241 eland Middelburgse jeugd levert 77 wapens in FordFocus Limited Jeugdige Energielabel A Ook met 20% bijtelling! GEWELD Politie rondt project af Televisietoren Goes komende weken in 't geel Sensationeel voordeel voor snelle beslissers. Nu nettoprijs: 22.343,- donderdag 17 juni 2010 S GOES - De ringen van de televisie toren in Goes zijn sinds gistera vond geel verlicht in verband met de doortocht van de Tour de Fran ce door Goes op 4 juli. De gele verlichting in de ringen is in samenwerking met StichtLicht en Control Light aangebracht. De verlichting brandt tot en met 4 juli elke avond. Normaal gespro ken is de televisietoren alleen op donderdag, vrijdag en zaterdag ver licht. Bij de rotonde Tiendenplein had de gemeentevanwege de Tour al op een paal een gele racefiets ge plaatst die 's nachts met LED-lampjes geel verlicht is. Gekleurde verlichting van de tele visietoren bij bijzondere gebeurte nissen is sinds 1997 een traditie in Goes. Het gaat dan om flonkerend rood en groen met kerst en nieuwjaar, oranje op koninginnedag en een paars randje bij overlijden van le den van het koninklijk huis. door Emile Calon MIDDELBURG - Eén echt vuurwa pen en 76 andere wapens zijn inge leverd en ingenomen tijdens de ac tie Middelburg Loopt Wapenvrij. De Middelburgse politie is zeer te vreden over dit resultaat, zo maakt projectleider Martin Vogel gisteren bekend. De actie startte juli vorig jaar met als doel het bezit van wapens on der jongeren terug te dringen. Er werden inleverkluisjes op scholen en in de horeca geplaatst en jonge ren werden opgeroepen wapens in te leveren. Vogel benadrukte gisteren dat Mid delburg niet bekend staat als een plaats waar pistolen knallen. Hij gaf toe dat Vlissingen op dat ge bied een heel wat slechtere reputa tie heeft. Desondanks werd beslo ten het project niet Walche- ren-breed te houden, noch om het alleen in Vlissingen te draaien. Er zijn ook geen plannen om het in Vlissingen op te pakken. Volgens Vogel is er wel belangstelling ge toond vanuit Goes om het project daar in te voeren. Van de ingenomen wapens zijn er 33 waarvan het bezit strafbaar is. Het gaat dan vooral om steekwa pens, alarmpistolen en imitatiewa pens. Maar ook om slagwapens en zelf gefabriceerd tuig. Onder ande re een zelfgebouwd luchtdrukge weer. De politie trof een imitatie-machi nepistool aan, liggend voor de voorstoel in een auto. Alleen ken ners kunnen zien dat dit een balle tjesgeweer, geen echt vuurwapen is. „Als wij een dergelijk wapen zien, trekken wij onze pistolen", verklaarde een agent die gisteren ook aanwezig was bij de afsluiting van het project. Ook sommige andere ingenomen wapens waren volgens Vogel be slist niet van echte te onderschei den. Hij doelde dan vooral op alarmpistolen en neppistolen. Het project heeft er ook voor ge zorgd dat de relatie tussen politie en horeca is verbeterd, aldus de projectleider. Horecaondernemer Mare Antheunisse vond het opval lend dat het uitgaanspubliek ach ter de actie stond en geen enkel be zwaar had tegen fouilleren. Alle bedragen in euro's. Prl/ren :ijn Incl BIVZ/BPM a»ci lasten rijklaar, maken en verwijderingsbijdrage terci| anders aangegeven. Wiinoingen voorbehouden. Afgcaecldc aulo kon aiv/ijken van slandaaidspetilicalles. 'Voor de voorwaarden ne www lord ni/ecopremio "A2% beloslingschrjl Gemiddeld brandstofverbruik en CO,-uitstoot: km/liter: 10,6-22,2; liter/100 km: 4,5-9,4; C02 gr/km: 115-225. Ford pakt nu flink uit met de Focus Limited. Een tijdelijk model met een sensationeel voordeel en een absolute topuitrusting. De Focus Limited is gebaseerd op de Focus Titanium met zijn schitterende styling en zeer complete uitrusting. Daaraan is toegevoegd een 5 inch kleuren navigatiesysteem, Bluetooth/Voice Control en parkeersensoren. Kortom: zeer compleet, met e voordeel van 4.500,-. Daarnaast is er de Focus Limited diesel met een 20% bijtelling van slechts 176,- per maand.** Focus Limited, nu in de showroom. Tijdelijk model, dus kom snel naar de Ford dealer of kijk op www.ford.nl en sla uw slag. Er is al een Ford Focus vanaf 17.991,-. FordFocus 1.816v 92 kW (125 pk) Normaal. 26.843,- Lfmited voordeel: 4.5QO,- EcoPremie*: 1.750,- nu: 20.593,- FordFocus 1.6 TDCi 80 kW (109 pk) Normaal: 28.735,- Limited voordeel: 3.SOO,- Nu nettoprïjs: 25.135,- Netto bijtelling p.mnd. 176,- Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. Feel the difference De Kunstschouw-Award is een aanmoedigingsprijs voor een beginnend kunste naar en bestaat uit een brons van Marian van Puy- velde en een geldbedrag. door Ali Pankow Gedrevenheid en origi neel gebruik van de ruimten scoren hoog bij de selectiecommis sie die drie jonge kunstenaars heeft genomineerd voor de Kunst- schouw Award 2010. De nomina ties gelden als voordracht aan de erejury. De geselecteerde kanshebbers voor de onderscheiding zijn: Kris van der Werve, Viviane Rose en Oli vier Beijn. Verder kende de commissie buiten de Award-nominatie om nog een eervolle vermelding toe aan Vera Verseput uit Zonnemaire. Zij stu deert nog aan de Koninklijke Aca demie Willem de Kooning in Rot terdam. Verseput krijgt de eervolle vermelding voor haar fotoserie van mensen met een passie. Zij ex poseert tijdens de Kunstschouw Westerschouwen samen met enke le mede-studenten in de schuur bij Recreatieboerderij Van Lange- raad aan de Weelweg 3 in Kerkwer- ve. Op die locatie is ook de 'Geschiede nismachine' van Kris van der Wer ve in werking te zien. Deze vorig jaar afgestudeerde kunstenares creëerde een installatie met 'hout uit het verleden'. Daarmee bewerk stelligt zij een interactie tussen ver halen over Kerkwerve en het pu bliek. Bezoekers kunnen letterlijk stukjes geschiedenis de lucht in la ten vliegen. Deze verhaaltjes gaan weer een eigen leven leiden in een door iedereen te lezen nieuwe in stallatie. „Zij maakt goed gebruik van de lo catie. Het idee is origineel en het concept poëtisch. Al zou zij mis schien iets meer kunnen doen aan de vormgeving van de apparatuur waardoor er meer van de werking binnenin te zien is. Zij heeft een goede interactie met het publiek en vertelt met geduld en passie over haar machine", aldus het ju ryrapport. INTOCHT VIERDAAGSE Vanavond op de site beeldmateriaal van de intocht van de 65-ste Avond vierdaagse van Zierikzee. EN VERDER houdt Melita Lanting een weblog bij over de natuur op Schouwen-Duive- land: www.pzc.nl/buutekieke TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66