Protanktion Zeeuws ei van Columbus *adei» land 125 keuken' IffP Lionsdub schenkt 10.000 euro voor speciale sportdag donderdag 17 juni 2010 TANKBEVEILICINC Systeem tegen brandstofdiefstal bespaart Europese transporteurs vele miljoenen euro's op de markt is, zo'n tienduizend exemplaren van de Protanktion verkocht aan transportbedrijven in Nederland, België, Frankrijk, En geland, Duitsland, Polen en Tjsechië. Ook de rest van de markt wordt bewerkt. Regoort is nu ook in onderhandeling met truckgi gant Volvo. „Ze hebben de Pro tanktion al getest op het hoofdkan toor in Zweden en ze zijn er en thousiast over. Het mooiste zou na tuurlijk zijn dat de Protanktion standaard in tanks wordt inge bouwd." De crisis was voor Reg oort wel voelbaar. „De dieselprijs ging omlaag en ik verkocht min der Protanktions. Maar nu de die selprijs omhoog gaat, heb ik het weer naar mijn zin!" Protanktion in feiten Opgericht in 2007 Zo'n 10.000 Protanktions verkocht Momenteel telt Protanktion twee vaste medewerkers. In de nabije toekomst wordt meer werkgelegen heid verwacht www.protanktion.com Het Zeeuws-Vlaamse ei van Columbus: de Protanktion. Regoort met zijn uitvinding, waar hij de Boost award mee veroverde. foto's Peter Nicolai voor (ex) hartpatiënten; De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugentrai ning; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 14.00 uur: Zangclub, koffie drinken; 19.00 uur: Kaar ten; De Lieve,9.00 uur: Vrij biljarten, vluchtelin genwerk, pedicure; 10.00 uur; Gymnas tiek; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur; Handwerken, koersbal, pedicure; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.30 uur: Viering in de kapel; 14.00 uur: Zangers van Toen; KOEWACHT - Kantine tennisclub, 18.00 uur: Avond wandelvierdaagse; LAMSWAARDE - Café de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; NIEUW - NAMEN - De Kauter, 13.30 uur: Computeren senioren; 19.00 uur: KBO gymnastiek, computeren senioren; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal; 14.00 uur: Sjoelen; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur; De Speye, 9.00 uur: Conversatie Engels; 14.30 uur; Conversatie Frans; SINT - JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten, jeu de boules; 14.30 uur: Ouderensoos; 15.00 uur: Kids club; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; SLUISKIL - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten dames,koersbal, country line dan- TERNEUZEN - De Veste, 13.00 uur: Biljar- ten; 13.30 uur: Handwerken, soos; 16.30 uur: repetitie koor; 18.30 uur: Bridge; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint; De Hoeve, 20.00 uur: Bingo; De Vliegende Vaart, 9.30 uur: Dynamic ten nis; Buurthuis de Zeemeeuw, 19.00 uur: Smart lappenkoor; WESTDORPE - WZC Het Verlaet, 10.15 uur: Bewegen op muziek; 13.30 uur: Sjoe len, handwerken. TERNEUZEN - Joey de Loor uit Ter- neuzen kan zijn droom waarma ken. De havo 5-leerling van De Re de heeft van de Lionsclub Oost- Zeeuws-Vlaanderen 10.000 euro gekregen voor de organisatie van een groots opgezette, 'extreme' sportdag voor lichamelijk gehandi capte kinderen in Terneuzen. Joey zette vorig jaar al zo'n sportdag op in Papendal met de steun van on der anderen Johan Cruijff, Henk Gemser en Foppe de Haan. Waar nemend president Arnold van Damme van de Lionsclub overhan digde Joey de cheque van 10.000 euro tijdens de haringparty in de Grote Kerk in Terneuzen. totypes met kinderziektes („de die sel spoot er steeds uit") kwam de Protanktion uit de frees zoals die nu op de markt is; een diepe roest vrijstalen huls met ontluchtings- en plunjersysteem, die onwrikbaar op een adapter wordt geschroefd die in de tank moet worden beves- Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in ternationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- ren gevestigd zijn. Vandaag: ProTANKtion uit Sluis kil. tigd. De gaten in de huls maken het voor brandstofdieven onmoge lijk de diesel uit de tank te smokke len. Oók als de tank helemaal afge vuld is. Het extra voordeel van de Protanktion is dat het mogelijk blijft de tank met 150 liter per mi nuut te vullen en de Protanktion past op elk type tank. De brand stof kan wel door de gaten in de huls, maar voor een slang om de brandstof te stelen, zijn ze te klein. Regoort: „Heisterkamp was héél blij met mijn uitvinding! Toen wist ik; de Protanktion is het ei van Columbus en ik ben ermee de markt op gegaan." De jonge, ambi tieuze ondernemer werd opge merkt door netwerkorganisatie Ju nior Kamer Zeeuws- Vlaanderen en Regoort werd met zijn Protankt ion genomineerd voor de Boost award 2008; een investeringspre mie van vijftigduizend euro voor innoverende ondernemers. Reg oort: „En ik won! Stond ik daar voor een zaal met vijfhonderd gas ten, ontzettend nerveus te zijn voor mijn presentatie. De erken ning die ik kreeg was geweldig!" Regoort heeft sinds zijn uitvinding door Sheila van Doorsselaer brandstof uit de vrachtwagentanks kon verhinderen. Regoort kwam vervolgens met het standaardappa raatje dat al langer in de handel was op de proppen. Regoort: „Nog voor ik kon gaan zitten, werd ik door Heisterkamp weggestuurd. Ze zeiden: 'Oh, dat ding! Dat ken nen we al en dat werkt niet'. Ver volgens hebben ze me verteld waar tankbeveiliging wel aan moet voldoen en daar ben ik mee aan de slag gegaan. Zo bedacht ik de Protanktion. Heisterkamp heeft een wagenpark van 1300 trucks, al lemaal met een dubbele tank, dus voor 2600 tanks wilde ik wel een oplossing proberen bedenken!" Regoort nam contact op met een zeer technisch onderlegde maat en samen gingen ze aan de slag. Reg oort: „Want ik kon wel iets in mijn hoofd hebben, het maken is een heel ander verhaal. Na wat pro In 2007, zo is berekend, is de Europese wegtransportsector voor 9,5 miljard Engelse pon den (dat zijn negen nullen) gedupeerd door brandstofdiefstal. In dat licht bezien is de Protankt ion, een gadget die het overheve len van diesel uit vrachtwagen tanks onmogelijk maakt, een we reldvondst. De bedenker van de Protanktion, Marijn Regoort (34) uit Zuiddor- pe, noemt zijn Protanktion zelf 'het ei van Columbus'. Het is nu. aan de rest van de wereld om dat te onderkennen. Regoort, eigenaar van vrachtwagenaccessoirebedrijf TransPart in Sluiskil, kreeg een kleine drie jaar geleden van het Ne derlandse transportbedrijf Heister kamp de vraag of hij niet iets kon leveren wat diefstal van diesel 00K VOOR VERVANGINGSAPPARATU U R UK MMMSMHl W'iHillilJJililJÜ'i'HtflUillU'mMUW'HHWIHB terneuzen b.v. Wij zJjtvpas tevreden, als u, het bent!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77