PZC r Bezuinigingen Sluis op alle terreinen VS-VLAANDE 22 en 23 24 en 25 KADERNOTA Besparing op muziekschool, sportverenigingen, schoolzwemmen en onderwijsbegeleiding Teckel tekent het Zeeuws landschap in tape Gestolen auto teruggevonden Brusselse vrouw (81) in Oostburg beroofd van haar portemonnee Verdachte vechtpartij in België opgepakt Ook in hardwerkend vissersdorp bloeit kunst Vrijdag 18 juni 2010 Klein Rusland in schaduw van zure gipsberg Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning SLUIS - Geen muziekschool meer in West-Zeeuws-Vlaanderen, beëindiging van bijdragen voor schoolbegeleidingsdienst RPCZ en het schoolzwemmen, privatisering van sportaccommodaties, bespa ren op collectief vervoer en extra verhoging van de ozb- en toeris tenbelasting. Burgemeester en wet houders van de gemeente Sluis slaan in de kadernota 2011-2014 bijna geen terrein over waar het gaat om bezuinigingen. Dat moet ook wel, stelt wethouder Conny Almekinders (financiën). „We we ten allemaal dat Sluis er qua finan ciën slecht voor staat. En daar komt een fikse korting van de Rijksbijdrage bovenop." In de ka dernota, die aangeeft welke kant het de komende jaren met de fi nanciën op moet gaan, stelt het college tientallen bezuinigingen aan de gemeenteraad voor. Die va riëren van enkele honderden eu ro's tot een paar ton per jaar. Eén ervan is het voorstel in 2014 te stoppen met financiering van de Muziekschool. Die wordt nu door de Zeeuwse gemeenten samen be taald. Voor muziekonderwijs moet vanaf dan worden uitgeweken naar Terneuzen of Vlaanderen. Het levert de gemeente twee ton per jaar op. Eenzelfde bedrag wordt structu reel bespaard door beheer en ex ploitatie van voetbalaccommoda ties in handen van de clubs te ge ven en de tennisbanen in Aarden- .burg en Sluis af te stoten. Verder wil het college het gebruik van col lectief vervoer maximeren tot 900 zones per jaar (besparing: 60.000 euro) en de bijdrage voor het schoolzwemmen stopzetten (30.000 euro). De ozb-belasting stijgt, wat het college betreft, met 7,5 procent in plaats van de eerder afgesproken 5 procent (extra op brengst: 185.000 euro) en de toeris tenbelasting met 5 cent per nacht in 2011 en nog eens 5 cent in 2013 (100.000 euro extra opbrengst). Groenbeheer en de meeste punten van het minimabeleid blijven ge spaard. Door de maatregelen, bij elkaar uit eindelijk goed voor een besparing van een kleine 3 miljoen euro per jaar, zou de begroting voor 2011 sluitend zijn. Voor de jaren erna moeten nog meer bezuinigingen of meevallers worden gevonden, oplopend tot nog 1 miljoen euro extra voor 2014. De raad besluit volgende maand over de kadernota. TERNEUZEN - Geen olie-, plakkaat-, of aquarel verf kwam er gisteren aan te pas om het Zeeuwse Landschap te vereeuwigen op de wanden van de Kunstuitleen in Terneuzen. Kunstcollectief Teckel uit Breda gebruikt tape; schilderstape, ducktape, maskeertape, hobbytape, alles wat plakt is goed. De drie kunstenaars (Thijs Persijn, Korry Kremers en Liesbeth Verhoeven) begonnen ieder aan één wand. Vervolgens schoven ze telkens een wand op, zodat er collectieve kunstwerken ontstonden. Verhoeven verbeeldde met stro ken bruine tape het strand, Persijn werkte ab stract en Kremers 'tekende' met grijze tape de windmolens. De werken bewijzen dat een simpel idee een groots resultaat kan opleve ren. Hoeveel tape precies in de kunstwerken is gegaan, kon Kremers niet zeggen. „Maar ik schat vele kilometers!" De expositie is nog tot 25 juli te zien. foto Peter Nicolai AXEL AXEL - Een auto, die in de nacht van 9 op 10 juni werd gestolen op de Scheldekade in Terneuzen, is te recht. Agenten werden in de nacht van woensdag op donderdag bij xel tegemoet gereden door een to met groot licht. Omdat de enten vermoedden dat de be- ïrder onder invloed was, zet ten ze de achtervolging in. De au to kwam tegen een hek van een sportcomplex tot stilstand waarna de twee inzittenden wegrenden. De agenten zetten de achtervol ging in, maar verloren de twee uit het oog. Uit navraag bleek dat eer der was gestolen. De auto is in be slag genomen. Een Terneuzenaar (24) is in België opgepakt voor betrokkenheid bij een vechtpartij 14 mei in een huis aan de Beatrixstraat in Axel. Daar bij is geschoten. Een Terneuzenaar (26) raakte gewond. De verdachte is uitgeleverd. Vandaag wordt be slist of hij langer vast moet blijven. OOSTBURG - Een 81-jarige Brussel se vrouw is woensdag om 11.30 uur aan de Torenweidelaan in Oostburg bestolen van haar porte monnee. Ze stond met haar beurs in de hand te wachten op het parkeerter rein bij de Albert Heijn. Een onbe kende man sprak haar aan. Voor dat de vrouw begreep wat hij zei, trok hij de portemonnee uit haar hand en rende weg. In de porte monnee zaten waardepapieren en enkele tientallen euro's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49