bedrijf dat je in dertig jaar hebt op gebouwd en je pensioen afpakt? Welke wet rechtvaardigt dat?" LIESHOUT - Bierbrouwer Bavaria uit het Brabantse Lieshout stopt met de publiciteitscampagnes voor de Dutch Dress bij het we reldkampioenschap voetbal in Zuid-Afrika. De bierbrouwer doet dat in het belang van de twee 'Ba- variavrouwen', liet een woordvoer ster van het bedrijf gisteren weten. Beide vrouwen zijn woensdag op hun hotelkamer aangehouden op beschuldiging van ongeoorloofde commerciële activiteiten in het sta dion. Ze kwamen nog dezelfde dag op vrije voeten, nadat Bavaria de borgsom van 2000 euro had be taald. Ze hebben hun paspoort in geleverd en moeten dinsdag 22 juni voor de rechter in Johannes burg verschijnen, omdat ze maan dag samen met 34 andere vrou wen tijdens de wedstrijd van het Nederlands elftal reclame hebben gemaakt voor Bavaria. De moeder van Mirte van Nieuw- poort (30), één van de twee in Zuid-Afrika opgepakte Bavaria-ba- bes, heeft maar één belang: haar dochter moet zo snel mogelijk te rug naar Nederland. „Ik vind het verschrikkelijk wat er gebeurt. Vooral ook over de laatdunkende toon waarop er op internet en tele visie over Mirte en haar vriendin Barbara wprdt gesproken. Woens dagavond werd er bij RTL Boule vard nog gezegd dat ze zijn 'inge- hoerd' door Bavaria." Mirte werd door een vriendin gevraagd mee te gaan naar Zuid-Afrika, waar Ba varia een publiciteitsstunt wilde uithalen met een dertigtal in oran je jurkjes gestoken vrouwelijke fans. „Natuurlijk wist ze waarom het ging", zegt haar moeder. „Maar ze kende die tijdelijke wet, waarin staat dat je bij het schaden van de belangen van WK-sponsors in het gevang kunt komen, niet. Net als Bavaria die wet niet kende. De brouwerij zit er ook vreselijk mee in de mag. Daar hebben we dagelijks contact mee." MAASTRICHT - Tieners in klassen met zowel autochtone als allochto ne leerlingen presteren slechter dan leeftijdsgenoten in groepen waarin alleen scholieren met één culturele achtergrond zitten. Het aantal allochtone leerlingen speelt hierin een belangrijke rol, net als de herkomst van de migran tenkinderen. Dat heeft socioloog Jaap Dronkers van de Universiteit Maastricht gisteren gezegd bij zijn installatie als nieuwe hoogleraar in ternationaal onderwijsonderzoek. „Een hoger aandeel leerlingen uit islamitische landen op een school beïnvloedt de prestaties van alle leerlingen negatief, terwijl een ho ger aandeel van leerlingen uit Zuid- en Oost-Azië een positief ef fect heeft op de schoolprestaties",, aldus Dronkers. Hij baseert zijn uitspraken op internationaal on derzoek onder 15-jarigen. Interieur Paauwegaat opruimen. Te ueel'gaat uoor 'te weinig' weg. Te veeI om hier op te sommen, uoor te weinig om in het openbaar te uermelden. Daarom zijn er uluchtige filmpjes gemaakt luaarin Johan Paauiue u persoonlijk uertelt luelke stoelen, tafels, kasten, uerlichting en fauteuils opgeruimd worden. Kijk op de website uoor de meest opzienbarende onthullingen: www.interieur-paauwe.nl Zontjeïïtaire ligt vlakbij Zierikzee; 50 autominuten van Rotterdam, Roosendaal en -lerneuzen. 2o\ü*eê 2°°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5