zeeland 123 20 vissersdorp bloeit kunst 'Romeinen, Vikingen en Vlamingen' in museum G G A Inzameling levert 4420 kilo kleding op Inzamelcontainer voor gebruikt frituurvet Man krijgt bijtende stof in gezicht gespoten Knokkertweg ruim maand afgesloten Karin Bloemen zingt bij veteranenconcert vrijdag 18 juni 2010 Op twintig locaties in Breskens kunnen liefhebbers allerlei soorten kunst be kijken. Schilderijen en beelden, maar ook potten, glaskunst, foto's, houtsnij werk, keramiek, boten, quiltlappen en gedichten. Een ouderwets pierement zorgt voorde gezelligheid tijdens het lopen van de kunstroute. Het draaiorgel komt bij alle gelegenheidsateliers langs tus sen 10 en 17 uur. Tineke van den Boom showt de K, die morgen aangeeft op welke adressen kunstwerken van Bressiaanders zijn te bewonderen. Op de achtergrond het por tret dat is gebruikt omVan kunst tot kunst te promoten. foto's Peter Nicolai AARDENBURG - Contacten met het museum van Hamme levert het Gemeentelijk Archeologisch Mu seum in Aardenburg dit seizoen een toptentoonstelling op. Vanaf morgen zijn de 150 meest ga ve, mooiste en bijzonderste voor werpen - waaronder beeldjes, wa pens, sieraden, kammen, gordelges- pen en onderdelen van gevechtsbij len en drakarschepen - uit de col lectie van het Vlaamse museum in Aardenburg te bewonderen. De na ruk van de tentoonstelling ligt op Romeinse tijd, de tijd van de roveringstochten van de Vikin- en de Vlaamse middeleeuwen, tentoongestelde voorwerpen krijgen een toelichting in tekst en beeld (tekeningen en situatieschet sen). Het museum Bogaert- Wau- ters uit Hamme hoopt dat de expo sitie haar bekendheid in Neder land vergroot. De tentoongestelde voorwerpen zijn veelal gevonden in Noord-Vlaanderen. Niet in Zeeuws-Vlaanderen dus, maar in deze streek vonden gelijkaardige ontwikkelingen plaats, verklaart een woordvoerder van de gemeen te Sluis. De opening van de tentoonstel ling, die loopt tot het einde van het seizoen zondag 31 oktober, is morgen (zaterdag) direct na de voetbalwedstrijd Nederland-Japan. Gebiedsgerichte Aanpak West Zeeuwsch-Vlaanderen West ZeeuwschVlaanderm De Gebiedscommissie West Zeeuwsch-Vlaanderen vergadert op woensdag 23 juni vanaf 19.30 uur in het kantoorgebouw van het Projectbureau Zwakke Schakels, Veerhaven 5 te Breskens. U bent van harte welkom deze vergadering bij te wonen. De onderwerpen die aan bod komen: Nationaal Landschap: Presentatie Zeeland-portal; Presentatie Eigenwijs Landschap; Projecten Kansen voor ondernemers en landschapsprojecten; Rapport Rekenkamer EHS linie West De Munte en Eede Advies verblijfsrecreatie Waterdunen De vergaderstukken zijn te raadplegen op onze website en liggen ter inzage bij de receptie van het gemeentehuis te Oostburg en de openbare bibliotheken te Breskens, Oostburg, Sluis en Aardenburg. Aan het begin van de vergadering heeft u de mogelijkheid kort uw mening te geven over de onderwerpen die aan de orde komen. Kijk voor meer informatie op www.gebiedsgerichteaanpak.nl HULST Een grote kledinginzamelingsactie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft 4420 kilo kleding opgeleverd. De kernen Terhole en Koewacht toon den zich de gulste gevers met elk ruim 800 kilogram. De inzameling was opgezet door Sam's Kledingac- tie voor Mensen in Nood. De opbrengst is bestemd voor een project in Kenia. De lokale bevol king daar wordt geholpen periodes van grote droogte te overbruggen door het slaan van nieuwe water putten. PHILIPPINE De Spar in Philippine beschikt sinds kort over een inzamelpunt voor gebruikt frituurvet- en olie. Het inzamelpunt, in de vorm van een gele afvalcontainer, is geplaatst op initiatief van fabrikant Remia. De oliën en vetten worden ver werkt tot biobrandstoffen of ge bruikt voor het opwekken van groene stroom. Gevraagd wordt de spullen in te leveren in een geslo ten verpakking. Er staan al langer frituurcontainers bij onder meer de Attent in Westdorpe en Spar- winkels in Zaamslag en Sluiskil. TERNEUZEN Een man (22) uit de gemeente Sluis is woensdag in Terneuzen door een man die achterop een brom mer zat met een bijtende en bran dende vloeistof in het gezicht ge spoten. Dat gebeurde toen hij met een vriend over straat liep. De bela ger had een busje in zijn hand waarmee hij in de richting van bei de mannen een bruin/oranje vloei stof spoot. Die raakte het gezicht van de 22-jarige, die een branderig gevoel in zijn oog en op zijn huid voelde. Een arts in het ziekenhuis 'stelde geen zichtbaar letsel vast. CADZAND De Knokkertweg bij Cadzand is tot eind juli deels afgesloten voor ver keer. Het gaat om het gedeelte tus sen de N675 (Sluis-Nieuwvliet) en de Kapelleweg. Alleen aanwonenden en bezoekers van minicamping de Knockaerthof mogen passeren. Ander verkeer, ook fietsers, wordt omgeleid via omliggende wegen. De afsluiting is nodig omdat water schap Zeeuws-Vlaanderen een nieuwe fundering en nieuw plavei sel aan laat leggen. TERNEUZEN Karin Bloemen is een van de spe ciale gasten op het Eerste Zeeuwse veteranenconcert, vanavond in het Scheldetheater. Het concert, dat om acht uurt begint, is een initia tief van de provincie, in samenwer king met de Stichting Nederlandse Veteranendag en het Fanfarekorps Koninklijke Landmacht Bereden Wapens. Het concert is vooral be stemd voor de Zeeuwse veteranen, maar ook andere belangstellenden zijn welkom. Er is nog een aantal gratis kaarten beschikbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51