241 zeeland Politie Middelburg tevreden over 77 ingeleverde wapens FordFocus Limited 'Rijden in Energielabel A Ook met 20% bijtelling! 25.135,- INLEVERACTIE Project gaat misschien ook lopen in Goes Sensationeel voordeel voor snelle beslissers. Ford pakt nu flink uit met de Focus Limited. Een tijdelijk model met een sensationeel voordeel en een absolute topuitrusting. De Focus Limited is gebaseerd op de Focus Titanium met zijn schitterende styling en zeer complete uitrusting. Daaraan is toegevoegd een 5 inch kleuren navigatiesysteem, Bluetooth/Voice Control en parkeersensoren. Kortom: zeer compleet, met een voordeel van 4.500,-. Daarnaast is er de Focus Limited diesel met een 20% bijtelling van slechts 176,- per maand.** Focus Limited, nu in de showroom. Tijdelijk model, dus kom snel naar de Ford dealer of kijk op www.ford.nl en sla uw slag. Er is al een Ford Focus vanaf 17.991,- FordFocus 1.816v 92 kW (125 pk) Normaal: 26.843,- Limited voordeel: 4.500,- Nu nettoprijs: 22.343,- EcoPremie*: 1.750,- Nu: 20.593,- FordFocus 1.6 TDCi 80 kW (109 pk) Normaal: 28.735,- Limited voordeel: 3.600,- Nu nettoprijs: Netto bijtelling p.mnd. 176,-.* Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. Feel the difference Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto donderdag 17 juni 2010 door Rob Paardekam Elektrisch rijden heeft de toekomst. Daar zijn ze bij de gemeente Thoien van overtuigd. Ze zijn dan ook apetrots dat ze als eerste gemeente in Zeeland een oplaadpunt voor elektrische auto's hebben. Een openbaar oplaadpunt dan, want in feite hebben we thuis alle maal een oplaadpunt: het stopcon tact. Daarmee duurt het echter veel langer om de elektrische auto op te laden. Bij een openbaar op laadpunt 'tank' je de auto in twee uur vol. De stichting E-laad, waarin alle netbeheerders van ons land zijn vertegenwoordigd, biedt elke ge meente op basis van het inwoner tal één of meerdere oplaadpunten aan. Daar maakte Thoien gretig ge bruik van. Gisteren werd het eer ste punt, op de parkeerplaats van het gemeentehuis, officieel in ge bruik genomen. Wethouder Frank Hommel maakte van de gelegen heid gebruik om meteen om meer i palen te vragen. De vertegenwoordiger van E-laad had een bemoedigende bood schap. „Op basis van het aantal irl woners heeft Thoien recht op drie^ oplaadpunten, maar we doen er eentje bij, omdat de gemeente voor het gemeentebedrijf een elek trische auto heeft aangeschaft. En ja, omdat de kernen hier zo ver spreid liggen, moet er ook nog maar een vijfde komen." E-laad heeft overigens het doel om bin nen drie jaar tienduizend oplaad punten te plaatsen in heel Neder land. Wethouder Hommel benadrukte gisteren dat elektrisch rijden niet voor geitenwollen sokken-types is, zoals nog wel eens wordt gedacht. „Het is hip en hedendaags." Dat vindt ook Ruud Koornstra, één van de pioniers in ons land als het gaat om elektrisch rijden. Hij was er gisteren ook. „Het is een heel so ciale bezigheid", grapte hij. „Als je accu leeg is, bel je aan bij een leu ke mevrouw en vraag je of je je au to even mag opladen?" STELLING In Thoien worden de komende jaren te veel huizen gebouwd. Reageer op deze stelling: www.pzc.nl/tholen. WEBLOG Volg het weblog onze redacteuren Raymond de Frel en Martijn de Ko ning op www.pzc.nl/zeeuwsekelder Thoolse tip? Mail ons. tlTolen@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Eén echt vuurwa pen en 76 andere wapens zijn inge leverd en ingenomen tijdens de ac tie Middelburg Loopt Wapenvrij. De Middelburgse politie is zeer te vreden over dit resultaat, zo maak te projectleider Martin Vogel giste ren bekend. De actie startte juli vorig jaar met als doel het bezit van wapens on der jongeren terug te dringen. Er werden inleverkluisjes op scholen en in de horeca geplaatst en jonge ren werden opgeroepen wapens in te leveren. Vogel benadrukte gisteren dat Mid delburg niet bekendstaat als een plaats waar wapens worden ge bruikt. „In Middelburg kenden en kennen we op dat gebied geen pro blemen." Hij gaf toe dat Vlissingen op dat ge bied een heel wat slechtere reputa tie heeft. Desondanks werd intern besloten het project niet Walche- ren-breed te houden noch om het alleen in Vlissingen te draaien. Er zijn momenteel ook geen plannen om in Vlissingen een dergelijke ac tie op touw te zetten. Volgens Vo gel is er wel belangstelling getoond vanuit Goes om het project daar in te voeren. Van de ingenomen wapens zijn er 33 strafbaar. Het gaat dan vooral om verboden steekwapens, alarm pistolen en imitatiewapens. Maar ook om slagwapens en zelf gefabri ceerde wapens. Onder andere een zelfgebouwd luchtdrukgeweer. Het arsenaal aan wapens dat bij de politie is ingeleverd. foto Ruben Oreel ai* tecagen in euro's krozen.vj BIW.'BPM c«fl kcstoinikaar maken ei eeimioeiingsniaiage. teiuii andere aangegeven Wijzigingen «rabenoujcn Afgebeelde auto kan ahnj Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 10,6-22,2; liter/100 km: 4,5-9,4; C02 gr/km: 115-225. "7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 86