261 zeeland Door Eerste Kamer duurt onzekerheid Hedwige voort D HETNATI0NALEUlERK0NDERZ0EK.nl 1 Boerma is nog 2010 Ufal is nu belangrijn in wem? Geel ie mening! Doe mee op: JoDTracn.nl Goes heeft volgens hof hennepkwekerij terecht opgerold v Schamele winst, ruzie om waterbedrijf Evides en plannen voor een tweede kern centrale. Peter Boerma onder vuur. donderdag 17 juni 2010 De Eerste Kamer is er tegen dat de Hedwigepolder on der water wordt gezet. Wa pens om het tegen te hou den heeft de Kamer niet meer. Of toch wel? e regering besloot vorig jaar oktober om de Hedwigepolder toch te ontpolderen. Onder zoek van een consortium van inge nieursbureaus wees uit dat het al ternatief van de Zeeuwse water schappen niet voldoende is om de natuur in de Westerschelde te her stellen. Die natuur is in slechte staat mede vanwege inpolderingen in de vorige eeuw, verdedigde de regering het besluit. De TWeede Kamer stelde in het de bat in december vast dat de rege ring voldoende naar alternatieven heeft gezocht, maar die niet heeft gevonden. De Tweede Kamer stem de daarom met de ontpoldering in. De Eerste Kamer praatte pas afge lopen dinsdag over het besluit van het inmiddels demissionaire kabi net. De stemming was grimmig. Want de Eerste Kamer was en is te gen ontpoldering. Demissionair door Jeffrey Kutterink minister Gerda Verburg (LNV, CDA) kreeg er flink van langs en werd verweten onvoldoende te hebben gekeken naar andere moge lijkheden. De Eerste Kamer voelt zich voor het lapje gehouden, maar heeft geen mogelijkheden om het besluit terug te draaien. De Senaat keurde immers, net als de Tweede Kamer, de Scheldeverdra- gen goed. Daarin is de ontpolde ring van de Hedwige vastgelegd. Bovendien is de verdieping van de Westerschelde - ook onderdeel van de Scheldeverdragen - al in vol le gang. PvdA-senator Margriet Meindertsma verzon een uitweg, ondersteund door Partij voor de Dieren, D66, Christenunie, SGP en CDA (44 van de 75 zetels). Geen nieuwe onderzoeken en commissies, maar rustig wachten. Wachten op de inspraakreacties op het ontwerp-rijksinpassings- plan. Omdat Nederland een ver drag met België heeft gesloten, be slist het Rijk over de ruimtelijke or dening. De gemeente Hulst, de provincie, de waterschappen, maatschappelij ke organisaties en burgers gaan op het plan reageren. Die reacties moeten worden beoordeeld door de minister. De Eerste Kamer wil dat de nieuwe minister (lees: het kabinet) de reacties beoordeelt met in het achterhoofd dat er wei nig draagvlak is voor ontpolde ring, dat veiligheid onvoldoende aandacht heeft gekregen en dat het alternatief van de waterschap pen onvoldoende beargumenteerd is afgewezen. De Eerste Kamer hoopt dat nieu we kabinetten in zowel Nederland als België alsnog kiezen voor aan leg van schorren. De Scheldever dragen - is de gedachte - zijn met wederzijds goedkeuren te wijzi gen. De onzekerheid over de ontpolde ring duurt voort. Wat de vraag doet rijzen of de Haagse politiek daar goed aan doet. Politici dienen de samenleving met zorgvuldige besluitvorming, maar ook met het lef om beslissingen te nemen. Met het standpunt van de Eerste Kamer moeten tegenstanders van ontpoldering niet denken dat de Hedwige behouden blijft. Maar voorstanders moeten ook niet den ken dat het pleit is beslist. Nederland: geef le mening! DELTA door Ben Jansen Zijn aandeelhouders vinden dat hij te veel verdient en dus heeft Delta-directeut Peter Boerma een pro bleem. Grootverdieners met een min of meer publieke functie lig gen onder vuur. De beloning van de top van het De Ruyterzieken- huis wekte verontwaardiging en nu is Boerma de kop-van-jut. De tientallen reacties op www.pzc.nl op de opmerkingen van de aan deelhouders van Delta over zijn sa laris geven geen blijk van veel be grip. Het belooft maandag een le vendige aandeelhoudersvergade ring te worden bij Delta. Boerma en president-commissaris Jaap Hennekeij hebben dan nog meer uit te leggen. Tegenvallende