zeelandI 23 sluiting dorpsschool 'Bouw Slothoeve start begin volgend jaar' mooie kanten van het Westerscheldedorp te belichten Brandweeroefening omgeving treinstation SGP-ChristenUnie wil Goese vrijwilligersbus Voorgangers gezocht Informatieavond over verkeer Dorpsstraat Pleidooi voor buurtcoaches BE PREGNANT! BE PROUD future maman Krabbendijke even vrij van zwerfafval Uw trap gestoffeerd voor donderdag 17 juni 2010 Niet alleen omdat het gezellig is om met workshops (voetbal, siera den maken, bloemschikken), oud-Hollandse spelletjes en een rommelmarkt samen dingen te on dernemen. Nee, de fancy fair is ook bedoeld om het dorp een op pepper te geven. En niet in de laat ste plaats om zoveel mogelijk geld op te halen voor een nieuw initia tief: de dorpsbus. Het busje, dat door de gemeente Borsele wordt aangeschaft, moet de leefbaarheid in het dorp ten goede komen. Kin deren kunnen ermee naar school en ouderen kunnen ermee naar een naburig dorp om bijvoorbeeld boodschappen te doen. Het busje rijdt natuurlijk niet op water, dus hoopt de werkgroep geld in het laatje te brengen. Well- ner: „Natuurlijk speelt het feit dat het een prachtige voorziening is voor onze kinderen een rol. Maar het gaat ook om de toekomst van het dorp. Er staan nu veel huizen te koop en de huurwoningen zijn veelal bestemd voor ouderen. We moeten echt zien te beletten dat Ellewoutsdijk het imago van een spookdorp krijgt. Een dorpsbus kan daaraan bijdragen. Daarmee kun je voorkomen dat ouderen in een isolement raken en dat de kin deren uit het dorp elkaar nooit meer zien. Het creëert saamhorig heid. Straks gaan alle kinderen naar andere scholen, maar ze zien elkaar 's ochtends en 's middags nog wel in de dorpsbus. En dan is een afspraakje om na school sa men te spelen zo gemaakt." Er moeten nieuwe initiateven worden genomen, vindt de werkgroep, alles moet uit de kast worden gehaald om te voorko men dat Ellewoutsdijk leegloopt. „De inwoners zijn strijdlustig, we willen zeker niet zielig worden ge vonden. Daarom willen we er 17 juli een echt dorpsfeest van ma ken, waarbij er aandacht is voor zo wel de jonge als de oudere inwo ners", zegt Vreugdenhil. Om het feest tot een echt succes te maken, moeten er ook mensen van buiten het dorp worden ge trokken. Wellner: „Want als van de vierhonderd inwoners een flink aantal ook al als vrijwilliger in de weer is, loop je natuurlijk het risi co dat het verder maar een stille boel is. Met een doorsnee braderie trek je geen nieuwe mensen, dus proberen wij ervoor te zorgen dat mensen zich hier een hele dag kunnen vermaken met uiteenlo pende dingen." Vreugdenhil vult haar aan: „Het is ook een mooie gelegenheid om te laten zien dat het hier ook voor jonge gezinnen nog altijd goed toeven is. Hier kun je de achterdeur opengooien en je kinderen nog onbezorgd buiten la ten spelen." Wellner en Vreugden hil durven geen streefbedrag te noemen, al zou een opbrengst 'met drie nullen' een fantastisch re sultaat zijn. „We hopen ook veel oud-scholieren te begroeten. De school heeft ruim zestig jaar een centrale functie in het dorp gehad. Op die dag kan iedereen nog een keer in het gebouw herinneringen ophalen." Het programma van de Fancy Fair staat op www.fancyfairellesdiek.tk door Raymond de Frel BAARLAND - Als alles meezit, is Baarland volgend jaar twintig wo ningen rijker. Wethouder Marga Vermue van de gemeente Borsele verwacht begin volgend jaar te kunnen starten met het uitgeven van grond. Dat gebeurt mogelijk in fasen. Het college van