Schaapskooi snakt naar vrijwilligers Zeeland PZC En de hoed gaat naar... Jordi Bot! deDRVKKERY Tv-toren komende weken geel verlicht a'manak Korte stilte BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 25 E-readers en E-boeken door Raymond de Frel HEINKENSZAND - Het vernieuwde bezoekerscentrum bij De Schaaps kooi aan de Nieuwkamerseweg in Heinkenszand kan niet langer ga randeren dat het tijdens schoolva kanties dagelijks is geopend. Het centrum raakt bij bedrijven en verenigingen steeds meer in trek voor bijeenkomsten, waar door buiten de reguliere openings tijden steeds vaker vrijwilligers no dig zijn. De stichting Zeeuwse Schaapskudde zoekt samen met de gemeente Borsele naar een op lossing. „Denk bijvoorbeeld aan de inzet van langdurig werklozen of asiel zoekers. Het is maar de vraag of de ze mensen überhaupt willen, maar we zullen toch iets moeten ondernemen. We hebben nu vijf tien vrijwilligers voor het bezoe kerscentrum, maar moeten dat aantal zeker opkrikken tot 25", zegt secretaris Charles Verbeek van De Zeeuwse Schaapskudde. Hij is logischerwijs blij met de groeiende belangstelling voor het bezoekerscentrum, dat begin dit jaar werd heropend. „Maar de con sequentie is wellicht dat we in de zomer niet van dinsdag tot en met zondag open kunnen zijn. Je kunt nu eenmaal niet zo vaak vrijwilli gers dagen achtereen invullen." Ook in de Kamerse Kooi (de thuis haven van de schaapskudde) kan de stichting wel wat extra handjes gebruiken. Herder Carola van den Handel staat er alleen voor, omdat haar collega Koen Pille al geruime tijd ziek is. Voorzitter Jaap Gelok van de Zeeuwse Schaapskudde verklaarde begin dit jaar al dat Pille zich be raadt op zijn toekomst bij de kud de. Verbeek: „We zoeken naar een snelle oplossing, want het is voor één herder onbegonnen werk om de schaapskudde alleen te behe ren." Het bezoekerscentrum werd door architect Levien de Putter omge vormd tot een tuinkamer, waar gasten een kopje koffie en een ver snapering kunnen nuttigen. De ruimte wordt ook gebruikt voor educatie. Daarbij draait het niet al leen meer om schapen. Het bezoe kerscentrum moet uitgroeien tot hét centrale punt van het Natio naal Landschap De Zak van Zuid-Beveland. Wandelaars en fiet sers beginnen er aan een mooie tocht en scholieren krijgen er infor matie over het leven in de Zak. De omvorming kostte 240.000 euro. door Lilian Dominicus iOES - Reuze spannend vonden ue kinderen van de Bisschop Ernst- school in Goes het. Uitgerekend op hun schoolplein stonden gister morgen na de les loco-burgemees- ter Jo-Annes de Bat, een delegatie van de stichting Goes Kinderstad en een batterij fotografen en came ramensen hen op te wachten. Én een ijscokar. Toen ze die zagen, wisten ze ge noeg: onder hen zat de nieuwe kinderburgemeester van Goes. Al leen wie zou het worden, want zo wel schoolgenoot Jordi Bot als Liz zy Gmelich Meijling zat nog in de race. En om het nog iets ingewik kelder te maken was er nóg een kandidate 'ingevlogen': Shinne Boonstra. De stemming was behoorlijk uitge laten en daarom liet Jo-Annes de Bat ze niet veel langer in spanning. „Jordi is de nieuwe kinderburge meester van Goes, Shinne en Liz zy worden de wethouders", sprak hij door de megafoon. De huidige kinderburgemeester, Si- mone Courtin, die nog aanblijft tot Goes Kinderstad in september, zette de ambtshoed bij Jordi op zijn hoofd. Jordi zelf gaf direct een speech weg en toen was er tijd voor een ijsje. video op www.pzc.nl Markt 51 I Middelburg IT0118886886 Jordi Bot krijgt de kinderburgemeestershoed opgezet door de huidige kinderburgemeester Simone Courtin. Het is een symbolische overdracht, pas tij dens Goes Kinderstad wordt Jordi geïnaugureerd. Op de achtergrond tussen Jordi en Simone in de twee nieuwe wethouders Lizzy (I) en Shinne. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl GOES - De ringen van de televisie toren in Goes zijn sinds gistera vond geel verlicht in verband met de doortocht van de Tour de Fran ce door Goes op 4 juli. De gele ver lichting in de ringen is in samen werking met StichtLicht en Con trol Light aangebracht. De verlichting brandt tot en met 4 juli elke avond. Normaal gespro ken is de televisietoren alleen op donderdag, vrijdag en zaterdag ver licht. Bij de rotonde Tiendenplein had de gemeente al op een paal een gele racefiets geplaatst die 's nachts met LED-lampjes geel ver licht is. Gekleurde verlichting van de televisietoren bij bijzondere ge beurtenissen is sinds 1997 een tra ditie in Goes. Flonkerend rood en groen met kerst en nieuwjaar, oranje op koninginnedag en een paars randje bij overlijden van le den van het koninklijk huis. Anne van tien uit Zierikzee verraste haar moeder onlangs op een fruitont- bijtje en een heerlijk kopje thee met honing op bed. Samen kletsten ze over wat ze die dag zouden doen. Het was mooi weer, een mooie gele genheid om iets buiten te onderne men. Na wat heen en weer gepraat besloten ze naar een tuincentrum te gaan en samen wat nieuwe bloeme tjes voor de tuin uit te zoeken. Moe der genoot. Van het ontbijtje, en van het gekeuvel van haar dochter over ditjes en datjes. Na verloop van tijd droogde de spraakwaterval van haar dochter even op. In de korte stilte die volgde hoorde ze opeens 'pffft'. 'Oeps', zei dochterlief terwijl ze haar hand voor haar mond sloeg, 'mijn poepertje gaat af! BEZOEKERSCENTRUM Nog minstens tien mensen nodig om dagelijks open te kunnen blijven Donderdag 17 juni 2010 Feestelijk tintje aan sluiting dorpsschool 'Rijden in elektrische auto is hip en hedendaags' Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl do. 17 mei, 10.30-12.30 uur demonstratie boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83