zeeland 123 Land van Saeftinghe 299r Overleg over plaatsing Zeeuws-Vlamingen bij Volvo Gent Inval in wietkwekerij Westdorpe onrechtmatig Schutters domineren de jaarlijkse kermis Geschenkje bij lenen luisterhoek in bibliotheken Bodemmosselseizoen begint rond 7 juli Uw trap gestoffeerd voor BE BE PROUD future mamdrt donderdag 17 juni 2010 Cultuurvogels Rietvogels Kustvogels 1 Weidevogels j^y y j Watervogels 10000 2000 door Wout Bareman TERNEUZEN - Eures Scheldemond in Temeuzen pleegt op korte ter mijn overleg met de Vlaamse Dienst voor Arbeids Bemiddeling (VDAB) in Gent over de mogelijke plaatsing van laaggeschoolde Zeeuws-Vlamingen bij Volvo Cars in het Gentse havengebied. Arbeidsmarktdeskundige Ronald de Back van Eures, de grensover schrijdende koepel van arbeidsbe middelaars: „Volvo Cars zoekt zo snel mogelijk 200 tijdelijke werkne mers voor nieuwe productielijnen, maar kan die kennelijk niet vin den. In het verleden hebben we ook weieens een poging gedaan Zeeuws-Vlamingen bij de autopro ducent te plaatsen, maar dat liep toen vast op de afwijkende regelge ving. Na protesten haalden we als nog ons gelijk, maar toen was de wervingscampagne al achter de rug." Nu worden de mogelijkhe den opnieuw onderzocht. De vestiging van Volvo Cars in Gent is al weken op zoek naar 200 laaggeschoolde, tijdelijke arbeids krachten voor de productie van de nieuwe Volvo S60. Dinsdag reed, onder het oog van Vlaams pre mier Kris Peeters, de eerste auto van dat type van de band. Vlaande ren telt 200.000 werklozen. Volvo mikt nu vooral op ontslagen werk nemers van Opel Antwerpen. In sommige gevallen zou de mens in kunnen grijpen om bij te stu ren, maar Castelijns is daar geen voorstander van. Planteneters als de pijlstaart en de wintertaling bij voorbeeld, filteren plantenzaden en ook wel kleine diertjes uit het slik. „Zorg je voor meer slik, dan zullen deze soorten toenemen. Daar zou je in principe dus in kunnen stu ren, maar dan praat je wel over ri goureuze ingrepen in de natuur." Zilvermeeuwen zijn er ook min der. „Er zijn vossen in het gebied gekomen en die ruimen de zilver meeuwen op. Maar vossen horen er gewoon bij. Zo is het gewoon." Tegenover de forse afname van sommige vogelsoorten in Saefting he, staat ook goed nieuws. Broed- vogels doen het volgens Castelijns de laatste jaren 'uitstekend' in Saef tinghe. Wel 65 soorten broedvogels vertoeven in het gebied. De Tureluur is een van de soorten die het uitstekend doet en in tien jaar tijd verdubbeld is in aantal. Dat komt omdat het schor tijdens het broedseizoen minder vaak overstroomt. Ook de aantallen weidevogels en rietvogels zoals het baardmannetje nemen toe. De populatie van het baardmanne tje in Saeftinghe is de derde groot ste van Nederland. Kwamen er in 2004136 van deze vogels voor in het gebied en de tien jaar daar voor maar 25, Caste lijns voorspelt een verdubbeling tot zo'n driehonderd als je ze nu zou tellen. Castelijns is een fel pleitbezorger om Saeftinghe te laten zoals het is. „Niets doen als alleen kijken, kijken, ervan genieten en registre ren. Want daar kun je weer van le ren." MEEST GELEZEN 1. Herdenkingszuiltje terug op plek 2. Actie tolvrije Liefkenshoektunnel 3. Voorzichtige ambitie Zorgsaam STELLING Stem. op onze stelling 'Goed plan van Zeeuws-Vlaams Platform voor tunnel' op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto DEN HAAG - Een echtpaar uit Zuid- dorpe (beiden 45) dat eerder door de Middelburgse rechtbank tot werkstraffen was veroordeeld voor een hennepkwekerij, gaat alsnog vrijuit. De politie had op 15 janua ri weliswaar een hennepkwekerij met bijna 250 planten in hun wo ning aangetroffen, maar had niet zo maar een inval mogen doen, meende het Haagse Gerechtshof. Het bewijs verviel daardoor. Net als de advocaat van de verdachten, J. van Breukelen, die het hoger be roep had ingesteld, vond het hof de anonieme tip te vaag. Bij het po litiebureau was een briefje naar binnen gegooid, waarop alleen het GRAAUW Graauw viert van morgen tot en met maandag kermis. Morgen bijt de schuttersvereniging om 19.00 uur het spits af met een schieting op de staande wip. Ook zaterdag middag spannen de schutters de boog. Voor de jeugd is er een volks- koerswedstrijd. Zondag musiceren regionale muziekverenigingen in het gemeenschapshuis. Maandag is er in de kerk om 10.00 uur een mis, gevolgd door een schieting. ZEEUWS-VLAANDEREN - De biblio theken in Zeeuws-Vlaanderen hou den de 'Week van het Luister- boek'. Wie tussen nu en 27 juni bij één van de vestigingen een luisterhoek leent, krijgt daar gratis het luister boekje Groeten uit Column bij. Daarin lezen cabaretiers en colum nisten voor uit eigen werk. Luisterhoeken worden steeds va ker niet alleen door slechtzienden geleend, maar ook om naar te luis teren tijdens andere activiteiten. YERSEKE De eerste bodemmosselen komen rond 7 juli in de handel, verwacht Edwin Foudraine van Prins Din- gemanse in Yerseke. Dat is iets la ter dan vorig jaar, toen het seizoen 2 juli begon. Prins Dingemanse meldde in 2009 in eerste instantie dat 8 juli de eerste bodemcultuur- mosselen op de markt zouden ko men. Andere handelaren begonnen eerder en niemand wilde toen ach terblijven. adres van verdachten stónd en het woord 'kweekplanten'. Er was niet specifiek'hennepplan ten' vermeld. Maar zelfs als dat wel het geval was geweest dan nog mag een enkele anonieme tip niet leiden tot een huiszoeking, oor deelde het hof. Ook het aanvullen de bewijs van de meting door Del ta voldeed niet aan de criteria voor een inval. Twee weken geleden tij dens de behandeling van het be roep pleitte ook de aanklager, pro- curureur-generaal Van Krieken, voor vrijspraak. De Middelburgse rechter had de vrouw tot 50 uur werkstraf veroordeeld en de man Prijs inclusief Bonaparte Motion tapijt bij een gesloten trap van 13 treden, zonder bocht en exclusief zijkanten. De voordelen van ons Bonaparte tapijt op uw trap: geluidsarmveilig, vuilverbergend, vakkundig gelegd. www.tmcwoonwinkels.nl Mode voor de aanstaande moeder Breda Veemarktstraat 56 Den Bosch Vughterstraat 166 Rotterdam Korte Hoogstraat 18 (grootste van Nederland, elke zondag open).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75