Onvoldoende kandidaten opleidingskas Ook in hardwerkend 221 zeeland Faillissement bioscoop Terneuzen nu definitief Kamperen Themadag longkanker Ter Schorre almanak 'Tijdens een heel jaar feest voor 500 jaar Breskens is het leuk dat mensen kennis kunnen maken met kunstwerken van Bres- siaanders van zeer diverse pluimage' vrijdag 18 juni 2010 HARTENKREET Subsidie loopt gevaar door Harmen van der Werf WESTDORPE - Voor de opleidings kas bij Westdorpe zijn te weinig werkzoekenden te vinden. Alge meen directeur Edwin van den Berghen van sociale werkvoorzie ning Dethon is daar zeer bezorgd over. Hij vreest dat vanuit Zeeuws- Vlaanderen slechts de helft: van de geplande instroom kan worden be reikt. De opleidingskas is ook voor Belgische werkzoekenden bedoeld en daarmee is het 'nog dramati scher' gesteld, aldus Van den Berg hen. Het is maar de vraag, stelt hij, of het bij de verwachte instroom verstandig is in 2011 tomaten te planten. „En we beginnen ons stil aan zorgen te maken over de Euro pese subsidie", voegt hij toe. De Dethon zit niet bij de pakken neer en gaat zelf actief werven in Neder land en België. Ook is er een bus aangeschaft voor de gemeente Hulst om kandidaten naar de kas te vervoeren. Dethon-voorzitter Co van Schaik spreekt van een 'hartenkreet' van directeur Van den Berghen en on derkent met hem dat er iets moet gebeuren. „De opleidingskas is er gekomen, omdat we ook mensen met een uitkering aan het werk willen krijgen in het nieuwe glas tuinbouwgebied", blikt Van Schaik terug. „Van de werknemers moest een kwart uit die groep komen. In middels is de werkelijkheid dat er te weinig mensen in onze kaarten bakken zitten die voor werk in de kassen in aanmerking komen." Dit is vooraf ook al ingezien. Er is daar om samenwerking gezocht over de grens, met Zelzate, Assenede en Gent. Voor die samenwerking is Europe se subsidie gegeven, maar met na me Gent loopt niet zo hard, aldus Van Schaik. Dat brengt de Europe se subsidie in gevaar. Met zijn colle ga-wethouder in Gent heeft Van Schaik nu de afspraak gemaakt dat Gent 250.000 euro overmaakt als de stad in gebreke blijft. Deze stok achter de deur moet helpen. Van Schaik is overigens wel te spreken over de inspanningen van Assene de. „Zelzate verdient ook nog ex tra aandacht." Hij verwacht verder meer van Sluis en Hulst. „De kas moet blijven draaien. Nu doen we dat dikwijls met personeel van de Dethon en in de zomervakantie met scholieren." 1. Herdenkingszuiltje terug 2. Inval wietkwekerij onzorgvuldig 3. Vrouw (81) beroofd in Oostburg STELLING Vandaag de laatste kans te stemmen op de stelling 'Goed plan van Zeeuws-Vlaams Platform voor tunnel' op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen Vv' STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto TERNEUZEN - In zorginstelling Ter Schorre aan de Bachlaan in Ter- neuzen is vandaag vanaf twee uur een bijeenkomst over longkanker. Die Groningse (bijna 4) ging met pa pa en mama een nachtje logeren in een tent in Zeeland. „Ik ga slapen in een tent", was zo ongeveer het eerste wat ze zei toen ze na een lange rit ar riveerde bij het bevriende stel. De tent werd bekeken en het gesprek kwam op de komende nacht. De voorspelde nachtelijke kou gaf wel wat zorg bij de gastheer en -vrouw. VAN KUNST TOT KUNST door René Hoonhorst Ach nee, Tineke van den Boom hoeft zelf niet zo nodig in de publiciteit. Maar Bressiaanders én de rest van de wereld mogen best wel eens weten dat Breskens niet al leen een vissersdorp is. Oók kun stenaars voelen zich er thuis. Van den Boom vond dat dat tij dens de viering van de vijfhon derdste verjaardag wel eens duide lijk mocht worden. Door haar ini tiatief presenteren zich morgen en kele tientallen in Breskens reside rende kunstbeoefenaars tijdens Van kunst naar kunst, een tocht langs twintig adressen in het dorp. Op elke locatie presenteren één of meer kunstenaars hun werk. De bekendste van allemaal, John ny Beerens, kan door drukke werk zaamheden en tentoonstellingen elders niet deelnemen, maar vond het wel leuk dat ook hij werd geïn viteerd. Bovendien is werk van Beerens het hele jaar door te zien: de tranen op de watertoren in Oostburg én de broden en vissen op de loods in de Breskense ha ven. Behalve de wereldberoemde kunstenaar huisvest Breskens vele andere (amateur)kunstenaars. Onder hen mensen die al wat aan de weg tim merden als schilder André Nicolai, schilderes en dichte res