221 zeeland Inwoners Kapelle praten mee over burgemeester Feestelijk tintje aan J Pontje Hansweert krijgt minder subsidie Prorail moet controleur op emplacement zetten Zoektocht opvolger Kramer Zwemmen mag weer bij sluizencomplex Wemeldinge donderdag 17 juni 2010 door Lilian Dominicus KAPELLE - De bevolking van Kapel le mag meepraten over de kwalitei ten waaraan de nieuwe burgemees ter moet voldoen. Siebe Kramer verlaat per januari 2011 na een pe riode van 8,5 jaar zijn burgemees terspost. Daarom ligt nu de con cept-profielschets voor de nieuwe burgemeester klaar en vergadert de gemeenteraad er dinsdag inhou delijk over. „Tijdens de voorbereidende verga dering van 22 juni kunnen burgers gebruik maken van hun spreek recht en zo hun wensen kenbaar maken", zegt interim voorzitter van de gemeenteraad Annebeth Evertz. „Ook kunnen door de raad amendementen worden inge diend. Het leek ons de meest de mocratische manier." Een week later, tijdens de raadsver gadering van 29 juni, zal de aldus vastgestelde profielschets worden aangeboden aan commissaris van de koningin Karla Peijs. Ook zal er een vertrouwenscom missie worden ingesteld, die tot taak heeft de sollicitatieprocedure te doorlopen en kandidaten te be oordelen. Uit iedere raadsfractie zal een vertegenwoordiger in de ELLEWOUTSDIJK Werkgroep wil sluiting De Linden aangrijpen om alle door Raymond de Frel vertrouwenscommissie plaatsne men. Bruggenbouwer, netwerker, ver binder, crisisbezweerder én be stuurder: het zijn slechts enkele van de voorwaarden waaraan de nieuwe burgemeester moet vol doen. Volgens de concept-profielschets moet de nieuwe burgemeester daarnaast beschikken over doorzet tingsvermogen, besluitvaardig heid, gevoeligheid voor signalen uit de omgeving, overtuigings kracht, integriteit, onafhankelijk heid en stressbestendigheid. Ver binder en netwerker zijn twee be langrijke bestuursstijlen, menen de opstellers van de profielschets. „Een verbinder is toegankelijk, zorgzaam en een begrijpende brug genbouwer en wordt gezien en er varen als een echte burgervader. Een netwerker denkt in termen en kansen en benut die wanneer mo gelijk. Een netwerker is diploma tiek, sociabel en zelfstandig", aldus de profielschets. Voorbereidende raadsvergadering, dinsdag 22 juni, 19.00 uur in het ge meentehuis van Kapelle. Besluitvor mende raadsvergadering, dinsdag 29 juni, zelfde tijd en plaats. e kunt wel sip blijven, maar daar schiet niemand iets mee op. En Ellewoutsdijk al hele maal niet. De school gaat dicht, dat is erg jammer. Punt. Het is nu eenmaal zo, de strijd is verloren. Tijd voor een nieuwe toe komst, het is tijd om aan te tonen dat het Westerscheldedorp zowel ouderen als jongeren nog altijd ge noeg te bieden heeft. Zó, dat is strijdvaardige taal van Bi- anca Wellner (38) en Annet Vreug- denhil (30). Samen met Corina Maat (45) vormen zij de werk groep Fancy Fair Ellesdiek. Op za terdag 17 juli, een paar dagen voor dat basisschool De Linden op last van het Rijk de deuren definitief sluit vanwege een te gering aantal leerlingen, is Ellewoutsdijk een dorpsfeest rijker. „We willen voor komen dat de school in alle stilte dichtgaat. Het gebouw druppelt al langzaam leeg, van de 21 leerlin gen zijn er nu nog maar 13 over. El ke ouder heeft natuurlijk de afwe ging gemaakt wat het beste is voor zijn of haar kind. Maar op 17 juli willen we alle mensen die bij de school betrokken zijn nog een keer samenbrengen", vertelt Well ner. door Luc Oggel HANSWEERT - Het toeristische