PZCU: Vier consultatiebureaus sluiten Korte stilte amlSCIl ÉBJI SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 d£pRVKKERY Meer geld nodig voor pensioen wethouders Schouwen-Duiveland almanak mmI JjFlfc |J w Boek over Schouwen-Duivelandse bunkers vult een leemte Donderdag 17 juni 2010 Middelburgse jeugd levert 77 wapens in Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl GEZONDHEIDSZORG Straks alleen nog babyspreekuren in Zierikzee, Westhoek en Nieuwerkerk door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De GGD Zeeland sluit vier van haar zeven consulatiebu- reaus op Schouwen-Duiveland. Dat gebeurt in opdracht van het al gemeen bestuur, dat bestaat uit wethouders van de dertien Zeeuw se gemeenten. Het besluit is tegen de zin van wet houder Gilles Houtekamer. „Ik heb in het bestuur gezegd dat dit niet de keuze van Schouwen-Dui veland is." Houtekamer had de re ductie van consultatiebureaus lie ver 'langs natuurlijke weg bewerk stelligt', maar legt zich neer bij de meerderheid in het GGD-bestuur. Op termijn moeten de consultatie bureaus van Brouwershaven, Brui- nisse en Oosterland sluiten. Noord- gouwe gaat per 1 juli al dicht, om dat het dorpshuis waarin het is ge vestigd, wordt gesloopt voor de bouw van woningen. De consultatiebureaus van Nieu werkerk en Zierikzee blijven open, terwijl in de Westhoek (in Burgh-Haamstede of Renesse) een nieuwe locatie voor het consulta tiebureau wordt gezocht. „Allévo heeft zonder overleg met de ge meente haar pand in Burgh-Haam stede verbouwd waardoor het on geschikt is geworden als consulatie- bureau", zegt een gepikeerde Hou tekamer. Het idee om het aantal consultatie- bureas terug te brengen, is ont staan vanwege de krimp van de be volking. Uit prognoses blijkt dat al leen in Zierikzee en Burgh-Haam stede het aantal geboorten nog toe neemt. Een andere overweging is dat de mobiliteit is toegenomen. Houtekamer: „Al besef ik dat niet elke moeder overdag een auto tot haar beschikking heeft. Na de slui ting van het bureau Burgh-Haam stede in maart had ik veel klach ten verwacht, omdat men nu naar Zierikzee moet. Het verraste me echter dat er helemaal niemand heeft geklaagd." Gemeenten klagen wel. Ze vinden al jaren dat ze te veel betalen aan de GGD. Daarom willen ze nu zelf bepalen hoeveel consultatiebu reaus er nodig zijn en waar die moeten zitten. Daarna worden de huisvestingskosten niet meer door dertien gedeeld, maar betaalt elke gemeente de huur van de consulta tiebureaus in het eigen gebied. Houtekamer had in wat rustiger tempo naar deze situatie toe wil len werken. Na de zomer neemt het GGD-bestuur een besluit over de voorgenomen reductie. de GGD in Zierikzee. Op termijn moeten de consulatiebureaus in Brouwershaven, Bruinisse en Oosterland dicht. Het bureau in Noord foto Dirk-Jan Gjeltema Baby Jesse wordt onderzocht op het consultatiebureau van gouwe sluit volgende maand al. Markt 51 I Middelburg I T0118 886 886 Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE - Er is ongeveer een ton nodjg om de pensioenvoorziening van de Schouwse wethouders op peil te houden. Hoewel het de bedoeling is deze pensioenen - net als die van de ambtenaren - onder te brengen bij het ABP, voeren gemeenten de pensioenen van wethouders nog steeds in eigen beheer uit. De Schouwse voorziening bedraagt nu 1.25 miljoen en dat zou 1.34 mil joen moeten worden, zegt admini stratiebureau Reat. Dat komt om dat er sprake is van hogere pen- sioenaangroei, de toevoeging van één wethouder aan het fonds en een aanpassing van de rente. Om dit te bereiken, willen B en W 23.000 euro structureel beschik baar stellen en over 2011 eenmalig 60.000 euro. Voor dit jaar moet er dan nog 18.000 bij. Van dat laatste bedrag komt een raadsvoorstel. Anne van tien uit Zierikzee verraste haar moeder onlangs op eenfruitont- bijtje en een heerlijk kopje thee met honing op bed. Samen kletsten ze over wat ze die dag samen zouden doen. Het was mooi weer, een mooie gele genheid om iets buiten te onderne men. Na wat heen en weer gepraat beslo ten ze naar een tuincentrum te gaan en samen wat nieuwe bloemetjes voor de tuin uit te zoeken. Moeder genoot. Van het ontbijtje, en van het gekeuvel van haar dochter over ditjes en datjes. Na verloop van tijd droogde de spraakwaterval van haar dochter even op. In de korte stilte die volgde hoorde ze opeens 'pjfft'. 'Oeps', zei dochterlief terwijl ze haar hand voor haar mond sloeg, 'mijn poepertje gaat af! do. 17 mei, 10.30-12.30 uur demonstratie E-readers en E-boeken boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63