Carla Pols, pastoor/beeldhou wer Omer Gielliet en voormalig waterschapsman en huidig beeld houwer/ontwerper Jaap Boek hout. Maar behalve werk van hen, waarvan in de streek al het een en ander is te zien, kunnen kunstlief hebbers morgen ook muurschilde ringen, potten, quiltlappen, beel den, boten, tekeningen, schilde rijen en glaskunst bewonderen van kunstenaars die minder met hun werk naar buiten treden. „Juist, dat is zo leuk. Mensen ken nis laten maken met werk van plaatsgenoten dat ze nog niet ken nen", vindt Tineke van den Boom. Veel Bressiaanders zijn ook nog on bekend met de schilderijen van haar en de beelden van haar man Ben. Beiden studeerden aan ver schillende Vlaamse kunstacade mies, maar beschouwen hun werk nog steeds als hobby. „Wij treden liever niet op de voorgrond", zegt Tineke bescheiden. Ook de Van den Booms stellen hun atelier in de voormalige evan gelische kerk aan Papendrecht van 10 tot 17 uur open. De locaties voor Van kunst tot kunst zijn te her kennen aan een grote K. Ook is een plattegrond van alle expositie ruimten te verkrijgen in 'kunsthal' de Hooge Platen. ELLY CALLE, OOSTBURG De strekdam, olieverfschilderij. Cal- le woont in Oostburg, maar krijgt als voormalige Bressiaanse ook ex positieruimte in het voormalige evangelische kerkje van het echt paar Van den Boom. Naast schilde rijen - landschappen én portretten - zijn in het kerkje ook keramiek en beeldhouwwerken te zien. ANDRE NICOLAI, BRESKENS De haaientandzoeker, olieverfschil derij. De Bressiaanse kunstschilder exposeerde vorig jaar nog in Hooge Platen, het zorgcentrum waar hij na zijn negentigste introk. Speciaal voor Van kunst naar kunst hangen er weer een aantal doeken, voorname lijk in olieverf, in zijn atelier en oude woning aan Dorpsstraat 6. BEN VAN DEN BOOM, BRESKENS Buste van het Chinese model Kelly. Van den Boom was van beroep ver keersleider op diverse Nederlandse militaire luchthavens. Na zijn pen sioen bekwaamde hij zich op enkele Vlaamse kunstacademies in het beeldhouwen. Van den Boom werkt graag met modellen met klassieke en/of karakteristieke uitstraling. Dietske van Maanen (longkanker informatiecentrum) en dr Veerle Surmont (Universitair Ziekenhuis in Gent) geven voorlichting. Tip? redactie@pzc.nl Zou een 4-jarige wel kunnen slapen als het zo koud is? Ze boden aan om te ruilen, dan gingen zij wel in de tent maar nee: de kleine wilde in de tent. De volgende ochtend kwam een stralend meisje aangelopen. „Ik heb zo lekker geslapen", riep ze. Achter haar aan kwamen twee gebroken ouders. „We hebben geen oog dicht gedaan, 't was zo koud." VAN DA MME C.S. gerechtsdeurwaarders Uit een exploot van t.k.-gerechtsdeur- waarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 15 juni 2010 blijkt, dat ten verzoeke van Laser Nederland B.V.. gevestigd te 's- Hertogenbosch, aan J.M. Enaelbreot thans zonder bekende woon- of verblijf plaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de dagvaarding om te verschij nen op woensdag 29 september 2010 om 10.00 uur, niet in persoon doch verte genwoordigd door een advocaat, voor de zitting van de Rechtbank Middelburg, Kousteensedijk 2. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsëstraat 12 4537 AJ Terneuzen I: www.vandamme-holland.nl T: 0115 613651 F: 0115 694811 door Wout Bareman TERNEUZEN - Het Gerechtshof in Arnhem heeft het faillissement van bioscoop View in Terneuzen bevestigd. Het was eerder al uitge sproken door de rechtbank, maar door exploitant Dick de Graaf aan gevochten. Die meende dat slechts sprake was van een zakelijk me ningsverschil. Het faillissement was aangevraagd door de stichting Het Witte Doek in Oisterwijk, eigenaar van het complex aan het Arsenaalplein. Woordvoerder en mede-eigenaar Karei Rietbergen: „De bioscoop is nu even dicht, maar we hebben in middels wel een akkoord bereikt met een nieuwe exploitant, Niels Tieleman uit Terneuzen en diens vrouw. Zodra de curator daarvoor groen licht geeft, gaat View weer open. Hopelijk begin volgende week." Raadsman Maikel Harte van De Graaf is hogelijk verbaasd over de gang van zaken. „Zeker ook over de houding van curator Van de Wijnckel, die eerst verklaar de nauwelijks gronden te zien voor het faillissement en tijdens de zitting voor het gerechtshof, toen hij vlak daarvoor was gecon fronteerd met twee nieuwe vord ringen, plotseling géén toeko meer zag."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50