in de Tour Ascension voorlopig laatste aanwinst Hoek sport 133 Huta Calung en Krajicek op koers Topspelers maken hun opwachting bij biljartgala in De Vroone Kapelle Galjé gaat aan de slag bij Standard ui BOVAG donderdag 17 juni 2010 hoek - Op de valreep heeft Hoek dinsdagavond nog een speler aan de selectie toegevoegd. Vleugelaan valler Djuric Ascencion komt over van IJsselmeervogels. De Rotter dammer meldde rond zeven uur bij de Zeeuws-Vlaamse topklasser dat hij wel oren had naar een over stap, waarna de overgang binnen no time geregeld was. Ascension speelde dit seizoen der tien wedstrijden voor IJsselmeer vogels, dat momenteel met Ge- mert strijdt om de algehele landsti tel voor amateurs. Tot februari mocht de 27-jarige aanvaller "reke nen op een basisplaats, maar sinds dien is hij onder trainer Jan Zout man op het tweede plan gekomen. Hij viel afgelopen weken nog wel tweemaal in in de strijd om zater- dagtitel met Barendrecht en Excel- sior'21. Ascension kan bogen op een in drukwekkend palmares. Voordat hij in 2009 aan de slag ging bij IJs selmeervogels speelde hij vijf sei zoenen bij Rijnsburgse Boys. Met die club werd hij éénmaal zaterdag kampioen, driemaal kampioen in de hoofdklasse en éénmaal win naar van de KNVB-beker bij de amateurs. Ascension, ook een vermaard zaal voetballer, is de dertiende aan winst van Hoek, dat volgend sei zoen in de topklasse uitkomt. Daarin treft de club overigens zo wel IJsselmeervogels als Rijnsburg se Boys. Hoek heeft een selectie van 22 spelers. De club houdt de ogen echter nog open voor een centrale verdediger. Die eventuele nieuweling kan alleen nog uit het betaalde voetbal of het Belgische voetbal komen. Lieven de Veirman, vorige seizoen nog de eerste doelman van Hoek, heeft onderdak gevonden bij Ra cing Mechelen. De Belgische club komt uit in de vierde klasse natio naal. De ploeg degradeerde dit jaar op dubieuze wijze uit de derde klasse. Dit gebeurde nadat degradatiecon current Willebroek-Meerhof geen straf kreeg opgelegd in verband met het volgens Racing Mechelen ongerechtigd meespelen in die ploeg van Amadou Touré. van Zwitserland. Martijn Maaskant (links) komt net iets tekort voor de foto Christophe Bott roehampton - Jesse Huta Galung en Michaëlla Krajicek zijn nog één zege verwijderd van deelname aan Wimbledon, het derde Grand Slamtoernooi van dit seizoen. Huta Galung versloeg gisteren in de tweede kwalificatieronde op de grasbanen van Roehampton de Duitser Bastian Knittel: 7-5 4-6 6-3. Krajicek was in twee sets de luik - Hans Galjé is aangesteld als keeperstrainer van Standard Luik. De 43-jarige Nederlander, die in het verleden voor Ajax en Club Brugge speelde, combineerde afge lopen seizoen een functie als hoofd scouting bij Kortrijk met het trainen van de doelmannen bij de nationale ploeg van België. De Belgische voetbalbond verleng de zijn contract bij de 'Rode Dui vels' echter niet. baas over de Tsjechische Zuzana Ondraskova: 6-2 6-3. Huta Galung treft nu de Fransman Adrian Mannarino, de nummer 246 van de wereld. De Nederlan der die nog nooit het* hoofdtoer nooi bereikte op Wimbledon, staat 283e. Krajicek, in 2007 nog kwartfmalis- te, moet zich zien te kwalificeren ten koste van de Kroatische Mirja- na Lucic, de nummer 181 van de wereld. Krajicek staat zestig plaat sen hoger. Thiemo de Bakker, Robin Haase en Arantxa Rus zijn al zeker van deelname aan het derde grands- lamtoernooi van het jaar. Het toer nooi van Wimbledon begint vol gende week maandag. door Jan Dagevos kapelle - Het cultureel centrum De Vroone is vrijdag 27 en zater dag 28 augustus het toneel van een groots biljartevenement. Toppers als Raymond Ceulemans, Dick Jas pers, Glenn Hofman, Jean Paul de Bruijn en Erik Vijverberg verzor gen die dagen demonstraties en spelen wedstrijden. Het evenement is een initiatief van Joop van den Oudenhoven en Eric Ganseman, twee biljartliefheb bers. „We willen de biljartsport een injectie geven", legt Van den Oudenhoven uit. „We willen zo veel mogelijk mensen bereiken. Daarom gaan we ook alle lagere scholen in de gemeente Kapelle en de middelbare scholen in Goes te benaderen." De organisatie wil de biljartliefheb bers meer bieden dan een gewone Dick Jaspers demonstratie. Daarom krijgen en kele toeschouwers ook de gelegen heid om een set driebanden (15 punten) te spelen tegen kampioe nen als Raymond Ceulemans en Dick Jaspers. „Het moet een spektakel worden dat eruit springt", vindt Van den Oudenhoven. „Als het aan ons ligt, blijft het ook niet bij een een malige gebeurtenis. We willen er een traditie van maken." De organisatoren hebben inmid dels Erik Vijverberg (demonstratie kunststoten), Glenn Hoffman (jeugdclinic driebanden), Ray mond Ceulemans, Jean Paul de Bruijn (beiden spelen een demon stratiepartij), Ad Koorevaar (de monstratie), Rudy Rousseau (ko mische biljartact) en Dick Jaspers (demonstratie driebanden) vastge legd. Verder is er nog een partij rol stoelbiljarten tussen Jan Vos uit Daarlerveen en Giel Menheere uit Colijnsplaat. Zowel vrijdag 27 als zaterdag 28 au gustus wordt er om 14.00 uur be gonnen. Plaats van handeling is De Vroone in Kapelle. De toegang is gratis. 2 nHp: .1'. - k1' zMmgtswv/jr/. HOW $g BDVAG 1 Autobedrijf Sinke Autobedrijf Sjaak Sonke Scottweg 5 Biezelingsestraat 50 4462 GS Goes 4421 BT Kapelle Tel. 0113-586363 Tel. 0113-343631 www.autosinke.nl wwwsjaaksonke.nl Specialist in Suzuki Speedy Voordeelgarage v.o.f. Autobedrijf Louisse Livingstoneweg 10 Havenweg 1 4462 GL Goes 4455 AL Nieuwdorp Tel. 0113-212422 Tel. 0113-612315 www.speedy-goes.nl www.autobedrijflouisse.nl Nu ook AIRCO SERVICE! Auto Vlietman Autobedrijf van Damme Industriestraat 8 Cruijckelcreke 1 4462 EZ Goes 4491 PS Wissenkerke Tel. 0113-215415 Tel. 0113-371477 www.autovlietman.nl www.autovdamme.nl Piet Vogelaar Auto's Livingstoneweg 44 4462 GL Goes Tel. 0113-220211 www.pietvogelaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 91