resultaten over 2009, twijfel over de koers van Delta en een bijna-botsing tussen aandeelhou ders (provincie en gemeenten) en Boerma over de positie van water bedrijf Evides. Hoe vredig was vroeger het verloop van aandeel- Peter Boerma Geboren: 22 mei 1954 in Den Haag. Opleiding: mijnbouwkunde aan de TU Delft (1972-1978). Werk: Shell (1978-1991), onder andere ontwikkeling van olie- en gasvelden in Schotland, Engeland en Brunei; Stork (1991-2005), on der andere renovatie van het Sloch- teren gasveld en daarna divisiedi recteur; Delta (sinds 2006), alge meen directeur. Voorzitter raad van toezicht Emer- gis (sinds dit jaar). Persoonlijk: getrouwd, drie kinde- houdersvergaderingen bij Delta. De vraag werpt zich op of Delta in 2006 met de aanstelling van Boer ma als opvolger van tussenpaus David Luteijn een goede keus heeft gemaakt. Ja, klinkt het vol mondig binnen Delta, binnen de kring van aandeelhouders en daar buiten. Een beminnelijke, capabe le vent met veel visie en overtui gingskracht, luidt de grootste ge mene deler in de recensies. „Prima gezelschap om eens een biertje mee te drinken", weet bovendien Toine Poppelaars, oud-vertegen woordiger van grootaandeelhou der provincie Zeeland. Poppelaars omschrijft Boerma als een scherpe bestuurder, die de be langrijke thema's die bij Delta spe len perfect beheerst. Hij maakt daarbij één kanttekening: „Boer ma zit er zo goed in, dat hij soms wel eens vergeet aan anderen te vragen: wat vinden jullie er eigen lijk van?" Met de komst van Boerma trad bij Delta een nieuw type directeur aan. Een groot verschil met de in de wereld van de openbare nuts voorzieningen gepokt en gemazel de Pieter Stoter en de rasbestuur der Luteijn. Onduidelijk is of Boer ma niet goed kon opschieten met anderen in de top van het bedrijf, of omgekeerd; het resultaat was in elk geval dat een deel van die top de afgelopen jaren is vervangen. Ook tussen de aandeelhouders van Delta en de nieuwe directeur verliep het aanvankelijk een tikkel tje stroef De gedeputeerden en wethouders die de provincie en de gemeenten vertegenwoordigen, zijn niet gewend te horen te krij gen wat ze moeten doen. Boerma had aanvankelijk moeite met de omslachtige manier waarop beslui ten door de aandeelhouders wer den genomen. Voorstellen worden eerst teruggekoppeld met Provin- DEN HAAG - De gemeente Goes heeft geen fouten gemaakt bij het sluiten van een hennepkwekerij in 2008 in een woonhuis aan de Zuid- vlietstraat in Goes. Dit besliste de Raad van State (RvS) gisteren, waar de gemeente vorige maand een hoger beroepszaak voerde. Volgens de Middelburgse bestuurs- rechtbank, waar de zaak eerst heeft gediend, is de gemeente on zorgvuldig geweest bij het ontrui men van de kleine medicinale wietplantage, maar de Raad van Stata vindt van niet. Goes rolde de hennepkwekerij met negentien planten op na klachten uit de buurt. Omdat er volgens de gemeente sprake was van acuut brandgevaar, werd het pand onmiddellijk ontruimd. De Middelburgse rechtbank, waar de chronisch zieke eigenaar van de plantage naartoe stapte, vond het niet aangetoond dat er brandge vaar was en verklaarde de bezwa ren tegen ontruiming gegrond. Daarmee liep de gemeente het risi co tot het betalen van een schade vergoeding aan de hennepteler. De Raad van State is het eens met de gemeente Goes dat de loshan gende elektriciteitsdraden, de assi milatielampen en de vochtigheid in de ruimte voor een brandgevaar lijke situatie zorgden. De acute ont ruiming was dan ook terecht, zegt de hoogste bestuursrechtbank. Volgens het Nederlandse gedoog beleid zijn vijf wietplanten in huis toegestaan. Bij een hoger aantal is sprake van een illegale plantage. 7||PJ Het Nationale Werkonderzoek 2010 is een initiatief van JobTrack.nl in samenwerking met Intelligence Group. Het resultaat wordt aangeboden aan werkgevers- en werknemersorganisaties en de landelijke politiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78