PZCU: Aftrap Kenniswerf met kantorenpand WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 ONTWIKKELING Mondriaan Vastgoed ziet het helemaal zitten in Vlissingen Nieuwe Vlissingse traditie ■aaaaf Meisje bedreigd in Kapelle Man houdt jongens aan na brandstichting Sint Laurens almanak Tent Vrijdag 18 juni 2010 'Een missertje of twee kan je altijd overkomen' Zelfs een bunker is niet bestand tegen verwaarlozing Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - In een tijd dat Vlissin gen barst van de leegstaande be drijfsruimten, laat Mondriaan Vast goed er een prominent, zevenlaags kantorenpand neerzetten. De projectontwikkelaar uit het West-Brabantse Dinteloord heeft grond gekocht op de hoek van de Oostsouburgseweg en de Prins Hendrikweg, naast het witte huis. Op die plek moet binnen een jaar de bouw starten van een verzamel gebouw met een vloeroppervlak van 4500 vierkante meter. Tenminste, als eind dit jaar zeven tig procent van de ruimten is ver huurd of verkocht. Maar dat komt goed, verwacht Mondriaan-direc- teur Arnold loosten. „We hebben geïnteresseerden voor zeker 2500 vierkante meter." Wie dat zijn, wil hij niet loslaten. Wel voorspelt hij dat het er meer worden, zodra be kend is hoe het pand eruit komt te zien. Daarover beslist de welstands commissie komende week. De te kening op de website van de ont wikkelaar, dat een RPCZ-achtig ge bouw toont, is inmiddels achter haald. Het pand, dat De Standing zal he ten, geldt als aftrap voor de Kennis- werf Bedrijven en dienstverleners die er zich vestigen, moeten ken nis uitdragen - direct dan wel indi rect. „Een gezondheidscentrum", noemt Joosten als voorbeeld. „Een laboratorium, advocaten, accoun tants... noem maar op." Mondriaan, die het gebouw samen met Hilva Vastgoed en BAM ont wikkelt, is zelf opdrachtgever. Een flink risico in een tijd dat het met de economie en die van Vlissingen in het bijzonder niet zo goed gaat, beseft Joosten. „Het is een slechte markt, dat weten we. Maar het he le gebied wordt herontwikkeld en dan moet je ergens beginnen. Wij hebben vertrouwen in onze eigen ontwikkeling. Of we dat in de Ken niswerf ook hebben? Daar doe ik geen uitspraak over." Met de gemeente, die momenteel wijziging van het bestemmings plan voorbereidt, zijn afspraken ge maakt over tijdelijke parkeervoor zieningen. Mondriaan is overigens ook de ontwikkelaar van de cruise terminal, die achter het station moet komen. Ook daarover blaakt Joosten van zelfvertrouwen. „We hebben nogal wat huurders, waar onder Achmea Health Center en de Zeevaartschool, en over de tota le invulling neemt de politiek bin nenkort beslissingen." VLISSINGEN - Het moet een nieuwe traditie worden: een dikke banden race voor kinderen als aftrap van de RaboSter Zeeuwsche Eilan den, de wielerdriedaagse voor vrouwen. Giste ren stonden de wielrensters in Vlissingen aan de start voor de proloog. Maar een paar uur eerder was het de beurt aan de kinderen. Op hun gewone fiets reden ze een parcours van achthonderd meter door de wijk onderaan de Leeuwentrap. Het aantal rondjes hing af van hun leeftijd. De wedstrijd bleek nog best pit tig. Bezweet en met rood aangelopen wangen haalden de vijfentwintig deelnemers de finish. Behalve dan één jongen. Hij moest opgeven wegens materiaalpech. De ketting was van zijn fiets gelopen. foto Ruben Oreel KAPELLE - De politie zoekt de man die woensdagmiddag een 14-jarig meisje heeft bedreigd op het Spoorpad in Kapelle. De man fiets te achter het meisje, deed haar on zedelijke voorstellen en bedreigde haar. Zijn signalement: blank, tus sen de 20 en 25 jaar, ongeveer 1,80 meter lang, normaal postuur, licht bruin stekeltjeshaar met kuifje. SINT LAURENS - Een inwoner van Sint Laurens heeft woensdaga vond drie jongens overgedragen aan de politie omdat hij vermoed de dat ze brand hadden gesticht. De man had de drie jongens al een tijdje zien rondhangen bij een papiercontainer aan de Noordweg. Toen er rook uit de container kwam, sprak de man de jongens Tip? redactie@pzc.nl e s aan en maande hij ze te blijven staan. De man belde de politie die vervolgens één van de jongens, een 16-jarige Middelburger, mee nam naar een politiecel in Toren- tijd. De jongen gaf toe brand te hebben gesticht. De container stond in de buurt van een gashuisje, maar dit leverde geen extra gevaar op. Al weken kon ze over niets anders praten. De bijna 4-jarige Groningse ging met pappa en mamma een nachtje logeren in een tent in Zee land. „Ik ga slapen in een tent", was het eerste wat ze zei toen ze na een lange rit arriveerde bij het bevriende stel. De rest van de dag kwam het ge sprek telkens weer op de komende nacht. „Ik ben best wel een beetje ze nuwachtig", zei ze. De voorspelde- koude nacht gaf wel wat zorg bij de gastheer en -vrouw. Ze boden nog aan om te ruilen, maar nee: de klei ne wilde per se in de tent. De volgen de ochtend kwam een stralend meisje aangelopen. „Ik heb zo lekker gesla pen!" Achter haar aan kwamen twee gebroken ouders. „We hebben geen oog dicht gedaan, het was zo koud."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23