veer- pontje tussen Hansweert en Perk- polder, onderdeel van Rondje met een Pontje, moet het dit jaar met minder subsidie doen. De gemeen te Reimerswaal trekt er 6000 euro voor uit, vorig jaar was dat nog 7500 euro. Wel legt de gemeente nu 2 euro per persoon per overtocht bij, om zo mensen wel te stimuleren met het pontje mee te varen. Maar zo dra dat drieduizend keer is gedaan, houdt het op. Worden er minder mensen overgezet, dan zal de sub sidie nog verder worden afge bouwd, laat een woordvoerster we ten. Om het pontje in de vaart te hou den, besloten de provincie en de gemeenten Reimerswaal en Hulst in 2008 om elk een euro per over- toch bij te leggen. Ook vorig jaar was dat het geval. Dit jaar is de pro vincie echter afgehaakt en het Hulster college van burgemeester en wethouders moet nog beslui ten over het subsidieverzoek van schipper Laurens de Brouwer. Die is onaangenaam verrast over het voornemen van Reimerswaal. De Brouwer: „Als dat waar is, bete kent dit dat wij niet kunnen gaan varen." Het is de bedoeling dat De Onder neming vanaf maandag 28 juni tot en met vrijdag 27 augustus iedere zondag, maandag, woensdag en vrijdag weer gaat varen. De over tocht duur ongeveer 1 uur en kost voor volwassenen 4 euro, kinde ren betalen 2 euro en de fiets kan mee voor 1 euro (prijzen voor een enkele reis). Q www.rondjepontje.nl WEMELDINGE - Zwemmen bij het sluizencomplex in Wemeldinge mag ook deze zomer weer. Burgemeester en wethouders van de gemeente Kapelle hebben daar voor wel een aantal regels opge steld. Ze zijn daar enkele jaren gele den na klachten over overlast mee begonnen. De jongeren zorgden in het verle den wel eens voor gevaarlijke situa ties en voor lawaaioverlast. Volgens de regels mogen jongeren zich niet na 22.00 uur in het slui zencomplex bevinden en mag nie mand in het water springen als er een boot in het sluizencomplex ligt. door Jan van Ommen DEN HAAG - Spoorwegbeheerder Prorail moet in overleg met de pro vincie Zeeland alsnog 24 uur per dag een veiligheidscontroleur op het goederenspoorwegemplace ment in Borsele aanstellen. De controleur is nodig om onder meer de wagons met gevaarlijke, brandbare en explosieve stoffen in gaten te houden, blijkt uit een uit spraak van de Raad van State. Ook zal Prorail een aantal extra brand- kranen en bluswaterleiding moe ten aanleggen, zoals de brandweer en de Veiligheidsregio eisen. De ei sen staan in een milieuvergunning die de provincie aan Prorail heeft verleend. Prorail ging bij de Raad van State in beroep omdat ze een aantal eisen, waaronder de blusin stallatie en controle-eisen, veel te streng vindt. Toch heeft de Raad van State de bezwaren van Prorail grotendeels afgewezen. Alleen op het punt van de veiligheidscontro leur heeft het spoorbedrijf deels ge lijk gekregen. De Raad stelt vast dat het controlepakket van de con troleur van het emplacement veel te ruim is. De Raad vindt dat Zee land in overleg met Prorail moet gaan bekijken welke werkzaamhe den wel en welke niet essentieel zijn voor een controleur. MEEST GELEZEN Televisietoren geel verlicht voor Tour Reimerswaal dubt over bibliotheken Nieuwbouw Pontes binnen vier jaar STELLING Reageer: 'Motoren moeten kunnen parkeren op de Grote Markt in Goes' www.pzc.nl/bevelanden TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/fotoalbum Annet Vreugdenhil (links) en Bianca Wellner willen met een fancy fair aantonen dat Ellewoutsdijk ook na de sluiting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 84