in de Tour port 133 Ascension voorlopig laatste aanwinst Hoek Huta Calung en Krajicek op koers Igor Sijsling strandt in tweede ronde op het gras van Rosmalen Galjé gaat aan de slag bij Standard BOVAG donderdag 17 juni 2010 HOEK - Op de valreep heeft Hoek dinsdagavond nog een speler aan de selectie toegevoegd. Vleugelaan valler Djuric Ascencion komt over van IJsselmeervogels. De Rotter dammer meldde rond zeven uur bij de Zeeuws-Vlaamse topklasser dat hij wel oren had naar een over stap, waarna de overgang binnen no time geregeld was. Ascension speelde dit seizoen der tien wedstrijden voor IJsselmeer vogels, dat momenteel met Ge- mert strijdt om de algehele landsti tel voor amateurs. Tot februari mocht de 27-jarige aanvaller reke nen op een basisplaats, maar sinds dien is hij onder trainer Jan Zout man op het tweede plan gekomen. Hij viel afgelopen weken nog wel tweemaal in in de strijd om zater- dagtitel met Barendrecht en Excel- sior'21. Ascension kan bogen op een in drukwekkend palmares. Voordat hij in 2009 aan de slag ging bij IJs selmeervogels speelde hij vijf sei zoenen bij Rijnsburgse Boys. Met die club werd hij éénmaal zaterdag kampioen, driemaal kampioen in de hoofdklasse en éénmaal win naar van de KNVB-beker bij de amateurs. Ascension, ook een vermaard zaal voetballer, is de dertiende aan winst van Hoek, dat volgend sei zoen in de topklasse uitkomt. Daarin treft de club overigens zo wel IJsselmeervogels als Rijnsburg se Boys. Hoek heeft een selectie van 22 spelers. De club houdt de ogen echter nog open voor een centrale verdediger. Die eventuele nieuweling kan alleen nog uit het betaalde voetbal of het Belgische voetbal komen. Lieven de Veirman, vorige seizoen nog de eerste doelman van Hoek, heeft onderdak gevonden bij Ra cing Mechelen. De Belgische club komt uit in de vierde klasse natio naal. De ploeg degradeerde dit jaar op dubieuze wijze uit de derde klasse. Dit gebeurde nadat degradatiecon current Willebroek-Meerhof geen straf kreeg opgelegd in verband met het volgens Racing Mechelen ongerechtigd meespelen in die ploeg van Amadou Touré. ROEHAMPTON - Jesse Huta Galung en Michaëlla Krajicek zijn nog één zege verwijderd van deelname aan Wimbledon, het derde Grand Slamtoernooi van dit seizoen. Huta Galung versloeg gisteren in de tweede kwalificatieronde op de grasbanen van Roehampton de Duitser Bastian Knittel: 7-5 4-6 6-3. Krajicek was in twee sets de ■MIMiU.jll IIlIIIIMI van Zwitserland. Martijn Maaskant (links) komt net iets tekort voor de foto Christophe Bott iwimtamaahamffiiiih'mm hminminimurnum—iihmmmmiui vszBas&mmzszsss door Maarten van Helvoirt ROSMALEN - Voor iedere service wierp Igor Sijsling gisteren een overbodige bal achteloos naar een ballenjongen achter hem. Een ri tueel van generleie waarde, want zoveel verschillen die ballen niet van mekaar, maar iedere toptennis- ser doet dat nou eenmaal. Het zal dus even wennen zijn, als hij vol gende week in Noorwegen staat te spelen op het future-toernooi van Gausdal, het derde niveau van het proftennis. „Waarschijnlijk heb ben ze daar geen ballenkinderen." De Amsterdammer verloor giste ren in de tweede ronde van het ATP-grastoernooi van Rosmalen van de Oekraïner Sergei Stakhovs- ky (2-6, 6-7), dus het zal een hele omschakeling qua entourage voor hem worden in Noorwegen. Sijs ling, die niet hoog genoeg staat op de