verwaarlozing 'Zonnebos' verdeelt Hoedekenskerke zeeland 125 Ureum lekt uit kunstmestbedrijf Yara Kerk De Schaapskooi houdt rommelmarkt GERARDS Merendeel inwoners wil geen energiepark en paalwoningen Vernielde kunst weer hersteld en nu achter hek Mededelingen van de waterschappen Waterschap vrijdag 18 juni 2010 foto Dirk-Jan Gjeltema j Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen, tel. 06-13223446. Zorgstroom, tel. 0118-684000. Dierenartsen Kleine huisdieren: A. v.d. Wolf, Y. Boonman-Prins, A. Gogel- weg 14, Vlissingen, tel. (0118) G3 VOORRAADVOORDEEL TRAMEER GOES7 TRAMPER GOES B.V. SLUISKIL Bij kunstmestfabriek Yara in Sluis kil deed zich gisteravond een lekka ge van ureum voor. De brandweer had de situatie snel onder controle. Brandweerlieden in gaspakken dichtten het lek. Zo'n tien liter ureum, een mengsel van ammoniak, CO2 en water, kwam vrij. Van gevaar voor mens en mi lieu zou geen sprake zijn geweest. VLISSINGEN In en om kerk De Schaapskooi in Vlissingen (bij winkelcentrum Pa pegaaienburg) wordt morgen van 9.00 tot 14.00 uur een rommel markt gehouden. Er zijn verschil lende kramen en tal van extra acti viteiten. De opbrengst gaat naar de kerk, naar het Ronald Mc Donald Huis in Barendrecht, Nurses on Tour en Local Board Vlissingen. verhuizingen en meubetopsiag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl door Raymond de Frel 466548.Spreekuur zonder afspraak 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren (grote huisdieren), Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za en zo visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke tel. 0118 628288. Dierenambulance 0900-7673437 (24-uur bereikbaar). WILHELMINADORP - Ze staan er weer, de vier kunstwerken van Ed dy Beekman die deel uitmaken van de zomertentoonstelling Ka- naalKunst. De beelden, die langs het kanaal aan de Westhavendijk stonden, werden vorige week maandag vernield aangetroffen. De schade bedroeg duizenden eu ro's. De kunstwerken, gemaakt van hetzelfde reflecterende materi aal als voor verkeersborden wordt gebruikt, zijn inmiddels hersteld en hebben een nieuwe plek gekre gen. Ze staan nu achter een hek bij het Wilhelminahuis, zodat de kans op vandalisme wat kleiner is. De vijfjaarlijkse tentoonstelling Ka- naalKunst is nog tot en met 29 au gustus te zien. HOEDEKENSKERKE - Het merendeel van de inwoners van Hoedekens kerke is tegen de realisatie van een 'zonnebos' bij het dorp en tegen de bouw van paalhuisjes in de Westerschelde. Dat blijkt uit een enquête, die is uitgevoerd door de dorpsraad. De dorpsvertegenwoordiging vroeg 275 huishoudens in Hoede kenskerke naar een mening over het futuristische plan van de Mid delburgse architect Taco Tuinhof om aan de Waardweg stalen con structies met zonnecollectoren te plaatsen. Van de 145 respondenten gaven 75 mensen aan deze vorm van ener gie-opwekking liever niet bij hun dorp te zien. De dorpsraad schaart zich daarom achter die opvatting, ook al weet zij dat er ook 51 enquê tes met een positief geluid werden teruggestuurd. De animo voor de aanleg van een zonnebos is bij investeerders nog nihil. Een aantal investeerders voerde wel gesprekken met de ge meente Borsele, maar haakte van wege de huidige economische si tuatie af. „Wij zetten dit idee toch niet op een laag pitje", zegt de Borselse wethouder Marga Vermue (CDA, ruimtelijke ordening). „We hou den de markt goed in de gaten. Overigens viel de uitslag van de dorpsenquête mij niet eens tegen. Er zijn natuurlijk ook 130 mensen die niet hebben gereageerd. En voorstanders laten zich meestal niet zo horen." Het idee van een architecten- en kunstenaarscollec tief voor onder meer twintig huis jes op palen in de Westerschelde, een zwembad in de huidige pon ton en een camperplaats bij de landbouwhaven stuit ook op weer stand bij inwoners: 84 inzenders vinden dat deze vorm van recrea tie niets voor Hoedekenskerke is. De dorpsraad van Hoedekensker ke verdedigt die mening bij de ver dere planvorming. De initiatiefnemers (Lilian Bos, Jos Jobse, Carla Kesteloo en Joop Kroon) beseffen dat natuur- en mi lieuwetgeving hun idee bemoei lijkt, maar zien toch kansen. Wethouder Vermue: „Ze hebben ons verzocht een haalbaarheidson derzoek te doen. Daar beslissen we binnenkort over." Verkeersbesluiten Walcheren Instellen parkeerverbod oostelijke berm en formeel aanwijzen fietsstroken Noorderhoofd weg te Westkapelle. Instellen inrijdverbod op de Koningin Emmaweg te Oostkapelle, tussen de Munnikweg en de Vroonweg, voor alle voertuigen met uitzonde ring van (brom)fietsers en bestemmingsverkeer. Schouwen-Duiveland Tijdelijk verlagen van de snelheidslimiet van 80 naar 60 km per uur op de Stolpweg en de Nieuweweg te Nieuwerkerk. Ter inzage Het verkeersbesluit en de bijbehorende stukken liggen vanaf 21 juni tot en met 2 augustus 2010 ter inzage op het kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg. Voor een toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belanghebbende gedurende de termijn van ter inzage legging tegen het besluit bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet ondertekend worden en verzonden naar waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg en moet ten minste het volgende bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, vermel ding van de datum en het nummer of kenmerk van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt en een opgave van redenen waarom men zich met het besluit niet kan verenigen. Als een bezwaar schrift is ingediend, kan de bezwaarmaker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet gericht worden aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht, postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Zeeuws-Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Kennedylaan 1 4530 AB Terneuzen Telefoon 088 - 246 1000 (lokaal tarief) Fax 088 - 246 1990 info@wszv.nl www.wszv.nl info@wze.nl www.wze.nl De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen. Waterschap Zeeuwse Eilanden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27