sport 137 Hardlopen met 22 kilo minder PZC FAMILIELOOP Angelique Rober uit West-Souburg is klaar voor de tien kilometer Uitslagen live volgen Parkeerplaatsen PZC-Familieloop Mededelingen van de waterschappen Nederland-Japan in Carrousel vrijdag 18 juni 2010 door Koen de Vries vussingen - Duizend mensen doen er morgen mee aan de PZC Familieloop. Sommige deelnemers zijn ervaren lopers, maar de mees ten zijn nog maar net begonnen. Zoals Angelique Rober. De tien ki lometer van de Familieloop is voor de veertigjarige West-Souburgse haar vierde trimloop uit haar nog maar korte carrière en de verste tot nu toe. Nog niet zo lang gele den woog ze negentig kilo. Inmid dels is ze 22 kilo lichter. „Lopen is voor mij lijfsbehoud", weet ze. „Ik was er helemaal klaar mee", zegt Angelique Rober als ze terug kijkt op haar 'dikke periode'. „Ik wilde het niet meer. Ik at alles en bewoog heel weinig. Zeg maar ge woon niet." De Walcherse was zelf in staat om een knop om te zetten. Ze kocht een Sonja Bak ker-boek maar vond de duizend ca lorieën die ze per dag tot zich mocht nemen wel erg weinig. „Ik U kunt de uitslagen van de PZC Fa milieloop live volgen. Het linkje naar de internetpagina staat op www.pzc.nl/familieloop. De start van de 10 en de 211 kilo meter zijn om 11.15 uur. Die van de 3 kilometer is om 10.30 uur. Aan de 3 kilometer doen 166 deel nemers mee, aan de 10 kilometer 464 en aan de 21,1 kilometer 351. Stuur uw foto's van de PZC Familie loop naarfamilieloop@pzc.nl ben op mijn eigen manier verder gegaan. Minder eten en meer be wegen." Die aanpak loonde. De ki lo's vlogen eraf. Eigenlijk had Angelique Rober vo rig jaar al aan de start van de Fami lieloop willen staan. Ze had het trainingsschema uit de PZC ge knipt en was vastbesloten conditie op te bouwen. „Ik kon niet dose ren", kijkt ze terug. „De ene keer liep ik meer dan het schema wil de, de andere keer bleef ik thuis. Ook kreeg ik last van een kuitbles sure. Ik heb de Familieloop van vo- Angelique Rober (rechts) is aan het trainen met haar hardloopvriendin Wendy Vogel. foto Ruben Oreel rig jaar daardoor niet gehaald." Dit jaar is dat helemaal anders. De Vlissingse, moeder van een zoon (14) en een dochter (11), kan de tien kilometer makkelijk aan. Dat komt vooral doordat ze niet meer alleen loopt. Bij de atletiekclub van haar dochter ontmoette ze Wendy Vogel, een moeder die ook wilde lopen. „Sindsdien lopen we samen. Dat werkt heel goed en het is gewoon gezellig." Sinds november lopen ze samen in een nog groter verband. Toen richtte Anthony van den Berg Loopgroep Zeeland op. Rober was één van de eerste leden. Als haar werk het toelaat, loopt ze drie keer per week, met op vrijdag steeds een duurloop van tien kilometer. En thuis werkt ze ook aan haar conditie. „Als we hard gewerkt hebben en we zijn met z'n allen thuis, dan nemen we als beloning wel eens een taartje. Vroeger de den we dat regelmatig en was het gewoon. Nu is het iets speciaals. Daardoor kun je van dat ene taart je veel meer genieten." Morgen staan haar man en twee kinderen waarschijnlijk aan de kant om haar aan te moedigen. „Ze zijn stiktrots op me", weet Ro ber, momenteel de enige echte sporter in de familie. „Die tien ki lometer, daar zie ik niet tegenop. Die ga ik gewoon lopen. Eerlijk ge zegd interesseert m'n tijd me niet zo. Ik heb niet zo veel competitie in me. Maar hardlopen zou ik niet meer kunnen missen. Het hoort bij mijn leven. Ik vind het heerlijk. En het zorgt ervoor dat ik niet te rugval in m'n oude gewoonten." Willem Adriaansens Aan de Koningsweg kan zaterdag gratis worden geparkeerd. Verkeersregelaars wijzen u daar naar de parkeerplaatsen. Verkeersbesluiten Walcheren Instellen parkeerverbod oostelijke berm en formeel aanwijzen fietsstroken Noorderhoofd weg te Westkapelle. Instellen inrijdverbod op de Koningin Emmaweg te Oostkapelle, tussen de Munnikweg en de Vroonweg, voor alle voertuigen met uitzonde ring van (brom)fietsers en bestemmingsverkeer. Schouwen-Duiveland Tijdelijk verlagen van de snelheidslimiet van 80 naar 60 km per uur op de Stolpweg en de Nieuweweg te Nieuwerkerk. Ter inzage Het verkeersbesluit en de bijbehorende stukken liggen vanaf 21 juni tot en met 2 augustus 2010 ter inzage op het kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg. Voor een toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belanghebbende gedurende de termijn van ter inzage legging tegen het besluit bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet ondertekend worden en verzonden naar waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg en moet ten minste het volgende bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, vermel ding van de datum en het nummer of kenmerk van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt en een opgave van redenen waarom men zich met het besluit niet kan verenigen. Als een bezwaar schrift is ingediend, kan de bezwaarmaker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet gericht worden aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht, postbus 5015, 4330 KA Middelburg. vussingen - Deelnemers en sup porters bij de PZC Familieloop hoeven na afloop niet op een hol letje naar huis om de WK-wed- strijd Nederland-Iapan te zien. In Carrousel, vlak bij de start en fi nish van de loop, kan iedereen de wedstrijd gratis volgen. Er is een groot scherm en een tribune voor 120 mensen. Nederland-Japan begint om 13.30 uur. Omkleden voor de Familieloop kan in het Arsenaaltheater. Toilet ten zijn in het Arsenaal café, het Arsenaaltheater en in Carrousel. De blauwe munt die iedere deelne mer gekregen heeft, kan omge ruild voor een consumptie in het Arsenaaltheater en Carrousel. Waterschap Zeeuwse Eilanden Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 088 - 246 1000 (lokaal tarief) Fax 088 - 246 1990 info@wze.nl www.wze.nl Waterschap Zeeuws - Vlaanderen Kennedylaan 1 4530 AB Terneuzen info@wszv.nl www.wszv.nl De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39