Giro de Picnic zien, horen en uit 13 l&(Tt voelen Eerste Zeeuwse veteranenconcert Dubstep van groot belang bij nieuwe album Selah Sue donderdag 17 juni 2010 Anton Goudsmit, na drie jaar terug in Zonnemaire. foto Kees Tabak Selah Sue Karin Bloemen is een van de speciale gasten op het Eer ste Zeeuwse veteranencon cert, dat morgen in het Schelde- theater in Terneuzen wordt gehou den. Aanleiding is de Nederlandse Vete- ranendag, die zaterdag 26 juni in Den Haag plaatsvindt. Aangezien niet iedereen in staat is daarheen te gaan, worden in samenwerking met lokale en provinciale besturen op allerlei plaatsen in het land acti viteiten gehouden. Het concert in Terneuzen heeft de Stichting Nederlandse Veteranen- dag opgezet in samenwerking met de provincie Zeeland. Het Fanfare korps Koninklijke Landmacht 'Be reden Wapens' - het enige profes sionele fanfareorkest ter wereld en Karin Bloemen een van de twee beroepsorkesten binnen de Koninklijke Landmacht - treedt op, met als gasten Karin Bloemen en de Nederlandstalige rapper Das de Rijmmaniak. Het fanfarekorps speelt - veelal Programma Giro de Picnic Vrijdag 18 juni 20 - 23 uur: Club Zonnemaire, Schapenweg 1 :Temps Faible gas ten: Saskia Meijs (altviool), Marije Nie (tapdanseres), Frans Blanker (sax), Willem van Maanen (piano), James van de Water (gitaar), Ronnie Snipperdag (drums en geluid), Jaap Verseput (beeld), Marinus van Dijke (film),VJ Martijn Grootendorst; (en tree €5,-) Zaterdag 19 juni 20 - 01.00 uur: Club Zonnemaire, Schapenweg 1DAAU met 'The Shephard's Dream', I Compani met Last Tango in Paris film en muziek- project, Anton Goudsmit met de Ploctones, VJ Martijn Grootendorst. (entree €10,-) Zondag 20 juni 11.15 u.: Start fietstocht, Schapen weg 1Zonnemaire. 11.30-12.15 u.: Koffie bolus, Pick- nickplek Le Rien est Immense, fiets pad Brouwershaven-Den Osse. 12.30-12.45 u: Vogelkenner Ted Sluijter vertelt; halverwege nieuw fietspad bij Looperskapelle. 13.15-13.45 u: 'Fata Morgana', Theatergroep Hilaria; picknickplek kruising Helleweg/Stoofweg. 14.00-14.15 u: Willem van Gogh over schilderen van platteland door Vincent van Gogh; picknickplek De Tien Geboden, kruising Bouwmans- weg en Kooijmansweg. 14.45-15.15 u: Soep van Eric Odi- not; Picknickplek 6, kruising Inlaag- weg zuidkust Schouwen. 15.30-16.15 u: Elastic Jargon: con cert met zeven strijkinstrumenten en één elektrische gitaar; Recreatie boerderij Van Langeraad, Weelweg 3, Kerkwerve. 16.45-17.45 u: Flying Horseman, concert met Bert Dockx (zang en gi taar), Milan Warmoeskerken (gitaar en casio), Laurens Duerinck (bas), Alfredo Bravo (drums), Loesje Maieu (zang en percussie), Martha Maieu (zang en klokkenspel); Scha penweg 1, Zonnemaire. 17.00 uur: 'Illegaal boerderijrestau rant geopend. met passende missiebeelden - on der meer Hymn to the fallen, Out of Africa en Armando's Rhumba. Das de Rijmmaniak brengt de Vete- ranenrap. Karin Bloemen zingt een groot aantal nummers: People, een 'beroemde vrouwen medley', Het dorp, Something, Zuid-Afrika, Zing vecht huil bid lach werk en bewon der, Think, Telkens weer, The way we were, This is my life en Dancing in the street. Eerste Zeeuwse Veteranenconcert, morgen in het Scheldetheater in Terneuzen. Aanvang: 20.00 uur. Er is nog een aantal gratis kaarten beschikbaar. Deze kunnen worden besteld vóór vrijdag 16.00 uur via jaja.v.aspert@zeeland.nl of 0118-631434. door Mischa Beckers De Belgische Selah Sue trad tot voor kort slechts solo op, alleen met haar gitaar. Haar repertoi re bevat eigenzinnige, aansteke lijke liedjes waarin singer-song- writerpop samen komt met soul, hiphop en reggae. Ze stond al op grote festivals als Motel Mozaique, Lowlands en vo rig jaar op het goed gevulde Ab dijplein in Middelburg tijdens het Zeeland Nazomerfestival. Pe rez Hilton, één van de grootste en tevens bekendste bloggers van Amerika, sprak zeer positief over haar op zijn site. Zaterdag speelt Selah Sue, met haar band, spe ciaal voor de seizoenafsluiting, in de Spot in Middelburg. Tot nu bracht ze slechts een EP uit, 'Black part love', met daarop zes nummers. In oktober ver schijnt haar eerste officiële al bum dat ze met haar band in Keu len opnam. Was het proces van opnemen vergelijkbaar? „Helemaal anders", zegt Sue. „Ik heb er deze keer echt over kun nen nadenken in plaats van snel-snel werken zoals bij de EP. Het album heeft veel meer een stijl en richting dan de EP. Er staan dan ook zeven nieuwe nummers op die ik pas de laatste maanden gemaakt heb. De produ cer met die ik samenwerkte, Far- hot, stuurde me een heleboel heerlijke beats waardoor er op het laatste moment heel wat nieu we nummers ontstonden." Ze doelt op harde hiphop beats ge combineerd met soul en wat rag- ga. In publicaties wordt vaak gere fereerd aan de Black music com ponent in de muziek van Sue. Ze verklaart waar haar invloeden en inspiratie vandaan komen: „Mijn eerste invloeden waren Lauryn Hill en Erykah Badu. Van die laat ste heb ik waarvan wat stem 'mo ves' overgeërfd. Nu luister ik naar zoveel, dubstep, hiphop, ragga, soul, maar zéker die dubstep is van groot belang." Hoewel ze met haar nieuwe band leden opnam en inmiddels in Bel gië de nodige optredens achter de rug heeft is het nog wennen voor de zangeres. „Mja, ook de band moet nog gevormd worden. We werken pas met een nieuwe drummer die dan ook best zijn portie try-outs kan gebruiken. We willen gewoon echt zoveel mogelijk spelen om tegen dat de plaat uit is, heel strak te zijn." Sue timmert dus flink aan de weg. Ze was al in De Wereld Draait Door te zien maar ook in het veel bekeken Franse TV-programma Taratata. Daar deed Sue een duet met Moby waarmee ze Lou Reed's 'Walk on the wild side' zong. „Moby zit bij hetzelfde la bel als ik, 'Because music', in Frankrijk. Hij zocht een vrouwe lijke zangeres om mee te zingen en het label stelde mij voor." Er zit nog meer in het vat maar daar over is de zangeres wat gereser veerd. „Er zijn nog samenwerkin gen gepland in de toekomst maar meer hierover op gepaste tijden." Selah Sue en band, zaterdag in de Spot, Middelburg. Zaal open om 21.00 uur. Bezetting: Selah Sue (zang, gitaar), Stijn Cools (drums), Joachim Saerens (keyboards), Pieterjan Seaux (gitaar) en Tannick Werther (bas).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47