Plezierig buiten op de Wouwse Plantage Kunstwei uit i 5 Wandelen boven en onder de vloedlijn op Neeltje Jans donderdag 17 juni 2010 Het Landgoed Wouwse Plantage is vanaf van daag tot en met zon dag het decor voor de Harvest Fair. Die Fair is een uitstalling van zo'n beetje alles van wat op mooie da gen van pas kan komen om het buiten in je tuin zo aangenaam* mogelijk te maken. Het thema is dit jaar 'Buitenge woon leven'. Het wil de gemoede lijkheid en gezelligheid van het Brabantse leven uitgedragen. Op het landgoed Wouwse Planta ge zijn honderddertig standhou ders verzameld, onder wie veel deelnemers uit de regio. Daarnaast zijn er gedurende de vier Fair-dagen tal van shows, de monstraties en workshops. Dage lijks zijn er roofvogelshows. Zater dag is is er een demonstratie met Friese paarden en zondag komen er ridders te paard naar het land goed. En ook de Harvest Fair ontkomt niet aan het WK voetbal in Zuid-Afrika. Voor de liefhebbers valt de wedstrijd Nederland-Japan op een groot scherm live te vol gen. Het Langoed Wouwse Plantage biedt bezoekers van de Harvest Fair de gelegenheid om ook aanwe zige monumenten te bekijken. Zo zijn er morgen, zaterdag en zondag demonstraties in de oude houtzagerij en is de privécollectie brandweerauto's van nabij te bezichtigen. Langoed De Wouwse plantage heet ook kinderen welkom. Er wordt van alles gedaan om ze het er naar de zin te maken. Er is een kinderboerderij, maar ook een afgesloten gedeelte op het ter rein waar de jeugd zich kan uitle ven op allerlei speeltoestellen. Voor de kinderen die graag crea tief bezig zijn, zijn er diverse work shops in een speciaal atelier. Voor de inwendige mens is er op de Harvest Fair het Square of Tas te. Daar kun je bij diverse stands proeven van bijzondere produc- Op de Kunstwei bij Goes wordt komend weekein de een Kunst- en Natuur- markt gehouden. Zondag 20 juni staan er vanaf 11.00 uur kramen met sieraden en natuurproducten. Ook zijn er activiteiten als heling, massage, dans en muziek. De Kunstwei is een activiteitencen trum voor jong en oud, voor men sen die respect hebben voor men sen, maar ook voor de natuur. Het weekend begint zaterdaga vond 19 juni met een vuurceremo- nie vanaf 20 uur. Tijdens die cere monie wordt gemediteerd en wor den mantra's gereciteerd. Deelnemers kunnen overnachten in tenten of een bed and breakfast. Kunstwei: Perponcherpolderweg 1 Wolphaartsdijk. www.dekunstwei.nl Beeld van een vorige editie van de Harvest Fair. ten, zowel uit eigen streek als uit zuidelijke landen. In samenwer king met restaurant De Bloemkool in Bergen op Zoom is er een spe ciaal menu gemaakt dat op vrijdag avond wordt geserveerd. Op diver se plekken kun je dagelijks terecht voor een kopje koffie, een drankje of een lunch. In Wouwse Plantages zijn ook stands met barbecues en ander kookgerei aanwezig. Harvest Fair Landgoed Wouwse Plantage, Plantage Centrum 1, Wouwse Plantage (tussen Roosendaal en Bergen op Zoom). Geopend: alle dagen van van 10.00 tot 18.00 uur. Parkeren: gratis op het landgoed. Honden zijn welkom, mits aangelijnd Voor entreeprijzen en gedetailleerd programma zie www.harvestfair.nl Alles voor het goede buitenleven. Op de Kunstwei staan grote tipis, waarin kan worden overnacht. Op Neeltje Jans kan de na tuur zondag op twee ma nieren worden beleefd. Wind en water zijn de belangrijk ste elementen in het dynamische natuurgebied. 'Wandelen boven de vloedlijn' ge beurt onder leiding van een na- tuurgids. De tocht gaat door de duinen. Wind, Noordzee en Oos- terschelde hebben veel invloed op landschap, plantengroei en leefge meenschappen. 'Wandelen onder de vloedlijn' is deze keer niet alleen weggelegd voor duikers. De Biologische Werk groep van de NOB heeft aquaria ingericht met krabbetjes, veel soor ten wier, vis, spookkreeftjes, bloemdieren, slakken, mosdiertjes. Het verborgen wieren- en dierenle ven van de Oosterschelde onder water valt zo te bewonderen. Biologen/duikers geven informatie en vertellen over de Oosterschelde en haar levensgemeenschappen. Na afloop worden de dieren en wieren teruggezet in de Ooster schelde. Wandelen Neeltje Jans: zondag 20 juni, 14 uur. Start bij de informatiezuil bij de vlaggen van het Zeeuwse Landschap en Natuurmonumenten op de hoek van de parkeerplaats bij Deltapark Neeltje Jans (betaald parkeren). Herhalingen: 11 juli, 25 juli en 5 september.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49