zeeland 123 bunkers vult een leemte 299,- Noodopvang bood 31 nachten onderdak Uw trap gestoffeerd voor B en W steunen Zeeuws offensief Obs De Kirreweie op bezoek in Namestovo Stichting betaalt Schouws voetbaltenue Orchideeën kijken met Staatsbosbeheer BE PREGNANT! BE PROUD future maman donderdag 17 juni 2010 Prijs inclusief Bonaparte Motion tapijt bij een gesloten trap van 13 treden, zonder bocht en exclusief zijkanten. De voordelen van ons Bonaparte tapijt op uw trap: geluidsarm, veilig, vuilverbergend, vakkundig gelegd. Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl door Ton van den Nouweiand zierikzee - Ondanks dat het ge bouw aan de Zierikzeese Post- straat wegens brandonveiligheid was gesloten, heeft de stichting Noodopvang Schouwen-Duive- land vorig jaar toch 31 nachten on derdak geboden. Dat gebeurde in een pension, in een caravan of met inzet van ande re Zeeuwse opvangcentra. De stich ting bemiddelde verder twee keer bij huisvesting en één keer bij een relatieprobleem. Twee hulpvragers werden doorgestuurd naar Goes of Vlissingen. Dat blijkt uit het jaarverslag van de stichting. Daarin staat ook dat er vorig jaar drie nieuwe hulpcoör dinatoren zijn bij gekomen. Met vijf vrijwilligers is de ploeg nu op sterkte. De stichting zoek nog wel vrouwe lijke vrijwilligers die aanwezig moeten zijn als er aan een vrouw onderdak wordt geboden. De stich ting is ook op zoek naar een nieu we voorzitter. De stichting Noodopvang krijgt jaarlijks 17.000 euro subsidie van de gemeente. De huurlasten bedra gen 11.000 euro en verder reser veert de stichting 1000 euro voor vervanging van meubilair. Op het spaarbankboekje staat 1600 euro. ZIERIKZEE B en W van Schouwen-Duiveland onderschrijven de Zeeuwse samen werking om in Den Haag zaken voor elkaar te krijgen. Onderdeel daarvan is een Zeeuws verlanglijst je voor de kabinetsformateur. Zee land biedt een bouwlocatie voor een tweede kerncentrale en ber ging voor rivierwater aan. Als we derdienst wil Zeeland behoud van rijksdiensten als rechtbank en be lastingdienst. De nieuwe regering moet ook de 'Randstadbril' eens af zetten en meer rekening houden met specifiek Zeeuwse zaken. BURGH-HAAMSTEDE Negentien leerlingen van openbare basisschool De Kirreweie in Burgh-Haamstede zijn deze week op bezoek in Slowakije. Ze doen mee met een cultureel uitwisse lingsprogramma tussen de Kirre weie en een school in de stad Na mestovo. De kinderen praten met elkaar in het Engels en een enkel Slowaaks woord uit de woorden lijst. In een gevarieerd programma maken de kinderen kennis met de Slowaakse cultuur en de natuur van het Lage Tatra gebergte. RENESSE Het Schouws elftal en het Schouws elftal onder 23 jaar worden aange kleed door de Stichting Renesse. Het stichtingsbestuur van het voor malige gemeentelijk grondbedrijf in de Westhoek heeft dat maandag besloten. Het gaat om 1840 euro. „Tegen individuele aanvragen van voetbalclubs zeggen we nee," legt administrateur Dick Kooman van de Stichting Renesse uit. „Maar dit betreft geheel Schouwen-Duive land en het is sportief. Het bestuur was het hierover snel eens." SIRJANSLAND In natuurgebied Dijkwater, tussen Dreischor en Sirjansland, bloeien de wilde orchideeën. Een gids van Staatsbosbeheer voert wandelaars vanavond en zaterdagmiddag langs de rietochis, de moeraswespenor- chis, de bijenorchis, de addertong, de ratelaar en de zeegroene zegge. De wandelingen duren ongeveer twee uur en beginnen aan de knot- wilgendreef langs de Weg door Dijkwater; vanavond om 19.00 uur en zaterdag om 13.30 uur. Aanmel den bij de VVV op 0900-2020233. Ie aanstaande moeder Breda Veemarktstraat 56 Den Bosch Vughterstraat 166 Rotterdam Korte Hoogstraat 18 (grootste van Nederland, elke zondag open). ONLINE SHOP WWW.FUTURE-MAMAN.NL Bij de Walvisbunker is het bunkerboek gistermiddag officieel gepresenteerd foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65