dat kan je altijd overkomen' Fietsen voor goed doel Rechters: verkrachting meisje is niet bewezen VAN ZEELAND Raadsvergadering begint vroeger Auto demonstreert belang 30-km zones Manege Paardoes houdt wijkdag Wandelvereniging houdt Walcherse mars 'Ik rij nu acht jaar en zit sinds vijf jaar bij de top. Het is leuk om elk jaar 'Ik rij al dertig jaar dus van spanning heb ik geen last. Ik ben alleen geen ro- vooruitgang te boeken.' bot die alles steekt.' www.verstrateimenwalhout.nl Het ringrijseizoen 2010 is acht weken ver. Op Derde Pinkster (25 mei) reden de ringrijders in Nieuwland. Ko Kwekkeboom (foto) eindigde met 27 gesto ken ringen als zesde in het eindklassement van die dag en won de strijd om de derde beker. hoofdfoto Ruben Oreel portretfoto's Lex de Meester VLISSINGEN - In Vlissingen wordt komende weekeinde op twee ma nieren gefietst om geld op te halen voor goede doelen: op spinfietsen voor onderzoek naar Multiple Scle rose (MS, een ziekte aan het centra le zenuwstelsel) en op 'gewone' fietsen voor onderzoek naar Amyotrofische Laterale Sclerose (ALS, een dodelijke spierziekte). Vanavond om 19.00 uur begint op de boulevard in Vlissingen de spin- fietsmarathon 24 uur van de boule vard. Op honderd spinfietsen zul len honderd teams tot morgena vond 19.00 uur de pedalen laten ronddraaien. Ze staan op het Kei- zersbolwerk, waar voor het evene ment enkele betonnen blokkades alweer zijn weggehaald. Elk team betaalt 500 euro voor een fiets; le den laten zich vervolgens sponso ren. Vorig jaar werd 120.000 euro opgehaald. De marathon is een ini tiatief van de Rotaryclub. Morgen vanaf 9.30 uur zijn fietsers welkom op het terrein van autobe drijf De Voogd (Bedrijfsweg 4 in Vlissingen) voor een tocht van 25 of 50 kilometer over Walcheren. Met de tocht wordt aangehaakt bij de landelijke actiedag Trap ALS de wereld uit. Deelname kost 7,50. 's Middags zijn er tal van extra activi teiten op het terrein (waaronder voetbal op een scherm). Vorig jaar haalde de actie landelijk 275.000 euro op. Zie: www.24uurvandeboulevard.nl (actie MS) en www.jwdevoogd.nl en Jarien Sinke (0118-418983) (actie ALS). MIDDELBURG - Een 22-jarige Middel burger is gisteren door de recht bank veroordeeld tot een celstraf van 21 maanden waarvan tien voorwaardelijk. Volgens de recht bank heeft hij twee meisjes van vijftien jaar seksueel misbruikt en hen bedreigd en mishandeld. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie een celstraf van dertig maanden tegen hem waar van tien voorwaardelijk. Hij zou op 31 januari een vijftienjarig meis je hebben verkracht. Volgens de rechtbank is de ver krachting niet bewezen. Wel vin den de rechters dat er sprake is van seksueel misbruik omdat het VLISSINGEN De raadsvergadering van de ge meente Vlissingen die voor volgen de week donderdag 24 juni op de agenda staat, is vervroegd. Wegens de WK-voetbalwedstrijd Kameroen-Nederland die om 20.30 uur begint, wordt de raadsvergade ring niet zoals gebruikelijk om 19.30 uur geopend, maar al om 18.00 uur. MIDDELBURG Op de Markt in Middelburg wordt vandaag weer een remwegtest ge demonstreerd, dit keer aan de leer lingen van groep 8 van de Regen- boogschool, de Beverburch en de Petrus Immensschool in Middel burg. Een auto laat in drie demon straties zien wat het effect is van de rijsnelheid op de lengte van de remweg bij een noodstop. De leer lingen worden zo onder meer be wust gemaakt van het belang van 30-kilometerzones. VLISSINGEN Manege en kinderboerderij Paar does aan de Bosweg in Vlissingen houdt morgen een wijkdag. Bewo ners uit de omliggende wijken wor den uitgenodigd een kijkje te ne men bij Paardoes, waar cliënten van Arduin werken. De wijkdag duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Er zijn tal van activiteiten voor jong en oud, zoals schapen scheren, ringrijden, een tochtje met paard en wagen en een paardenshow. VLISSINGEN Wandelvereniging Willen is Kun nen (WIK) uit Vlissingen houdt morgen voor de 39ste keer haar jaarlijkse Mars rond Walcheren. Al le afstanden beginnen om 8.00 uur in het welzijnscentrum aan de Adriaen Coortelaan 1. Deelnemers kunnen kiezen uit 25, 40 en 65 kilo meter. www.wikvlissingen.nl of 0118-416242 of 0118-419724 of 06-21105244 meisje minderjarig is en ook het leeftijdsverschil tussen beiden te groot is. De officier van justitie bracht veer tien dagen geleden ook naar voren dat de Middelburger nog een twee de meisje had misbruikt. Het ging om een ander vijftienjarig meisje waarmee hij een relatie had. De rechtbank wees hem er gisteren op dat ook hier sprake was van een te groot leeftijdsverschil en dat er dus geen sprake was van een echte liefdesrelatie. De advocaat van de verdachte pleit te voor een celstraf gelijk aan het voorarrest. De rechtbank vond dat niet passend. MEEST CELEZEN 1Die klanten ben ik dus kwijt 2. Jongens vast na brandstichting 3. Dimitri P. krijgt jaar cel STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25