'Die klanten, die ben ik dus kwijt' Opruiming/ zeeland 125 bd store Z-Vlaamse gemeenten pakken alcoholgebruik onder jongeren aan 20 t/m 50% korting korting van 25 tot KEIZERSBOLWERK Frietkot is de dupe van verkeersmaatregelen Sportschoenen Zomershirts Zomerjacks donderdag 17 juni 2010 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Wie verzint nou zo iets!? Legt de gemeente Vlissingen betonnen blokken op het Keizers- bolwerk, zodat niemand er meer vanuit de auto kan genieten van het uitzicht. Frietbakker Servo Eve- gaars is er mooi klaar mee. Zijn kotje is helemaal ingebouwd en datzelfde geldt straks voor de parkeerplaatsen bij de vuurtoren. Op twee invalideplaatsen, na. De toeristen die op de boulevard be denken dat ze zin hebben in een frietje en zien dat dat kan onder aan het standbeeld van Michiel de Ru ij ter, zien niet waar ze kunnen parkeren en zijn beneden voordat ze er erg in hebben. Waar weer an dere snackbars zijn. Het kon niet anders, verzekert wet houder Rob van Dooren. „Op dat stuk is veel overlast van jongeren, die er in drugs handelen en racen. Dat laatste kun je ook zien aan het wegdek. We hebben allerlei oplos singen de revue laten passeren: rij richting veranderen, het gebiedje meenemen in de herinrichting van de boulevard... Maar er móest iets op korte termijn gebeuren. Al mag je gerust weten dat wij even min staan te juichen om deze maatregel. Het is een unieke plek, dat weten we. En juist daarom moet je er rustig kunnen zitten." Servo Evegaars bij zijn frietkot op het Keizersbolwerk en de betonnen blokkades die het hem als ondernemer heel moeilijk maken. Op het wegdek zijn ook de bandensporen te zien van overlastgevers. foto Ruben Oreel Het is een tijdelijke maatregel, be nadrukt Van Dooren. En daar kun je dus geen bezwaar tegen maken, weet Evegaars intussen. „Dat bete kent dat ik dit seizoen veel klanten kwijt ben. Ik moet het voorname lijk hebben van passanten. Onge veer de helft daarvan komt met de auto. Voor het uitzicht hoeven ze dus niet meer te stopppen. Dat merk ik vandaag al, nu ze alleen nog maar bezig zijn die blokken neer te leggen. Er is nog niemand gestopt voor een frietje." Evegaars is bezig met zijn derde sei zoen, maar zijn vriendin Tamara de Steur zit er al veel langer in; sinds 1998. Het kotje draaide al die tijd 'gewoon goed'. Het stel is be zorgd om haar omzet. „Wat vooral steekt, is dat de gemeente het een paar jongens laat verpesten voor de rest. Het zijn er echt maar een paar, die harde muziek draaien of met piepende banden wegrijden. Wat ze doorgaans na vijf minuten ook weer beu zijn. En de politie, die komt even een praatje maken en rijdt weer verder." Er wordt wel gehandhaafd, garan deert de wethouder. „Alleen, dat kan niet elke avond." Aan de tijdelijke maatregel kleeft ook nog een risico: dat van ver plaatsing. „Als in september, als de proef is afgelopen, blijkt dat het niet heeft geholpen, moeten we wat anders bedenken. Maar terug draaien naar de oude situatie, dat lijkt me niet logisch." In de tussentijd belooft de gemeen te mee te denken met Evegaars en De Steur. „Want ik begrijp hun frustraties maar al te goed. Wij doen dit echt niet om hun te pes ten. Klanten mogen in elk geval de parkeerplaats voor laden en lossên gebruiken om hun bestelling op te geven. Verder overwegen we een soort aanduiding op de boulevard, om bezoekers attent te maken op de frituur en op de plaats waar zij kunnen parkeren. Het Bellamy- park bijvoorbeeld. Daar is voorlo pig nog genoeg plaats." Voorlopig wel, ja. Tot de herinrich ting van start gaat, in september. Een frietje bij Michiel is definitief verleden tijd. door Wout Bareman axel - De drie Zeeuws-Vlaamse ge meenten stellen een actieplan op om het alcoholgebruik door jonge ren terug te dringen. Uit recent on derzoek blijkt dat ruim 80 procent van de 14- en 15-jarigen in de regio ooit al alcohol heeft gedronken. Ook jongere kinderen drinken. Dat moet snel veranderen en daar om slaan de gemeenten de handen ineen, al beseffen ze dat preventief alcoholbeleid een kwestie van de lange adem is. Wethouder Cees Liefting (jeugd) van Terneuzen: „In het projectplan gaan we er in ieder geval van uit dat alcohol onder de 16 jaar hele maal uit den boze is." Raadsleden van de drie gemeenten vroegen zich tijdens een gezamenlijke ver gadering in De Halle in Axel af of die leeftijdsgrens niet zou moeten worden opgetrokken naar 18 jaar, maar dat bleek een puur politieke beslissing uit het verleden, die moeilijk terug te draaien valt. De gemeenten willen bij de aan pak van het drankgebruik en -mis bruik niet alleen de jeugd recht streeks aanspreken via allerlei ac ties en campagnes, maar ook de ouders, het onderwijs en sportver enigingen erbij betrekken. Daar naast wordt de horeca gevraagd mee te helpen de problematiek te verkleinen. De drie gemeenten moeten, werd tijdens de bijeenkomst in Axel afge sproken, ook streven naar een uni forme regels voor alcoholgebruik tijdens evenementen, En verder wordt extra aandacht besteed aan de mogelijke 'vlucht' van jongeren naar horecagelegenheden in de Vlaamse grensstreek, alleen al om dat de sluitingstijden daar soms uren afwijken van die in Zeeuws- Vlaanderen. Daarover wordt zo no dig overleg geopend met de Vlaam se buurgemeenten. op 0112e topmerken Armani Collezioni Airfield ,Tullo .Annette Gortz, Isabel de Pedro,Trico Chic, Rene Lezard,Valentino,Wille, Marina Rinaldi Donrinew Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes www.bd-store.nl Maat 36 t/m 50 Lange Vorststraat 18 Goes tel. 0113-211935 - Koopzondag 4 juli - www.monie1gnode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27