2 uit podium donderdag 17 juni 2010 het festival' gepresenteerd. De op zet is dat er meerdere korte optre dens zijn waarbij beeld, geluid, tekst en live muziek een nieuwe mix opleveren, die niet van te vo ren vaststaat. Een belangrijke in breng heeft onder meer veejay Martijn Grootendorst. Hij komt rechtstreeks van het Oerolfestival op Terschelling waar hij met de band Moss optreedt snel naar 'Club Zonnemaire'. De fietstocht op zondag voert onder meer langs de try-out voorstelling Fata Morga na van Theater Hilaria en langs een concert van het ensemble Elas tic Jargon met zeven strijkinstru menten en één elektrische gitaar. Vrijdag 18, zaterdag 19, zondag 20 juni, Giro de Picnic, Zonnemaire en omstreken. Zie ook: www.youtube.com/watch?v=wGvLnml zi2c. verbaasd van op. Het gaat wat het ZNF betreft om: de Belgische mu- ziekformatie DAAU (Die Anarchis tische Abendunterhaltung, een naam die ontleend is aan de ro man Der Steppenwolf van Herman Hesse) met delen uit het nieuwe programma the Shepherd's Dream. „DAAU heeft nu plotseling een grote speellijst, maar dat is snel ge gaan hoor. Toen ik ze boekte, stond er nog bijna niks op hun agenda. Het is heel bijzonder wat ze brengen. Heel sferisch en ingeto gen, hallucinerend bijna met een eenvoudige, akoestische bezetting van klarinet, cello, accordeon en bas", zegt Verseput. Het voorproefje op FbtS wordt ge boden door I Compani met het Last Tango in Paris film- en mu- ziekproject onder leiding van Bo van der Graaf Verseput bewon dert hem al jaren. „Ik heb ooit zelf een saxofoonkwartet gehad en dan probeerden we overal arrange menten op te scharrelen. We von den die arrangementen van Fellini- films die door Bo van der Graaf waren geschreven, geweldig." Met grote glimlach vertelt Verseput ook over de stof die de film Last Tango in Paris van Bernardo Berto- lucci deed opwaaien. „En dan die muziek erbij van Gato Barbieri, mijn broer en ik waren er weg van. Die muziek is nu door Loek Dikker opnieuw gearrangeerd en I Compani speelt dat in combinatie met flarden uit die film. De tek sten hoor je door de muziek heen als onderdeel van de composities." Voor een derde hoogtepunt zater dagavond tekenen gitarist Anton Goudsmit met zijn Ploctones. Goudsmit trad eerder op in de aardappelschuur op het erf aan de Schapenweg in Zonnemaire en riep toen enthousiast uit: „Als er een hemel is, dan is dit de hemel." De met muziek, theater en voor dracht gelardeerde fietstocht als hoofdmoot van Giro de Picnic wordt zondag verreden, maar het festival begint al vrijdagavond. On der de noemer Temps Faible met gasten wordt dan een 'festival in Voetenwerk van gitarist Bert Dockx. foto Willem van Gogh door Ali Pankow Zeeuws jaar van de fiets of niet, Jaap Verseput brengt met zijn fïetsfes- tival Giro de Picnic elk jaar de schoonheid van Schou- wen-Duiveland op specifieke wijze onder de aandacht. Elk jaar, maar wel steeds een beetje anders. Vrijdag, zaterdag en zon dag pakt hij wel heel verrassend uit. Giro de Picnic kan bogen op hoog tepunten die pas later in het sei zoen geprogrammeerd staan bij het Zeeland Nazomerfestival en filmfestival Film by the Sea. Verse put kijkt daar zelf overigens zeer De Belgische groep DAAU. foto Tom Verbruggen Theatergroep Hilaria met Fata Morgana. foto Nico Laan COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl VRIJDAG 18 JUNI 's-Heer Abtskerke Openbare D-examens dwarsfluit van Jorine Vermaire, Cathalijne de Sonnaville en Hanna van der Linden. Kerk, 19.30 uur Goes In het kader van het project KanaalKunst: 'Snarka', avondconcert bij het kunstwerk van Rob Maaskant. Muzikale performan ce waarin snaren een hoofdrol spelen. Bolwerk Westhavendijk, 21.00 uur Middelburg Samen Sterk Tour 'New Skool MC's', met Dret Krulle en M.O. Brakko, evenals Rex-n-Undercover en D.Lipps. De Spot, zaal open om 21.00 uur Sas van Gent Holland onder de Brug (Dutch around the Bridge), met Peter Beense, Sjacko de Braai, Grad Damen, Kees Ruud, Django Wagner en De Maffooos. Festivalterrein naast brug, 19.00 uur Terneuzen Begin Hardcoreweekend, met het Ameri kaanse Death Before Dishonor vergezeld door het Belgische The SetUp, het Eind- hovense Noyalty en het Belgische Everyo ne Dies Alone. Vervolg op zondag. De Pit, 20.00 uur Vlissingen Concert The Opposites. De Piek, 22.00 uur Zonnemaire Giro de Picnic: Temps Faible gasten. Club Zonnemaire, 20.00 uur ZATERDAG 19 JUNI Middelburg De Vlaamse Selah Sue (Sanne Putseys) sluit met haar band het seizoen af. De Spot, zaal open om 21.00 uur Sas van Gent Rock Around The Bridge, met o.a. Trigger- finger, Go Back To The Zoo, Team Willi am, The MassaCrista en Memphis Lion. Festivalterrein naast brug, 16.00 uur Vlissingen Concerten ReVamp, de nieuw band van ex-After Forever frontvrouw Floor Jansen, en de Zeeuwse band La Ventura. De Piek, 22.00 uur *De Jamaicaanse reggaeartiest Richie Spi ce The All Spice Band treedt op. Arsenaaltheater, 22.30 uur Zonnemaire Giro de Picnic, met optredens van Daau, I Compani, Ploctones en Martijn Grooten dorst. Club Zonnemaire, 20.00 uur ZONDAG 20 JUNI Groede Het West-Zeeuws-Vlaams Kamerkoor geeft een concert. Lutherse Kerk, aanvang 15.00 uur Adrie Oosterling speelt voorstelling die helemaal in dialect gepresenteerd wordt. De Twee Duiven, 21.00 uur Middelburg Voorafgaand aan de zomerconcertserie houdt Het Zeeuws Orkest een openbare repetitie. Zeeuwse Concertzaal, 14.00-17.00 uur Terneuzen Vervolgd hardcoreweekend, met als top per het Amerikaanse metalcoregezel- schap Sworn Enemy, dat deze tour verge zeld wordt door de Engelse deathco- re-sensatie Postmortem Promises. Verder treden op: Crossed the Line (NYHC uit le per), Fatal Recoil (deathcore uit leper), Moker (death metal/deathcore uit Ant werpen) en de Engelse hardcore band TRC. De Pit, 15.00 uur Veere Het oudemuziek-ensemble Fortuna volgt het voetspoor van twee Noordelijke com ponisten uit de veertiende eeuw die in Italië carrière maakten: Johannes Ciconia en Guillaume Dufay. Grote Kerk, 15.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46