sport 133 in de Tour Topspelers naar biljartgala Kapelle Ascension voorlopig laatste aanwinst Hoek Sijsling strandt in tweede ronde op gras Rosmalen Huta Galung en Kraj'icek naderen Wimbledon Waterpolo en zwemwedstrij'd in Sas van Gent donderdag 17 juni 2010 door Jan Dagevos kapelle - Het cultureel centrum De Vroone is vrijdag 27 en zater dag 28 augustus het toneel van een groots biljartevenement. Toppers als Raymond Ceulemans, Dick Jas pers, Glenn Hofman, Jean Paul de Bruijn en Erik Vijverberg verzor gen die dagen demonstraties en spelen wedstrijden. Het evenement is een initiatief van Joop van den Oudenhoven en Eric Ganseman, twee biljartliefheb bers. „We willen de biljartsport een injectie geven", legt Van den Oudenhoven uit. „We willen zo veel mogelijk mensen bereiken. Daarom gaan we ook alle lagere scholen in de gemeente Kapelle en de middelbare scholen in Goes te benaderen." De organisatie wil de biljartliefheb- Dick Jaspers bers meer bieden dan een gewone demonstratie. Daarom krijgen en kele toeschouwers ook de gelegen heid om een set driebanden (15 punten) te spelen tegen kampioe nen als Raymond Ceulemans en Dick Jaspers. „Het moet een spektakel worden dat eruit springt", vindt Van den van Zwitserland. Martijn Maaskant (links) komt net iets tekort voor de foto Christophe Bott hoek - Op de valreep heeft Hoek dinsdagavond nog een speler aan de selectie toegevoegd. Vleugelaan valler Djuric Ascencion komt over van IJsselmeervogels. De Rotter dammer meldde rond zeven uur bij de Zeeuws-Vlaamse topklasser dat hij wel oren had naar een over stap, waarna de overgang binnen no time geregeld was. Ascension speelde dit seizoen der tien wedstrijden voor IJsselmeer vogels, dat momenteel met Ge- mert strijdt om de algehele landsti tel voor amateurs. Tot februari mocht de 27-jarige aanvaller reke nen op een basisplaats, maar sinds dien is hij onder trainer Jan Zout man op het tweede plan gekomen. Hij viel afgelopen weken nog wel tweemaal in in de strijd om zater- dagtitel met Barendrecht en Excel- sior'21. Ascension kan bogen op een in drukwekkend palmares. Voordat hij in 2009 aan de slag ging bij IJs selmeervogels speelde hij vijf sei zoenen bij Rijnsburgse Boys. Met die club werd hij éénmaal zaterdag kampioen, driemaal kampioen in de hoofdklasse en éénmaal win naar van de KNVB-beker bij de amateurs. Ascension, ook een ver maard zaalvoetballer, is de dertien de aanwinst van Hoek, dat vol gend seizoen in de topklasse uit komt. Daarin treft de club overi gens zowel IJsselmeervogels als Rijnsburgse Boys. Hoek heeft een selectie van 22 spelers. De club houdt de ogen echter nog open voor een centrale verdediger. Die eventuele nieuweling kan alleen nog uit het betaalde voetbal of het Belgische voetbal komen. Lieven de Veirman, vorige seizoen nog de eerste doelman van Hoek, heeft onderdak gevonden bij Ra cing Mechelen. De Belgische club komt uit in de vierde klasse natio naal. De ploeg degradeerde dit jaar op dubieuze wijze uit de derde klasse. Dit gebeurde nadat degrada tieconcurrent Willebroek-Meerhof geen straf kreeg opgelegd in ver band met het volgens Racing Me chelen ongerechtigd meespelen in die ploeg van Amadou Touré. door Maarten van Helvoirt rosmalen - Voor iedere service wierp Igor Sijsling gisteren een overbodige bal achteloos naar een ballenjongen achter hem. Een ri tueel van generleie waarde, want zoveel verschillen die ballen niet van mekaar, maar iedere toptennis- ser doet dat nou eenmaal. Het zal dus even wennen zijn, als hij vol gende week in Noorwegen staat te spelen op het future-toernooi van Gausdal, het derde niveau van het proftennis. „Waarschijnlijk heb ben ze daar geen ballenkinderen." De Amsterdammer verloor giste ren in de tweede ronde van het ATP-grastoernooi van Rosmalen van de Oekraïner Sergei Stakhovs- ky (2-6, 6-7), dus het zal een hele omschakeling qua entourage