241 zeeland Dorpsraad vindt sluiting bad De Honte onzalig idee FordFocus Limited Energielabel A Ook met 20% bijtelling! Werkstraf voor gewelddadige actie om hondje Sensationeel voordeel voor snelle beslissers. Modeshow en muziek tijdens braderie Dennis van der Wijk bespeelt kerkorgel Open Atelier Route op vier manieren Markt bij De Vurssche in Oud-Hollandse stijl Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Feel the difference regioagenda donderdag 17 juni 2010 DEN HAAG - Een vrouw (22) uit Kloosterzande die in december 2007 's nachts samen met anderen de Zoetermeerse woning van haar ex-vriend op stelten zette, is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot 200 uur werkstraf, waarvan vijf tig uur voorwaardelijk. Samen met haar vriend, een zus en nog vijf andere kennissen toog zij naar de ouderlijke woning van haar voormalige geliefde. Die zou een week daarvoor haar hondje 'Princess', een chihuahua, hebben gestolen. Daarna zou hij gedreigd hebben het dier te laten inslapen. De vader van de ex-vriend werd met een staaflantaarn zo hard op z'n hoofd geslagen, dat hij een oog kas brak. Twee medeverdachten kregen eer der ook al werkstraffen opgelegd. De man die met de staaflantaarn had geslagen, werd veroordeeld tot een werkstraf van 240 uur en een gevangenisstraf van drieëneenhal ve maand. door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - De dorpsraad van Kloosterzande laat het ge meentebestuur van Hulst weten dat het een mogelijke sluiting van het zwembad in Kloosterzande maar beter uit het hoofd kan zet ten. „Ze moeten er niet eens over willen nadenken." Het proefballonnetje van de Huls ter burgemeester en wethouders is de dorpsraad rauw op het dak ge vallen. In de Perspectievennota van de gemeente staan zaken waar Hulst op zou kunnen bezuinigen om financieel gezond te blijven. Een van die maatregelen is de slui ting van het buitenbad De Honte in Kloosterzande. Hiermee be spaart de gemeente 100.000 euro op jaarbasis. Wat Robert Asselman, voorzitter van de dorpsraad van Kloosterzan de, betreft mag de keuzemogelijk heid 'sluiting bad Klooster' met een worden afgevoerd uit de Per spectievennota. „De dorpsraad zou tegen de heren en dames poli tici willen zeggen: Over een even tuele sluiting van het zwembad van Kloosterzande zouden jullie niet eens moeten willen naden ken. Het is een onzalig idee. Zet het maar uit jullie hoofd!" De dorpsraad heeft de drie raadsle den die uit Kloosterzande komen (Groot Hontenisser René van den Kieboom en Ronnie en Fons Roc- tus van Algemeen Belang Groot Hulst) aangeschreven met het ver zoek de kwestie samen te bespre ken. Asselman: „Zij zijn onze vertegen woordigers. Zij zullen zich voor ons, de inwoners van Kloosterzan de en omstreken, moeten gaan in spannen om de optie van een slui ting van ons zwembad van tafel te krijgen." Asselman heeft nog geen reactie gekregen op de uitnodi ging- Niet gezegd is dat De Honte ook daadwerkelijk dicht moet. Het is een van de tientallen opties om te bezuinigen. Ook sluiting van het (pasgeopende) jongerencentrum (50.000 euro), minder straatveeg beurten (35.000 euro), aanpassing van de reclamebelasting (30.000 euro) en het afschaffen van 'klei ne' subsidies (3000 euro)staan bij voorbeeld op het lijstje van moge lijke maatregelen. Hulst ontvangt naar verwachting in vier jaar tijd 2 a 4,4 miljoen euro minder van het Rijk en moet dit zelf opvangen. Zwembad De Honte trekt per zwemseizoen gemiddeld tussen de 22.000 en