Opruiming/ zeeland 125 elektrische auto is hip en hedendaags' Tweede fase wijk Waterfront komt eraan korting bd store van 25 tot 40% THOOLSE PRIMEUR Eigenaren van elektrische auto's kunnen nu ook 'tanken' in de gemeente Tholen. Gisteren werd het eerste Zeeuwse oplaadpunt in gebruik genomen. Sportschoenen Zomershirts Zomerjacks Geen vergunning voor autocross 10.000 euro voor speciale sportdag Ambtenaar moet de tweede klasse in Inval in wietkwekerij was onrechtmatig Megaproject Bergse Haven wordt kleiner donderdag 17 juni 2010 Ruud Koornstra, één van de pioniers op het gebied van elektrisch rijden, sluit een auto aan op het eerste oplaadpunt in Zeeland. Dat staat op het parkeer terrein van het gemeentehuis in Tholen-stad. foto Leo Adriaansen Dat opladen duurt, zelfs aan een openbaar oplaadpunt, wel een paar uur. Dat is één van de nade len, hoewel er ook een aantal snel- laadpunten gaan komen waar je de auto in twintig minuten 'vol gooit'. Verder is de actieradius van de elektrisch auto (nog) niet zo groot. Met een volle accu kan 150 tot 250 kilometer worden afgelegd, afhankelijk van het type auto. „Maar aangezien het overgrote deel van de automobilisten in ons land zelden hele lange afstanden rijdt, hoeft dat geen probleem te zijn", schetste Koornstra. Volgens hem moeten de Nederlanders nog wel een omslag in denken maken als het gaat om elektrisch rijden. Veel mensen die er in principe voor open staan, hikken nu nog te gen de hoge prijs van een auto aan. „Maar je moet juist denken aan de totale kosten per kilometer en die zijn erg laag. Voor vijf euro is je accu volgeladen." www.e-laad.nl door Rob Paardekam tholen - Het lijkt erop dat op kor te termijn wordt begonnen met de afronding van de Thoolse wijk Wa terfront. Waterfront is de wijk rondom de Thoolse haven, die in 2004 gereed kwam. Langs de Schelde-Rijnweg ligt nog een klein stukje grond braak. Daarop komen nog onge veer twintig woningen. Die vor men de tweede fase van het plan. Daarmee wordt de wijk voltooid. Het college is inmiddels akkoord gegaan met de verkoop van een stukje water (433 vierkante meter) aan projectontwikkelaar Metaforce uit Rotterdam. Dat water heeft de ontwikkelaar nodig om aanlegstei gers te kunnen plaatsen voor de nieuwe woningen. Veel huizen in het bestaande deel van de wijk Waterfront hebben ook al een ei gen aanlegsteiger. Het is overigens nog niet helemaal duidelijk wanneer de nieuwe wo ningen gebouwd gaan worden. Ontwikkelaar Metaforce is niet be reikbaar. Een woordvoerder van de gemeente kan ook geen duide lijkheid verschaffen. Wanneer de bouw begint is volgens hem een zaak van de ontwikkelaar. Volgens hem is het wel zeker dat de twee de fase ontwikkeld gaat worden. Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes www.bd-store.nl oud-vossemeer - De gemeente Tholen verleent het Autocross Team Dordrecht geen vergunning om een cross te houden aan het Klaverveld in Oud-Vossemeer. De aanvraag is te laat ingediend om nog op de evenementenkalen der te komen. Daardoor is er on voldoende politie beschikbaar. Het college is verder bang dat het terrein schade oploopt. De jaarlijk se trekkertrek wordt er ook al ge houden en dat is volgens B en W meer dan voldoende. TERNEUZEN Joey de Loor uit Terneuzen kan zijn droom waarmaken. De havo 5-leerling van De Rede heeft van de Lionsclub OostZeeuws-Vlaande- ren 10.000 euro gekregen voor de organisatie van een groots opgezet te, 'extreme' sportdag voor lichame lijk gehandicapte kinderen in Ter- neuzen. Joey zette vorig jaar al zo'n sportdag op in Papendal met de steun van onder anderen Johan Cruijff, Henk Gemser en Foppe de Haan. Joey kreeg de cheque tijdens de haringparty in de Grote Kerk in Terneuzen. MIDDELBURG Als dienstreizen per openbaar ver voer voortaan alleen nog via de tweede klasse worden gemaakt, be spaart de gemeente Middelburg jaarlijks tienduizend euro. Dit is een van de bruikbare voor stellen voor bezuinigingen die amb tenaren in een speciale ideeënbus hadden gestopt. Tweedeklas-kaart jes vormen overigens maar een kleine bijdrage voor de totale bezui nigingsoperatie. De komende jaren wil het college van burgemeester en wethouders vijf miljoen euro besparen. WESTDORPE Een echtpaar uit Zuiddorpe dat eer der door de Middelburgse recht bank tot werkstraffen was veroor deeld voor het hebben van een hen nepkwekerij, gaat alsnog vrijuit. De politie had weliswaar een hen nepkwekerij met bijna 250 planten in hun woning aangetroffen, maar had niet zo maar een inval mogen doen, meende het Haagse Gerechts hof. Het bewijs verviel daardoor. Net als de advocaat van de verdach ten, J. van Breukelen, die het hoger beroep had ingesteld, vond het hof de anonieme tip te vaag. BERGEN OP ZOOM De nieuwe wijk Bergse Haven in Bergen op Zoom wordt een stuk kleiner dan gepland. Er komen ze ker vijfhonderd woningen minder. Bergse Haven is een megaproject dat voorziet in de komst van een woonwijk die de stad weer met het water verbindt. De wijk loopt vanaf het Haven kwartier, over het Nedalco-terrein, via de Geertruidapolder en een rand van het stadspark Kijk in de Pot, naar de Binnenschelde. Een dreigend verlies heeft ertoe geleid dat een groot deel van de Geertruidapolder is geschrapt. BIJ NADER 'WÊÊÊÊÊm In het artikel over de Tholympics in Oud-Vossemeer, in de krant van gisteren, is per abuis gemeld dat de Belgische oud-profvoetballer Jan Verheyen de captain is van één van de teams. Deze naam stond foutief vermeld in een document van de organisatie. Het gaat echter om Jan Verreyen. Hij is oud-speler van de Vosmeerse voetbalvereniging en was trainer bij diverse clubs in de regio.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 87