B en W legt bin nenkort het voorontwerp-bestem mingsplan Slothoeve voor aan de provincie, Waterschap Zeeuwse Ei land en het Rijk. Als zij hebben ge reageerd, besluit de gemeenteraad van Borsele, vermoedelijk in no vember, over het bestemmings plan. De uitbreiding aan de noordzijde van het dorp, tussen de Florishoek en Burgemeester Vogelaarstraat, moet Baarland een impuls geven. Er zijn vrijstaande huizen, twee-onder-een-kap-woningen en rijtjeshuizen in het plan bedacht. De rijtjeshuizen kunnen starters- woningen of woningen in het lage re prijssegment zijn. Borsele verwerkte acht inspraak reacties in het plan. Geïnteresseer den in een woning in Baarland kunnen zich melden bij de ge meente. KAPELLE De Zeeuwse brandweer houdt op dinsdag 22 juni samen met een een heid uit Rotterdam-Rijnmond een grootscheepse oefening in de Sta tionsstraat in Kapelle. Kapelle is, vanwege de beschikbare ruimte, als locatie gekozen. Niet omdat er in Kapelle meer gevaar zou zijn dan op andere plekken. Voor de vei ligheid wordt het verkeer tussen station en Oude Veiling tussen 13.00 en 16.00 uur afgesloten. GOES De SGP-ChristenUnie in Goes wil dat in de gemeente een vrijwilli gersbus gaat rijden voor met name oudere mensen die om wat voor re den dan ook niet in staat zijn om activiteiten te bezoeken. Daardoor kunnen ze vereenzamen. Volgens de fractie is een dergelijk initiatief in Borsele en Noord-Beveland heel succesvol. De fractie dient van avond tijden de raadsvergedering een motie in over het onderwerp. GOES WEMELDINGE Op woensdagavond 23 juni vindt in dorpshuis De Wemel in Wemel- dinge een informatieavond plaats over het verkeer door de Dorps straat. Adviesbureau DHV uit Ber gen op Zoom heeft een verkeerson- derzoek uitgevoerd. De oplossin gen zijn doorgerekend en beoor deeld op diverse criteria zoals leef baarheid en bereikbaarheid van centrumvoorzieningen. De avond begint om 19.30 uur. GOES In de wijken Goes-West en de Goe se Polder moeten buurtcoaches ko men. Daarvoor pleit de SGP-Chris- tenUnie, die er vanavond een mo tie over indient. Volgens de fractie komen met na me in deze twee wijken vaak con flicten voor tussen individuele bur gers of groepen. Een buurtcoach zou in dit soort gevallen kunnen bemiddelen om de mensen dichter bij elkaar te brengen. De organisatie van het zangspek takel Goes Zingt zoekt voorgan gers. Deze vrijwilligers helpen het pu bliek om mee te kunnen zingen in het 'koor', dat donderdag 15 juli op de Grote Markt in Goes staat. Om 19.00 uur begint het voorprogram ma, om 20.00 uur het hoofdevene ment. ONLINE SHOP WWW.FUTURE-MAMAN.NL Mode voor de aanstaande moeder Breda Veemarktstraat 56 Den Bosch Vughterstraat 166 Rotterdam Korte Hoogstraat 18 (grootste van Nederland, elke zondag open). KRABBENDIJKE - De Westelijke Parallelweg in Krabbendijke oogt sinds giste ren een stuk schoner. In het kader van een milieuproject hebben leerlingen van de eerste klas van het Calvijn College grote schoonmaak gehouden in en rond het dorp. Dat leverde heel wat rommel op. De scholieren moeten ook nog een slogan verzinnen en een poster maken. foto Willem Mieras van de school nog genoeg te bieden heeft. foto Willem Mieras Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl Prijs inclusief Bonaparte Motion tapijt bij een gesloten trap van 13 treden, zonder bocht en exclusief zijkanten. De voordelen van ons Bonaparte tapijt op uw trap: geluidsarm, veilig, vuilverbergend, 'vakkundig gelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85