is straks voorbij 23 Werkstraffen en voorwaardelijke celstraffen voor brandstichting Nehalennia krijgt kwalificatie 'begaafdheidsprofielschool' Geen vergunning voor autocross Rommelmarkt en bazaar voor goed doel Speeltuindag op het Meiveld Dikkebandenrace voor de jeugd Uw trap gestoffeerd voor BE BE PROUD future maman donderdag 17 juni 2010 MIDDELBURG - Stedelijke Scholenge meenschap Nehalennia in Middel burg mag zich 'begaafheidsprofiel- school' noemen. De school heeft deze kwalificatie te danken aan de invoering van een TOP-klas voor (hoog)begaafde brugklassers. Deze leerlingen gaan sneller door de les stof en krijgen extra leerstof aange boden. De kwalificatie wordt toe gekend door de Vereniging van Be- gaafheidsprofielscholen en het Christelijk Pedagogisch Studiecen trum. Zij constateren dat het 'peda gogisch klimaat kansrijk is voor (hoog)begaafde leerlingen en hen niet in een uitzonderingspositie plaatst.' Verder is er onder docen ten van het Nehalennia een 'breed draagvlak voor deze werkwijze'. door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse po litierechter G. van Unnik heeft drie zwakbegaafde jongemannen uit Middelburg en Goes gisteren veroordeeld tot voorwaardelijke celstraffen en werkstraffen. De drie stonden terecht voor brand stichting en diefstal. Een brand in een oude caravan op industrieterrein Ramsburg was de meest riskante, zo erkende ook een van hen. De brand sloeg over naar een container met gasflessen. De brandweer moest die flessen af koelen om te voorkomen dat ze ontploften. „Hier hadden mogelijk doden kunnen vallen", aldus de politierechter tegen de drie man nen. De inwoner (22) van Goes zou die brand in de caravan hebben aange stoken. De jongeman zelf liet we ten zich niets meer van te herinne ren. Volgens officier van justitie M. Overmeer waren de drie ook be trokken bij het in brand steken van een coniferenhaag in de Roozenburglaan in Middelburg. Een 22-jarige Middelburger zou met een aansteker die bomen in de brand hebben gestoken. Tegen over de politierechter hield de Mid delburger echter vol dat hij alleen OUD-VOSSEMEER De gemeente Tholen verleent het Autocross Team Dordrecht geen vergunning om een cross te hou den aan het Klaverveld in Oud-Vos- semeer. De aanvraag is te laat inge diend om nog op de evenementen kalender te komen. Daardoor is er onvoldoende politie beschikbaar. VLISSINGEN In en om kerkgebouw De Schaaps kooi bij het winkelcentrum Pape gaaienburg in Vlissingen wordt za terdag een bazaar en rommelmarkt gehouden van negen tot twee uur. Er staan een rad van avontuur en stands met bloemen, kleding, hand werk, speelgoed, boeken, elektri sche apparatuur. Kinderen worden geschminkt, er is een knutselkraam en een grabbelton. Het Ronald Mc Donald Huis, Nurses on Tour en Lo cal Board Vlissingen krijgen elk 1000 euro van de opbrengst, de rest gaat in de kerkkas. MIDDELBURG Speeltuin Vereniging Meiveld in Middelburg-Zuid doet zaterdag mee aan de landelijke speeltuin dag. De speeltuin is op deze dag van 10.00 uur tot 17.30 uur open. Vanwege de speeltuindag is de toe gang dan gratis. Van 10.00 tot 13.00 uur is er een kinderrommelmarkt. De hele dag door kunnen de kinde ren zich laten schminken. Zaterdag zal er voor het eerst na de brand, waarbij een aantal skelters en de opslag verloren gingen, weer door de kinderen geskelterd en gefietst kunnen worden. WESTKAPELLE Zaterdag is in Westkapelle een dik- kebandenwedstrijd voor de jeugd van 7 tot en met 12 jaar. De 7- en 8-jarigen starten om 12.30 uur, de 9- en 10-jarigen om 13.00 uur en de 11- en 12-jarigen om 13.30 uur. De start is bij Westkapelle Her rijst. MEEST CELEZEN 1Tompoucen door jackpotwinnaar 2. Valse briefjes van vijftig ontdekt 3. Middelburg Wapenvrij succes STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto ■MHKNBRMMNSMMMM maar een peuk tussen de bomen had geschoten, terwijl hij met de andere twee stond te praten. Een van de verdachten hield vol dat de Middelburger een aansteker had gebruikt, maar de politierech ter geloofde hem niet. Raadsman M. Dunsbergen bracht naar voren dat die verklaring mogelijk te ma ken heeft met de slechte relatie die is ontstaan tussen de verdachten. De Goesenaar werd conform de eis veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en 240 uur werkstraf. De twee 20-jarige Middelburgers kregen elk een maand voorwaardelijke cel straf en 200 uur werkstraf Prijs inclusief Bonaparte Motion tapijt bij een gesloten trap van 13 treden, zonder bocht en exclusief zijkanten. De voordelen van ons Bonaparte tapijt op uw t geluidsarm, veilig, vuilverbergend, vakkundig gelegc Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl De toegang tot het terrein kruist de fietsroute over de Koepoortlaan. foto's Ruben Oreel middelburg; Gratis, dus ideaal voor langparkeerders. ONLINE SHOP WWW.FUTURE-MAMAN.NL Mode voor de aanstaande moeder Breda Veemarktstraat 56 Den Bosch Vughterstraat 166 Rotterdam Korte Hoogstraat 18 (grootste van Nederland, elke zondag open).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25