voor hem worden in Noorwegen. Sijs ling, die niet hoog genoeg staat op de wereldranglijst om Wimbledon te mogen spelen, gaat niet zonder reden naar Noorwegen. „Het is het enige toernooi op hardcourt op dit moment, een goede voorbe reiding op Minsk", verwees Sijs ling naar het Davis Cup-treffen vol gende maand tegen Wit-Rusland (9-11 juli). Vooral In zijn knappe winstpartij tegen Thiemo de Bakker impo neerde de Amsterdammer maan dag in Rosmalen aan het net. Giste ren tegen Stakhovsky maakte hij te veel fouten vanaf de baseline om het zijn tegenstander lastig te maken. Illustratief waren de drie ballen die hij bij 2-5 in het net sloeg, waardoor de Oekraïner nog maar één punt zelf hoefde te ma ken om de set binnen 22 minuten in de wacht te slepen. Op zijn achttiende had Sijsling, zoon van een Servische moeder, al Igor Sijsling in actie in zijn partij tegen Sergei Stakhovsky uit Oekraïne. De Nederlander zou met 2-6 6-7 verliezen. foto Koen Suyk zijn eerste challenger-titel binnen, was hij Nederlands kampioen en had hij de Nederlandse Masters op zijn naam geschreven, maar daar na stokte zijn opmars. Sinds afgelo pen februari is hij echter flink ge klommen op de wereldranglijst, bijna honderd plaatsen. Van 245 naar rond de 150 na de Unicef Open. „Ik zit beter in mijn vel en ik heb gewoon meer ervaring. Als je achttien bent, kijk je je ogen uit als je de tweede ronde van een ATP -toernooi speelt, maar als je 22 bent, moet je daarmee om kun nen gaan." Oudenhoven. „Als het aan ons ligt, blijft het ook niet bij een een malige gebeurtenis. We willen er een traditie van maken." De organisatoren hebben inmid dels Erik Vijverberg (demonstratie kunststoten), Glenn Hoffman (jeugdclinic driebanden), Ray mond Ceulemans, Jean Paul de Bruijn (beiden spelen een demon stratiepartij), Ad Koorevaar (de monstratie), Rudy Rousseau (ko mische biljartact) en Dick Jaspers (demonstratie driebanden) vastge legd. Verder is er nog een partij rol stoelbiljarten tussen Jan Vos uit Daarlerveen en Giel Menheere uit Colijnsplaat. Zowel vrijdag 27 als zaterdag 28 au gustus wordt er om 14.00 uur be gonnen. Plaats van handeling is De Vroone in Kapelle. De toegang is gratis. roehampton - Jesse Huta Galung en Michaëlla Krajicek zijn nog één zege verwijderd van deelname aan Wimbledon. Huta Galung versloeg gisteren in de tweede kwalificatieronde op de grasbanen van Roehampton de Duitser Bastian Knittel: 7-5 4-6 6-3. Krajicek was in twee sets de baas over de Tsjechische Zuzana Ondraskova: 6-2 6-3. Huta Galung treft nu de Fransman Adrian Mannarino, de nummer 246 van de wereld. De Nederlan der die nog nooit het hoofdtoer nooi bereikte op Wimbledon, staat 283e. Krajicek, in 2007 nog kwartfmalis- te, moet zich zien te kwalificeren ten koste van de Kroatische Mirja- na Lucic, de nummer 181 van de wereld. Krajicek staat zestig plaat sen hoger. Thiemo de Bakker, Robin Haase en Arantxa Rus zijn al zeker van deelname aan het derde grands- lamtoernooi van het jaar. Het toer nooi van Wimbledon begint vol gende week maandag. sas van cent - De Sasse zwem- week van de plaatselijke zwem- en polovereniging De Bruinvis staat vanaf 19 juni bol van de activitei ten. Zaterdag is in het zwembad van Sas van Gent de aftrap met de Cargill-bekerwedstrijd voor Zeeuwse zwemmers. Dit duurt van 10.00 tot en met 14.00 uur. Volgende week zaterdag staat tus sen 10.00 en 18.00 uur een water- polotoernooi met Zeeuwse, Bra bantse en Vlaamse ploegen op het programma. Van maandag 21 tot en met donderdag 24 juni is er ook de jaarlijkse zwemvierdaagse. De deelnemers kunnen elke dag tussen 17.00 en 19.00 uur hun af stand zwemmen. Verder zijn er da gelijks andere activiteiten zoals plankhangen, een luchtbeddenra- ce en het Zeeuws-Vlaams kam pioenschap bommetje. Op vrijdag 25 juni is er een jeugdestafettetoer-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81