Toerenmaker voor de liefhebber auto 17 Volkswagen heeft als eerste magazine op ipad OCCASSION Honda Civic Type R Ford Focus ST Volkswagen Golf GTi vrijdag 18 juni 2010 Elke week testen we een occasion. Hoe goed rijdt-ie nog? Wat zit er op en aan? En wat is er voor ongeveer hetzelfde I bed rag nog meer te koop? We zoeken het voor u uit. Deze week: een Honda Civic Type R. door Lucas Boot e Type R-modellen en de S2000 van Honda staan bekend om het B toerental dat ze kun- nen draaien. De 9.000 j omwentelingen per minuut van I de S2000 zijn inmiddels legenda risch. Deze gitzwarte Civic Type R kan er ook wat van. Daarover straks meer. De Japanner staat voor net geen 24 mille te koop bij J autobedrijf Jurgen Vervaet in Axel. I Daar liggen nou net geen verlaten I snelwegen om de Type R eens •I goed uit te wringen. Kronkelige landweggetjes vind je er daarente gen - gelukkig - in overvloed. We gooien buiten het dorp onmid dellijk de remmen los. Wat met een opvalt, is de hoeveelheid on derstuur in snel genomen boch ten. Laat je het gaspedaal abrupt los dan wil z'n kont nog wel eens voorzichtig beginnen te kwispe len. Maar echt speels wordt het niet. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat dit geen pittig bakkie zou zijn. In tegendeel. De VTEC-motor met zijn racy nokkenas heeft er zoveel zin in dat je alleen uit wilt stappen om te hoeven tanken. Het venijn zit namelijk in de staart. Waar an dere hot hatches bij 7.000 tpm. naar adem snakken, draait de VTEC vrolijk meer dan 8.000 toe ren! Onderin gebeurt er vrij wei nig, waardoor je ook rustig met de Type R kunt rijden, maar bij de 5.000 begint de motor verslavend te gillen. Honda schakelde het blok aan een zesbak, die trefzeker door de ver zetten heen klikklakt. Helemaal goed dus. En dat geldt ook voor het stuurgedrag van de Type R. Messcherp en bijzonder preciesls je van een echte hot hatch mag Ford Focus ST Prijs: 19.900 euro Bouwjaar: 6-2006 Km-stand: 58.587 Motor: 2,5 liter vijfcilinder turbo Vermogen: 225 pk Transmissie: handgeschakelde zesbak Afleveringskosten: prijs is incl. 1 jaar garantie en onderhoudsbeurt Bijzonderheden: vijfdeurs, geen afleverkosten Verkooppunt: Ford Van Drimmelen, Zevenbergen Volkswagen Golf GTi Prijs: 20.995 euro Bouwjaar: 5-2006 Km-stand: 45.115 Motor: 2,0 liter viercilinder turbo Vermogen: 200 pk Transmissie: zestraps DSG-automaat Afleveringskosten: 495 euro, incl. 1 jaar garantie en beurt Bijzonderheden: eerste eigenaar, DSG-bak Verkooppunt: Van Tilburg-Bastianen, Etten-Leur foto's Lucas Boot Honda Civic Type R Prijs: 23.950 euro Bouwjaar: 1-2009 Nieuwprijs: vanaf 39.450 euro Km-stand: 37.851 Transmissie: handgeschakelde zesbak Motor: 2,0 liter VTEC ongeblazen Vermogen: 201 pk 0-100 km/u: 6,6 sec. Topsnelheid: 235 km/h Afleveringskosten: 300 euro, prijs is incl. beurt en 6 maanden Bovag-garan- tie APK: geldig tot 1-2012 Bijzonderheden: hoogtoerige VTEC, sportstoelen, xenonverlichting Verkooppunt: Garage Jurgen Vervaet, Axel Historie: De eerste Civic Type R intro duceerde Honda in 1998. Dat type was echter uitsluitend bestemd voor de Ja panse markt. Niet veel later verscheen de tweede generatie, die wel de lands grenzen over stak. Die wagen had net als de huidige Type R een 2.0 VTEC on der de kap en leverde slechts 1 pk min der. verwachten. Complimenten ver der voor de sportkuipen die je lijf als een bankschroef omklemmen. Een houdgreep van Anton Gees- ink is er niets bij. Klein puntje van kritiek is de ver stelbaarheid van het meubilair. Om de rugleuning naar voor of achteren te zetten, moet je aan een hendel trekken. Je kunt de stoelen daardoor niet zo precies in stellen als met een draaiknop. Juist in een dergelijke auto wil je een ideale zithouding kunnen aanne men. We eindigen deze test helaas met nog twee minpunten. We kunnen er gewoonweg niet omheen. Om te beginnen de spoiler die het zicht naar achteren ernstig belem mert. Hij zit precies in het midden van de binnenspiegel. En dan is er dat onderstel. Op een strak wegdek is de been- harde afstelling een pluspunt, maar zodra het oneffenheden moet opvangen, krijgt je lichaam aardig wat butsen te verduren. Is deze Honda daarmee een slechte auto? Nee, helemaal niet. De Type R is er eentje voor de liefhebber. En die heeft lak aan alles wat ik hier zojuist verteld heb. Honda Civic Type R. Volkswagen is er snel bij. De iPad is nog niet koud op de markt (in juli ook in Neder- land) of de Duitse autogigant kon digt al de verschijning aan van een iPad magazine. Het digitale blad heeft de titel 'Das' gekregen. Het medium zal verschijnen in vijf talen. Das is spe- cifiek ontworpen voor de nieuwe multifunctionele gadget van Ap ple. Dankzij de iPad kan het magazine de mogelijkheden van beeld en ge luid optimaal benutten. Informa tie, inspiratie en interactie wisse len elkaar af, ondersteund door een strak design, een rijkheid aan beelden en indrukwekkende mu ziek. Effecten als opstuivend zand bij het digitaal rijden van de Volkswa gen Touareg -en het daarna zelf schoonvegen- moeten de consu ment het gevoel van extra bele ving geven. 'Das' wordt vier keer per jaar digi taal uitgegeven en bevat per editie vijf hoofdstukken. De applicatie is ontwikkeld door Readerhouse Brand Media. VW koos voor deze firma vanwege de ruime ervaring die Readershouse heeft met digitale magazines, zoals het populaire e-magazine Bomvol van Bol.com. autoverzekering verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17