321 sport 100 Doelman Tim Howard heeft Nieuwe blamage dreigt voor Fransen WK VOETBAL Syndroom van Gilles de la Tourette is de normaalste zaak van de wereld voor de keeper van de Verenigde Staten. Kameroeners klagen over opstelling Trainingsveld Ghana bevroren 'Hitzfeld beter dan Van Gaal' Harry Kewell moet Australiërs redden Parreira: Busacca slechtste arbiter WK vrijdag 18 juni 2010 Eén op de honderd kinderen in de VS lijdt aan het Syndroom van Cilles de la Tourette Tim Howard staat in de wedstrijd tegen Engeland (1-1) oog in oog met Wayne Rooney. foto Dennis Sabangan/AP DURBAN Een aantal Kameroense voetbalin ternationals is niet te spreken over het selectiebeleid van bondscoach Paul le Guen. Ze vragen de Franse trainer zijn opstelling in de tweede WK-wedstrijd tegen Denemarken te heroverwegen. Kameroen ver loor zijn eerste wedstrijd met 1-0 van Japan. Le Guen liet in dat duel Rigobert Song, Geremi en Alexandre Song uit de basiself. Wat we hebben ge zien in de laatste wedstrijden vin den we ongelukkig", zei middenvel der Achille Emana gisteren. RUSTENBURG Ghana heeft de training bij het we reldkampioenschap voetbal giste ren met twee uur moeten uitstel len. De trainingsvelden waren in de ochtend nog bevroren. De oefenses sie begon daardoor niet om 09.00 uur maar om 11.00 uur. De temperatuur in Rustenburg is de afgelopen week snel gedaald. Een week geleden was het nog 25 graden. Ghana speelt morgen in Rustenburg tegen Australië. De Afrikaanse ploeg versloeg in de eerste wedstrijd Servië met 1-0. BERN De sensationele overwinning op Europees kampioen Spanje (1-0) heeft gezorgd voor euforie in Zwit serland. „Wereldkampioen worden we waarschijnlijk niet", schrijft boulevardkrant Bliek. „Maar we hebben de beste trainer ter we reld!" Bliek vindt dat José Mourin- ho en Louis van Gaal in de scha duw staan van Ottmar Hitzfeld, de Zwitserse bondscoach. „Hij heeft ervoor gezorgd dat tegen een grote tegenstander alles, maar dan ook al les, klopte." JOHANNESBURG De hoop van de Australiërs bij het WK is gevestigd op Harry Kewell. De spelmaker bleef in de met 4-0 verloren openingswedstrijd tegen Duitsland op de bank. Kewell was nog niet fit Tegen Ghana zal hij wel spelen, verklapte de Nederland se trainer Pim Verbeek. Verbeek staat na het verlies onder grote druk. Zijn spelers gaan er van uit dat er misschien nog wel meer verandert in het team. „Het was een teleurstellend optreden", aldus verdediger Scott Chipperfield. PRETORIA Scheidsrechter Busacca was woens dag volgens de Zuid-Afrikaanse bondscoach Parreira een van de oorzaken van de nederlaag van zijn land tegen Uruguay: 0-3. „Hij is de slechtste scheidsrechter van dit toernooi", aldus Parreira. „Ik hoop dat we hem nooit meer tegenko men." Busacca gaf een rode kaart aan doelman Itumeleng Khune, die een overtreding maakte op Luis Suarez. Diego Forlan benutte ver volgens de toegekende strafschop, waarna het duel was beslist: 0-2. POLOKWANE - Bij het wereldkampi oenschap voetbal in 2006 haalde Frankrijk nog de finale. Twee jaar later kwam het elftal van bonds coach Raymond Domenech op het EK niet verder dan de groepsfa- se. Na de 2-0-nederlaag van giste ren tegen Mexico in groep A van het WK in Zuid-Afrika dreigt op nieuw een roemloos afscheid van het internationale podium. Na de 0-0 tegen Uruguay kwam Frankrijk gisteren wederom niet tot scoren. Nicolas Anelka mocht het van Domenech weer in de spits proberen, maar werd in de rust al vervangen door André-Pier- re Gignac. Anelka kon net als te gen Uruguay geen enkel gevaar stichten en viel vooral op door veelvuldig balverlies. Routinier Thierry Henry bleef op de bank. De trainer gokte vooral op Florent Malouda voor de aan vallende impulsen. Het was echter Mexico dat de bes te kansen kreeg. Aanvallers Carlos Vela, Guillermo Franco en Giovani dos Santos slaagden er voor rust echter niet in de Franse doelman Hugo Lloris te passeren. Opvallend genoeg kwam er veel ge vaar van verdediger Carlos Salcido. Door de basisplaats van AZ-verde- diger Hector Moreno in het cen trum kreeg de speler van PSV aan de linkerkant ruimte om veelvul dig op te stomen. Zijn acties wa ren regelmatig succesvol en na 27 minuten was Salcido zelfs bijna trefzeker. Het schot werd gekeerd door Lloris. Ook na rust konden de Fransen geen indruk maken. Franck Ribéry en Malouda waren niet doeltreffend bij de spaarzame kan sen voor 'Les Bleus'. Na ruim een uur sloeg Mexico toe. Javier Hernandez omzeilde op het randje de buitenspelval, omspeel de doelman Lloris en rondde be heerst af Een kwartier later was het uitgere kend oudgediende Cuauhtemoc Blanco die de wedstrijd besliste. De 37-jarige vedette benutte een strafschop na een knullige overtre ding van Eric Abidal op invaller Pa- blo Barrera. Abidal gleed op het moment dat hij dat beslist niet had moeten doen. barrera ging dankbaar over het been van de Franse verdediger. Frankrijk heeft nu slechts één punt na twee wedstrijden, even veel als de laatste tegenstander Zuid-Afrika. Mexico en Uruguay gaan aan de leiding met vier pun ten en spelen de laatste wedstrijd tegen elkaar. Beide ploegen hebben aan een ge lijkspel voldoende voor een plek bij de laatste zestien. De veel bekritiseerde trainer Ray mond Domenech neemt na het WK afscheid van de nationale ploeg. Laurent Blanc moet de suc cessen van 1998, toen Frankrijk in eigen land de wereldtitel won, te rugbrengen. De Franse speler Florent Malouda schaamde zich voor zichzelf en zijn ploeg na de 2-0-nederlaag te gen Mexico. De middenvelder van Chelsea wil nog wel afscheid ne men van het WK met een over winning op Zuid-Afrika. „Het is een schande om zo te ver liezen", aldus Malouda op de Fran se televisie meteen na afloop van de wedstrijd. Hij kreeg na een in valbeurt tegen Uruguay nu wel een basisplaats van bondscoach Raymond Domenech. Voor het laatste duel met het gast land is Malouda nog wel gemoti veerd: „We kunnen het toernooi niet verlaten zonder een wedstrijd te winnen. We moeten onze trots redden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34