de 25.000 bezoekers uit heel oost-Zeeuws-Vlaanderen, aan gezien geen enkele kern in de ge meente Hulst beschikt over een volwaardig buitenbad. Alle teaser, n cu as Priieazyiwi BTWiBPM euS kosJoi to raskin en tstxfUiv&Wo* larotanki! Weojnj-nwottiehattn AlgcMeüs wio «n at»^ Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter-10,6-22,2; liter/100 km: 4,5-9,4; C02 gr/km: 115-225. TERNEUZEN Centrum Management en een aan tal ondernemers in Terneuzen hou den komende zaterdag een brade rie in de Noordstraat, Steenen Beer, Markt en Oud Terneuzen. Bij 't Kanten Brocantje aan het Kan deel vindt vier keer een mode show van tweedehands kleding plaats. Die beginnen om 13.30, 14.30,15.30 en 16.30 uur. Tussen 14.00 en 15.00 uur spelen de Happy Band en Just4You op de Markt. AXEL Dennis van der Wijk speelt komen de zaterdag op het orgel van de Ge reformeerde Kerk aan de Kerkdreef in Axel. De jonge musicus behaal de onlangs zijn masterdiploma aan het Conservatorium van Amster dam. In Axel speelt hij werk van onder meer Mendelssohn, Bach, Hollins, Schuurman, Widor en Grison. Het concert begint om 20 uur. En tree 7 euro voor volwassenen, kin deren gratis. ZEEUWS-VLAANDEREN Komend weekeinde vindt in Zeeuws-Vlaanderen een Open Ate lier Route plaats. De organiserende kunstenaars hebben vier routes sa mengesteld: west (rond Cadzand, Nieuwvliet), noord (IJzendijke, Phi lippine), zuid (Westdorpe, Koe wacht) en oost (Hulst, Graauw). Informatie over deelnemers, rou tes, openingstijden en te volgen workshops staat op de website www. kunst-in-zeeuws-vlaande- ren.nl. AXEL Zorgcentrum De Vurssche aan de Rooseveltlaan in Axel houdt ko mende zaterdag een zomermarkt. Die wordt opgebouwd in Oud-Hol landse stijl, met onder meer oude spelletjes en ambachten. De opbrengst wordt gebruikt voor activiteiten voor bewoners van het centrum. De markt duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur. Ford pakt nu flink uit met de Focus Limited- Een tijdelijk model met een sensationeel voordeel en een absolute topuitrusting. De Focus Limited is gebaseerd op de Focus Titanium met zijn schitterende styling en zeer complete uitrusting. Daaraan is toegevoegd een 5 inch kleuren navigatiesysteem, Bluetooth/Voice Control en parkeersensoren. Kortom: zeer compleet, met een voordeel van 4.500,-. Daarnaast is er de Focus- Limited diesel met een 20% bijtelling van slechts 176,- per maand.** Focus Limited, nu in de showroom. Tijdelijk model, dus kom snel naar de Ford dealer of kijk op www.ford.nl en sla uw slag. Er is al een Ford Focus vanaf 17.991,- FordFocus 1.816v 92 kW (125 pk) Normaal: 26.843,- Limited voordeel: 4.500,- Nu nettoprijs: 22.343,- EcoPremie*: 1.750,- Nu: 20.593,- FordFocus 1.6 TDCi 80 kW (109 pk) Normaal: 28.735,- Limited voordeel: 3.600,- Nu nettoprijs: 25.135,- Netto bijtelling p.mnd. 176,-.** Meer agendanieuws op de webiste van deze krant. DONDERDAG 17 JUNI AXEL - 0regoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Solo dansen; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten; 14.30 uur: Zangkoor; BRESKENS - Goedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; 14.00 uur: Sjoelen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO bieden; HEIKANT - 't Heike, 13.30 uur: Kaarten, volksdansen,! 5.00 uur: Bingo; HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur; Kaarten; HULST - Reynaertcollege aan de Gilden straat, 19.00 uur: Bewegen en sporten F-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76