talenten genomineerd voor Award Opruiming/ 25 Schaapskooi kan de toeloop niet meer aan korting bd store van 25 tot 40% Anderhalf jaar voor Zeeuwse oplichter Inval in wietkwekerij was onrechtmatig 2ie °°k: Gemeenten pakken drankgebruik aan Highland Games beleven 11de editie Sportschoenen - Zomershirts Zomerjacks Visite peuters aan Cornelia afgelast donderdag 17 juni 2010 MIDDELBURG Als dienstreizen per openbaar ver voer voortaan alleen nog via de tweede klasse worden gemaakt, be spaart de gemeente Middelburg jaarlijks tienduizend euro. Dit is een van de bruikbare voor stellen voor bezuinigingen die amb tenaren in een speciale ideeënbus hadden gestopt. Tweedeklas-kaartjes vormen overi gens maar een kleine bijdrage. De komende jaren wil het college van burgemeester en wethouders vijf miljoen besparen. DEN HAAG Een 34-jarige Middelburger is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot anderhalf jaar cel wegens op lichting. De rechter achtte bewe zen dat de man een laptop en tele foon van zijn werkgever verduister de, diploma's vervalste en fraudeer de met een huurauto. De Middel burger is door fouten in de dagvaar ding deels vrijgesproken. Hij lo geerde zonder te betalen in het Gol den Tuliphotel. Dit staat echter in Koudekerke en niet in Vlïssingen zoals de dagvaarding vermeldde. WESTDORPE Een echtpaar uit Zuiddorpe dat eer der door de Middelburgse recht bank tot werkstraffen was veroor deeld voor het hebben van een hen nepkwekerij, gaat alsnog vrijuit. De politie had weliswaar een hen nepkwekerij met bijna 250 planten in hun woning aangetroffen, maar had niet zo maar een inval mogen doen, meende het Haagse Gerechts hof. Het bewijs verviel daardoor. Net als de advocaat van de verdach ten, vond het gerechtshof de ano nieme tip te vaag. Viviane Rose is tijdens de Kunst- schouw Westerschouwen elke mid dag tussen 14.30 en 17.00 uur te vinden in de Agrarische Schuur aan de Meeldijk 20 in Burghsluis. Daar heeft zij haar Reisburo BiDOV (Bio-industrie Dieren op Vakantie) ingericht. In de ochtenduren trekt zij op haar bakfiets langs de route van de Kunstschouw om klanten te ronse len. De jury prijst Viviane Rose door Raymond de Frel HEINKENSZAND - Het vernieuwde bezoekerscentrum bij De Schaaps kooi aan de Nieuwkamerseweg in Heinkenszand kan niet langer ga randeren dat het tijdens schoolva kanties dagelijks is geopend. Het centrum raakt bij bedrijven en verenigingen steeds meer in trek voor bijeenkomsten, waar door buiten de reguliere openings tijden steeds vaker vrijwilligers no dig zijn. De stichting Zeeuwse Schaapskudde zoekt samen met de gemeente Borsele naar een op lossing. „Denk bijvoorbeeld aan de inzet om haar originele concept met een boodschap en voor de wijze waarop zij op komt voor de zwak keren in de samenleving. „De uitvoering van haar idee is overtuigend", aldus de selectiecom missie. Olivier Beijn exposeert bij Resort Land 8c Zee aan de Rampweg bij Scharendijke. De nominatiecom missie prijst hem voor een bijzon dere eigen stijl en techniek bij het van langdurig werklozen of asiel zoekers. We hebben nu vijftien vrijwilligers voor het bezoekerscen trum, maar moeten dat aantal ze ker opkrikken tot 25", zegt secreta ris Charles Verbeek van De Zeeuw se Schaapskudde. Hij is logischerwijs blij met de groeiende belangstelling voor be zoekerscentrum, dat begin dit jaar werd heropend. „Maar de conse quentie is wellicht dat we in de zo mer niet van dinsdag tot en met zondag open kunnen zijn. Je kunt nu eenmaal niet zo vaak vrijwilli gers dagen achtereen invullen." Het bezoekerscentrum werd re cent voor 240.000 euro verbouwd. maken van zija kleuretsen. „Hij gaat ruw om met zijn etsplaten en dit leidt tot stoere, ruige voorstel lingen waar de fysieke kracht van af spat", aldus het juryrapport. De uiteindelijke winnaar wordt geko zen door de erejury bestaande uit: Eef de Graaf, beeldend kunstenaar en filmmaakster uit Zierikzee, Bert Frijns, internationaal bekend glaskunstenaar uit Burghsluis en Dick Leijnse, medewerker van het ZIERIKZEE - Wegens ziekte van een clown gaat het bezoek van de peu- tergroep van kinderopvang Villa Babbelbet uit Zierikzee niet door. Kinderopvang De Bevelanden wil de met het bezoek van de jonkies aan de oudjes interactie tussen de museum Beelden aan Zee en co lumnist van kunstrubrieken. De winnaar van de Kunstschouw- Award wordt bekend gemaakt tij dens het slotfeest zaterdagavond in de Schouwse Hoeve in Burgh. Deze stimuleringsprijs voor jong talent wordt mogelijk gemaakt door de Stichting Renesse. sa2L www.pzc.nl/cultuurdichtbij. twee op gang brengen. Peuters vin den het niet raar als oma een pop in de armen houdt en ouderen vin den het leuk om met kinderen te knutselen en te zingen. Om een en ander op gang te brengen was een clownsduo uitgenodigd. AXEL De drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten stellen komend najaar een ac tieplan op om het alcoholgebruik door jongeren terug te dringen. Uit recent onderzoek blijkt dat meer dan 80 procent van de 14- en 15-jari- gen in de regio ooit al alcohol heeft gedronken. Maar ook jongere kin deren drinken. Dat moet snel veranderen en daar om slaan de gemeenten de handen ineen, al beseffen ze dat preventief alcoholbeleid een kwestie van de lange adem is. OOST-SOUBURG Op de Karolingische Burg in Oost-Souburg wordt zaterdag weer gegooid met boomstammen en ge blazen op doedelzakken. De jaar lijkse Highland Games Zeeland be leven dan hun elfde editie. Aan de wedstrijden doen dertien teams mee. De spelen worden geo pend om 9.45 uur. De Highland Ga mes Zeeland zijn om 16.00 uur afge lopen. De prijsuitreiking vindt naar verwachting plaats om 17.00 uur. Op op vrijdag- en zaterdaga vond zijn er muziekoptredens. www.highlandgameszeeland.nl Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes www.bd-store.nl SÉKHf Met de klok mee de drie genomineerden: groen-activiste en filosofe Viviane Rose, beeldend kunstenares Kris van der Werve en beeldend kunstenaar Olivier Beijn. Links onder: fotoserie van Vera Verseput, waar de jury een eervolle vermelding aan toekende. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67