wereldranglijst om Wimbledon te mogen spelen, gaat niet zonder reden naar Noorwegen. „Het is het enige toernooi op hardcourt op dit moment, een goede voorbe reiding op Minsk", verwees Sijs ling naar het Davis Cup-treffen vol gende maand tegen Wit-Rusland (9-11 juli). Vooral In zijn knappe winstpartij tegen Thiemo de Bakker impo neerde de Amsterdammer maan dag in Rosmalen aan het net. Giste ren tegen Stakhovsky maakte hij te veel fouten vanaf de baseline om het zijn tegenstander lastig te maken. Illustratief waren de drie ballen die hij bij 2-5 in het net sloeg, waardoor de Oekraïner nog maar één punt zelf hoefde te ma ken om de set binnen 22 minuten in de wacht te slepen. Op zijn achttiende had Sijsling, zoon van een Servische moeder, al baas over de Tsjechische Zuzana Ondraskova: 6-2 6-3. Huta Galung treft nu de Fransman Adrian Mannarino, de nummer 246 van de wereld. De Nederlan der die nog nooit het hoofdtoer nooi bereikte op Wimbledon, staat 283e. Krajicek, in 2007 nog kwartfinalis- te, moet zich zien te kwalificeren ten koste van de Kroatische Mirja- na Lucic, de nummer 181 van de wereld. Krajicek staat zestig plaat sen hoger. Thiemo de Bakker, Robin Haase en Arantxa Rus zijn al zeker van deelname aan het derde grands- lamtoernooi van het jaar. Het toer nooi van Wimbledon begint vol gende week maandag. LUIK - Hans Galjé is aangesteld als keeperstrainer van Standard Luik. De 43-jarige Nederlander, die in het verleden voor Ajax en Club Brugge speelde, combineerde afge lopen seizoen een functie als hoofd scouting bij Kortrijk met het trainen van de doelmannen bij de nationale ploeg van België. De Belgische voetbalbond verleng de zijn contract bij de 'Rode Dui vels' echter niet. zijn eerste challenger-titel binnen, was hij Nederlands kampioen en had hij de Nederlandse Masters op zijn naam geschreven, maar daar na stokte zijn opmars. Sinds afgelopen februari is hij ech ter flink geklommen op de wereld ranglijst, bijna honderd plaatsen. Van 245 naar rond de 150 na de Unicef Open. Twee halve finales bij de challenger-toernooien op Jer sey en Rhodos droegen daar aan bij, maar vooral het bereiken van de tweede ronde in het ABN-Am- ro Tournament in Rotterdam en nu dus de tweede ronde in Rosma len. „Ik zit beter in mijn vel en ik heb gewoon meer ervaring. Als je acht tien bent, kijk je je ogen uit als je de tweede ronde van een ATP -toernooi speelt, maar als je 22 bent, moet je daarmee om kun nen gaan." Autobedrijf Dekker Zuidweg 7 4363 SG Aagtekerke Tel. 0118-586666 www.autobedrijf-dekker.nl Autobedrijf van Hoepen Fagotweg 2F 4337 RC Middelburg Tel. 0118 - 635474 www.autobedrijfvanhoepen.nl Autobedrijf Statenlaan Stateniaan 244 4336 CP Middelburg Tel. 0118- 625663 www.autobedrijfstatenlaan.nl Ook voor APK en grote beurt! Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 4384 NH Vlissingen Tel. 0118 - 464644 www.automurre.nl Airco specialist! Autobedrijf J.W. de Voogd Bedrijfsweg 4 4387 PD Vlissingen Tel. 0118-470666 www.jwdevoogd.nl Specialist in Daihatsu, Mitsubishi, Piaggio en commercial vehicles Autobedrijf Wondergem Bedrijfsweg 16 4387 PD Vlissingen Tel. 0118-465958 www.autowondergem.nl Klein en groot onderhoud aan uw auto! Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75 4354 KL Vrouwenpolder Tel. 0118-591524 www.veersedamauto.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35