Koek around Bridge is lekker vet gee ft1 Reggae-artiest Richie Spice in Vlissingen Opposites 4l 11 IWI 111 r in De Piek donderdag 17 juni 2010 door Harmen van der Werf R ock around the Bridge in Sas van Gent heeft een naam hoog te houden. Het muziekfestival dat al weer aan de negentiende editie toe is, maakt dat zaterdag weer waar. Eén van de topacts is het Bel gische Triggerfinger. „Ze treden dit jaar maar op vijf festivals op", weet voorzitter Jan Vinke van stichting Rock around the Bridge. „Ze stonden op Pinkpop en ko men dus ook bij ons." 'Vet feesten' op rockmuziek, dat is wat de organisatie van Rock around the Bridge voor ogen staat, volgens Vinke. En omdat het ter rein toch donderdag al helemaal in gereedheid is, is er vrijdagavond ook al muziek. Een dancefestival was dat zeven jaar lang. „Maar dan ce heeft zijn tijd gehad", zegt Vin ke.,,, Tweeduizend man hadden we in de hoogtijdagen, vorig jaar niet meer dan zeshonderd. Het leu ke publiek bleef weg." Voor vrijdagavond staat nu een heel genre op het programma, het Nederlandstalige lied, onder de noemer Hollands onder de Brug. „Onze ruim vijftig vrijwilligers hadden graag een ouderwets feest je. Dat krijgen ze. En hopelijk komt er veel publiek op af Als je op televisie bij de Tros ziet hoeveel mensen op het Hollandse arties- sen afkomen, dan moet het zeker lukken." Onder anderen Peter Beense en Grad Damen zullen zich als ware nazaten van André Hazes laten ho ren in Sas van Gent. Django Wag ner (van de hits 'Kali' en 'Mooie Blauwe Ogen') komt ook. Het Ter- neuzense zangduo De Maffoos sluit af. Het echte Rock around the Bridge begint zaterdag later dan gebruikelijk, om vier uur 's middags. Voor die tijd verwacht Vinke toch weinig mensen, omdat Nederland dan in Zuid-Afrika te gen Japan speelt. Twee jaar gele den zette de organisatie met het Europees Kampioenschap grote tv- schermen neer. Dat kost vrij veel geld. Gezien het tijdstip van de wedstrijd zaterdag vindt Vinke dat niet de moeite waard. Rock around the Bridge let op de cent jes, anders had het festival het nooit zo lang vol kunnen houden. En het Sasse festival slaagt er steeds in bands te contracteren als Triggerfinger en bands die op het punt staan door te breken. „Hé, hoor je dat", zegt Vinke plot seling tijdens het gesprek, „Go Back To The Zoo." 'Hej DJ' schalt door de ruimte, laatst Megahit bij 3FM. „Die zijn er ook." En de Baz- zookas brengen hun opzwepende skamuziek weer. Vorig jaar werd daarop volop gecrowdsurft. De Zeeuwse feestcoverband ROLR - Raiders of the Lost Rock - sluit af. Vinke: „Normaal hebben we een dj, maar ROLR wilde al twee jaar bij ons spelen." In ROLR zitten ook muzikanten van 'de overkant', uit Midden-Zee land. „Kwamen er ook maar wat meer bezoekers van die kant", zegt Vinke. „De tunnel lijkt wel een grotere barrière dan de grens met jammer genoeg." Hollands onder de Brug, vrijdag 18 juni. Terrein open om 17.30 uur, aanvang 18.00 uur, met Kees en Ruud, Peter Beense, Django Wagner, Sjacko de Braai, Grad Damen, De Maffoos en afterparty. Rock around the Bridge, zaterdag 19 juni. Note (16.00 uur), Memphis Lion (17.00 uur), The MassaCrista (18.05 uur), Team William (19.15 uur), Go Back To The Zoo (20.30 uur), Bazzookas (21.45 uur), Triggerfinger (23.15 uur) en ROLR (0.40 uur). Entree: Hollands onder de Brug, voorverkoop 10 euro, kassa 15 euro; Rock around the Bridge, voorverkoop 15 euro; kassa 20 euro; combi ticket voorverkoop 20 euro, kassa 25 euro. Zie ook website: www.rockaroundthebridge.nl Richie Spice De Jamaicaanse reggae-ar- tiest Richie Spice komt sa men met zijn The All Spi ce Band naar Vlissingen. Zaterdag treedt hij op in het Arsenaalthea ter. Richie Spice, in het dagelijks leven bekend als Richell Bonner, be hoort samen met zijn broertjes Jo seph en Everton tot de meest voor aanstaande muziekfamilies van Ja maica. Zijn broers vergaarden on der de namen Spanner Banner en Pliers hun roem. Richie Spice zelf heeft sinds 2002 diverse reggaehits gescoord, waaronder Grooving my girl, Brown skin en Earth a Run Red. In november 2004 bracht Fifth Ele ment Records, de platenmaat schappij die ervoor zorgde dat Earth A Run Red een van de succes volste songs van her jaar werd, het album Spice In Your Life uit. De New York Times riep het album uit tot een van de beste reggaeal- bums uit voor dat jaar. De jongste albums van Richie Spi ce zijn onder andere Toe 2 Toe (met Jah Cure), The Perfect Balance (met Turbulence) en In The Streets of Africa. Zijn nieuwste album heet Gideon Booth (met Gentle man). Richie Spice The All Spice Band, zaterdag in het Arsenaaltheater in Vlissingen. De zaal gaat open om 21.00 uur. Het concert begint om 22.30 uur. Informatie over de kaartverkoop op www.arsenaaltheater.nl Eerst zouden ze vorige maand komen, maar vanwege de mo gelijkheid om op Pinkpop op te treden werd het concert van The Opposites uitgesteld. Morgen staat het rappersduo alsnog in De Piek. De zaal gaat open om 21.00 uur. The Opposites, gevormd door Wil ly en Big2, braken in 2005 door en scoorden sindsdien een aantal hits, zoals Slaap/Oew Oew (2006) en Broodje Bakpao (2009). Eerder dit jaar bracht het duo zijn derde cd uit, Succes/Ik ben Twan getiteld. Het zijn in feite twee soloalbums: Succes van Willy en Ik ben Twan van Big2. De single Brief aan jou, samen met Trijntje Oosterhuis, staat momenteel in de hitlijst. Zanger Bas Barnasconi van de Bazzookas crowdsurft op Rock around the Bridge 2009. foto Jeroen Kegels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48