241 zeeland Clinidowns leuken sponsorloop op MILIEU Bewoners achterstandswijk op linker kanaaloever leefden naast'milieutijdbom' Vereniging op jachthaven Klein Rusland in schaduw van Oosterling praat en zingt in dialect Beheerders van centrum De Keure blijven nog even AA CAPPENPIJK TOYOTA De Toyota Aygo vanaf 8.920,- incl. stuurbekr. en radio-cd vrijdag 18 juni 2010 door Martijn de Koning CADZAND-BAD - De nieuwe Vereni ging van Eigenaren Cadzand-Bad pleit vurig voor de komst van een jachthaven bij het dorp. Zo'n voor ziening kan een enorme impuls ge ven aan de ontwikkeling van de badplaats, waarvoor allerlei plan nen op de plank liggen. De nieuwe vereniging treedt met het havenpleidooi voor het eerst naar buiten. Lidmaatschap van de groep staat open voor alle grond en gebouweneigenaren in Cad- zand-Bad. Het bestuur van de vere niging heeft nog niet precies in kaart wie er lid willen worden. „Veel recreatiewoningen zijn in be zit van buitenlanders", zegt secreta ris Jan de Nijs. „Het is best een op gave die allemaal op te sporen." Toch hoopt het bestuur op korte termijn enkele honderden eigena ren te vertegenwoordigen. „We wil len eensgezindheid uitstralen en een betrouwbare gesprekspartner van de gemeente Sluis worden", geeft De Nijs aan. Sluis ziet graag een vertegenwoor diger van een club eigenaars in het beheer van het investeringsfonds voor Cadzand-Bad. Daarin storten ontwikkelaars een bijdrage als ze plannen voor het dorp hebben. Het geld is bedoeld voor ver fraaiing van het dorp. De Nijs pleit voor een bijdrage aan de jachtha ven. „Het is eeuwig zonde als we deze kans voorbij moeten laten gaan omdat er geld te weinig is, ter wijl er in het fonds misschien ge noeg middelen aanwezig zijn." De gemeente Sluis beslist binnen enkele weken of ze kansen ziet voor aanleg van een jachthaven. CROEDE - Kleinkunstenaar Adrie Oosterling brengt komende zon dag een dialectvoorstelling in zijn huistheater De Twee Duiven, Slijk straat 7 in Groede. Het programma heeft de titel 'Rondom Midzomernacht'. Oosterling ontwikkelde het in het kader van het 25-jarig bestaan van zijn theater. Het optreden begint om 21 uur. En tree kost 11 euro. Reserveren kan via telefoonnum mer 0117-371545. SLUIS - De beheerders van het Slui- se multifunctioneel centrum De Keure blijven voorlopig in functie. B en W kondigden eerder aan dat De Keure het vanaf 1 juli zonder beheerder moest doen. Het dage lijks bestuur hoopte met die maat regel een ton te bezuinigen. Het college heeft die gedachte nog niet laten varen, maar zoekt eerst draag vlak voor een 'aanvaardbare oplos sing', verklaarde wethouder Jan Schaalje deze week tijdens de jaar vergadering van de stadsraad. „We willen zorgvuldig te werk gaan. En daarom gaan we eerst in gesprek met de gebruikers om samen tot een oplossing te komen. We ne men de tijd en plakken er geen da tum op", deelde de wethouder de toehoorders mee. ZAAMSLAG - Cliniclowns Kwibus en Pieke waren speciaal uit Tilburg gekomen („op onze grote sloffen ben je hier zó") om de leerlingen van de christelijke basisschool De Torenberg aan te moedigen tijdens hun sponsorloop. De opbrengst van het middagje rennen, en waar voor ouders, opa's, oma's, ooms en tantes flink in de buidel zullen moeten tasten, komt ten goede aan de grappenmakers die jonge patiëntjes in ziekenhuizen opvrolij ken. Normaal gesproken komen Clini clowns niet buiten de ziekenhuis muren, maar omdat De Torenberg zich als een van de eerste drie Ne derlandse scholen had ingeschre ven voor een bezoekje, vielen ze in de prijzen. In totaal 146 kinde ren renden letterlijk rondjes om de kerk; de kleinsten een apart par- coursje op het schoolplein. Kwibus en Pieke deden eerst sa men met de kinderen een war ming up. Cliniclowns Kwibus en Pieke (achter) tijdens hun bezoek aan christelijkej sisschool De Torenberg in Zaamslag. foto Peter h De wijk Klein Rusland grenst direct aan de immense gipsberg op de kanaaloever. Daar wordt druk gewerkt aan sanering. foto Peter Nicolai Brandstofberbruik (2004/3/EC.) varieert van 4,5 1/100 km (22,2 km/l t/m 4,6 1/100 km (21,7 km/l), CO2 106 - 107 gr/km. J TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Pnjzen inclusief BTW, exclusief kosten njklaar maken en verwijderingsbijdrage Wijzigingen voorbehouden Distributeur' Louwman Parqui B V Meer info bel gratis 0800-0369 of kijk op www toyota nl Kom dus snel langs voor een pittige proefrit. Today Tomorrouj Toyota

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52