Dorp ziet niets in zonnebos I n ^.geignq 'Stoere brandweermannen zijn heel gewone kerels' BEVELANDEN-THOLEN 24 en 25 UITSLAG ENQUÊTE: merendeel inwoners Hoedekenskerke tegen energiepark én paalwoningen 26 en 27 Meisje (14) bedreigd op Spoorpad Coniferenbranden blijven onopgelost almanak Kamperen M8W» Scholieren gaan met moderne middelen op zoek naar historie Vrijdag 18 juni 2010 1' 3 ff r 885 o S BMH£$g&SB8S8BRMHSS&i door Raymond de Frel HOEDEKENSKERKE - Het merendeel van de inwoners van Hoedekens kerke is tegen de realisatie van een zonnebos bij het dorp én de bouw van paalhuisjes in de Westerschel- de. Dat blijkt uit een enquête van de dorpsraad. De dorpsvertegenwoordigers vroeg 275 huishoudens naar een mening over het futuristische plan van architect Taco Tuinhof om aan de Waardweg stalen construc ties met zonnecollectoren te plaat sen. Van de 145 respondenten ga ven 75 mensen aan deze vorm van energie-opwekking liever niet bij hun dorp te zien. De dorpsraad schaart zich daarom achter die op vatting, ook al weet zij dat er ook 51 enquêtes met een positief ge luid werden teruggestuurd. De animo voor de aanleg van een zonnebos is bij investeerders nog nihil. Een aantal investeerders voerde wel gesprekken met de ge meente Borsele, maar haakte van wege de huidige economische si tuatie af. „Wij zetten dit idee toch niet op een laag pitje, we houden de markt goed in de gaten. Overi gens viel de uitslag van de dorpsenquête mij niet eens tegen. Er zijn natuurlijk ook 130 mensen die niet hebben gereageerd. En voorstanders laten zich meestal niet zo horen", zegt de Borselse wethouder Marga Vermue. Het idee van een architecten- en kunstenaarscollectief voor onder meer twintig huisjes op palen in de Westerschelde, een zwembad in de huidige ponton en een cam- door Raymond de Frel GOES - Het is een beetje tegenstrij dig. Stiekem hoopte Goesenaar Martijn Westhuis op 'de grote klapper'. Een flinke fik of een ern stig ongeluk had zijn fotoreportage vast een heel interessante wending gegeven. Dat 'geluk' had Westhuis (19) niet, maar geen nood: hij had er be wust zijn opdracht voor het Gra fisch Lyceum in Rotterdam niet al te veel op gericht. „Als je dat doet, is het risico heel groot dat het hele maal niets wordt", vertelt hij. Westhuis moest voor zijn oplei ding een groep of organisatie foto graferen en het resultaat in boek vorm gieten. Gisterochtend over handigde hij zijn fotoboek aan wet houder Jo-Annes de Bat. Westhuis sloot zich zes weken aan bij het Goese brandweerkorps dat vanaf de Oranjeweg opereert. „Mijn schoonzus zit bij de brand weer, dus was het contact snel ge legd. Meestal ging ik op woensdag avond mee naar oefeningen. Ik wil de voorkomen dat er geposeerd zou worden, mijn insteek was om een beeld te geven van de dagelijk se gang van zaken. In het begin was dat nog wat onwennig, maar ik kon toch vrijwel meteen mijn werk goed doen. De brandweer mensen reageerden niet of nauwe lijks op mijn aanwezigheid, wat mijn opdracht eigenlijk wel ten goede kwam." Westhuis wilde niet zo zeer het sensationele element van het brandweerwerk vastleggen. Het ging hem er vooral om te laten zien dat brandweerlieden niet al- 21 Nakomelingen van gevluchte slaven trots op hun scheldnaam Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl perplaats bij de landbouwhaven stuit ook op weerstand bij inwo ners: 84 inzenders vinden dat de ze vorm van recreatie niets voor Hoedekenskerke is. De dorpsraad verdedigt die mening bij de verde re planvorming. De initiatiefne mers (Lilian Bos, Jos lobse, Carla Kesteloo en Joop Kroon) beseffen dat natuur- en milieuwetgeving hun idee bemoeilijkt, maar zien toch kansen. Vermue: „Ze hebben ons verzocht een haalbaarheidson derzoek te doen. Daar beslissen we binnenkort over." Martijn Westhuis probeerde met zijn fotoreportage bij het brandweerkorps in Goes de 'gewone man achter het stoere brandweerpak' in beeld te breng en. foto's Martijn Westhuis leen stoere mannen, maar ook ge wone kerels zijn. De Goesenaar ging onder meer mee naar het trai ningscentrum Piba in Antwerpen, waar hij fotografeerde hoe er werd getraind in brandende containers. Het boek bevat dertig foto's, waar van een groot aantal op uitklapba re pagina's is afgedrukt. Westhuis' impressie werd door het Grafisch Lyceum beoordeeld met het cijfer negen. Belangstellenden kunnen Martijn Westhuis een e-mail sturen: martijnwesthuis@hotmail.com. KAPELLE - De politie zoekt de man die woensdagmiddag een 14-jarig meisje heeft bedreigd op het Spoorpad in Kapelle. De man fietste achter het meisje, deed haar onzedelijke voorstellen en bedreigde haar. Toen het meisje geschrokken hard doorreed, fietste de man halverwege het pad een weggetje in. Het meisje kwam even later een vriend tegen, die samen, met haar verder fietste. Geëmotioneerd bel den de twee bij een willekeurige woning aan. Daar werd de politie gewaarschuwd. Door de agenten werd meteen het signalement van de jongeman ver spreid en meerdere eenheden zijn naar de man gaan zoeken, maar zonder resultaat. Daarom zoekt de politie getuigen van het voorval, of mensen die mogelijk iets meer kunnen vertellen over de dader. Zijn signalement: blank, tussen de 20 en 25 jaar oud, ongeveer 1.80 meter lang, normaal postuur, licht bruin stekeltjeshaar met een kuif je. De man droeg een lichtbeige (winter)jas en een spijkerbroek. Ook droeg hij een sportief model zonnebril met groene glazen. Getuigen kunnen zich melden op het politiebureau in Kapelle of bel len met 0900-8844. MIDDELBURG De politie is er niet in geslaagd de daders te achterhalen van de conife renbranden die vorig jaar in Mid delburg woedden. Wel zijn er drie mannen (twee van 20 uit Middel burg en één van 22 uit Goes) ver dacht van het in de brand steken van één coniferenhaag. Sinds zij zijn aangehouden, is het overigens wel stil rond de coniferenbranden. Tip? redactie@pzc.nl Al weken kon ze over bijna niets an ders praten. De bijna 4-jarige Gro ningse ging met papa en mama een nachtje logeren in Zeeland. „Ik ga slapen in een tent", was zo ongeveer het eerste wat ze zei toen ze na een lange rit arriveerde bij het bevriende stel. De tent werd bekeken en de rest van de dag kwam het gesprek tel kens weer op de komende nacht. De voorspelde koude nacht gaf wel wat zorg bij de gastheer en -vrouw. Zou een 4-jarige wel kunnen slapen als het zo koud is? Ze boden nog aan om te ruilen, dan gingen zij wel in de tent maar nee: de kleine wilde kamperen. De volgende ochtend kwam een stralend meisje aangelo pen. „Ik heb zo lekker geslapen", riep ze al van verre. Achter haar aan kwamen twee gebroken ouders. „We hebben geen oog dicht gedaan, het was zó koud."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59