221 zeeland Campingstrijd slaat over naar paardenhouderij Feestje gratis parkeren Huurders hebben last van vertraging bij nieuwbouw seniorencomplex Steeds meer 'willekeur' in Veers buitengebied MIDDELBURG Terrein voormalig Miniatuur Walcheren gaat dicht Wietkwekerijen opgerold Open dag bij volkstuinvereniging Tv-toren voor Tour geel verlicht donderdag 17 juni 2010 door Henk Postma DOMBURG - De juridische strijd rond de minicampings in Veere dreigt zich uit te breiden tot de paardenhouderij. De gemeente wil die aan regels binden. Maar han teert daarvoor begrippen die net zo vaag zijn als de regels voor uit breiding van minicampings, waar schuwt Bram van Leeuwen van Haflingerhof en Minicamping De Heksenketel. Als de gemeenteraad niet ingrijpt, maakt Van Leeuwen ook het ge meentelijk paardenbeleid tot inzet van een keiharde juridische strijd. Hij heeft daar zijn 'messen' al voor 'geslepen', liet hij de gemeente-, raad deze week weten. Door toedoen van Van Leeuwen, die keer op keer juridische proce dures won, staat het Veers mini- campingbeleid op losse schroeven. B en W zetten alles op alles om hem zijn minicamping te ontne men. Afgelopen week besloot het college een nieuwe poging daartoe te doen. Van Leeuwen liet daarop de gemeenteraad weten uiterst 'mi litant' in de tegenaanval te gaan. In zijn kritiek op de nieuwe regels voor paardenhouderij staat Van Leeuwen niet alleen. Ook het juri disch bureau Krijger Advies, optre dend namens een inwoner van Grijpskerke, stelt de 'onduidelijke begripsbepaling' aan de kaak. Niet alleen wat betreft de paardenhou derij, ook waar het gaat om de in tensieve veehouderij. Daarin verte genwoordigt Krijger een varkens houderij uit Grijpskerke. De gewraakte regels zijn onderdeel van de zesde wijziging van het be stemmingsplan Buitengebied. Eer dere wijzigingen van dit plan leid den tot de problemen met de mini campings. De nieuwe wijziging zet de deuren nu ook wagenwijd open voor gemeentelijke willekeur in de paardenhouderij en de inten sieve veehouderij, zo luidt de kri tiek. B en W houden vol dat de nieuwe regels duidelijk genoeg zijn. Waar rek in de regels zit, leidt dat vol gens het college niet tot willekeur, maar tot 'maatwerk'. Onzin, zegt Van Leeuwen: de ervaring van De Heksenketel is dat de gemeente naar willekeur vele soorten maat pakken aflevert, variërend van 'mantel der liefde' tot 'schaamlap, keurslijf en dwangbuis'. De gemeenteraad, die het bestem mingsplan op 22 juni behandelt, houdt zich tot nu toe op de vlakte. BIGGEKERKE/MIDDELBURG - De poli tie Zeeland stuitte gisterochtend op twee verschillende plaatsen op Walcheren op een hennepkweke rij. Bij een woning aan de Valkenisse- weg in Biggekerke werd rond half negen een hennepkwekerij opge rold. In de woning zijn in totaal 545 planten aangetroffen. Deze zijn door de politie in beslag geno men en vernietigd. Ook bleek dat de stroom voor de kwekerij ille gaal werd afgetapt. Bij een ander onderzoek, in een woning aan de Landluststraat in Middelburg, stuitte de politie rond dezelfde tijd ook op een hennep kwekerij. De politie heeft de in to taal 173 planten in beslag genomen en vernietigd. Ook hier werd ille gaal stroom afgetapt. Het energiebedrijf heeft in beide gevallen aangifte gedaan. MIDDELBURG - Volkstuinvereniging Kweeklust in Middelburg houdt za terdagmiddag van 13 tot 16 uur een open dag. De vereniging heeft ze ven complexen. Op drie daarvan zijn bezoekers welkom. Zij kun nen een kijkje nemen op de loca tie Geersesweg (Veerse Poort), Griffioenpad (Griffioen) en Ooster- GOES - De ringen van de televisie toren in Goes zijn sinds gistera vond geel verlicht in verband met de doortocht van de Tour de Fran ce door Goes op 4 juli. De gele ver lichting in de ringen is in samen werking met StichtLicht en Con trol Light aangebracht. De verlichting brandt tot en met 4 juli elke avond. Normaal gespro ken is de televisietoren alleen op donderdag, vrijdag en zaterdag ver licht. Bij de rotonde Tiendenplein had de gemeente al op een paal een gele racefiets geplaatst die 's nachts met LED-lampjes geel ver licht is. Gekleurde verlichting van de televisietoren bij bijzondere ge beurtenissen is sinds 1997 een tra ditie in Goes. Flonkerend rood en groen met kerst en nieuwjaar, oranje op Koninginnedag en een paars randje bij overlijden van le den van het Koninklijk Huis. door Theo Giele BaaainiHM—iniiii ii" 1 ii iih w Een tijdelijke situatie noemde wethouder Al- bert de Vries in decem ber nog het gedogen van parkeren op het privéter- rein van voormalig Miniatuur Wal cheren. Om lange (en dure) juridi sche bezwarenprocedures te voor komen werd het officieel geen openbaar parkeerterrein. Een aantal omwonenden had aan gekondigd daar bezwaar tegen aan te tekenen. Dus besloot het colle ge, gesteund door een meerder heid van de raad, de wat minder koninklijke weg van het gedogen te bewandelen. Tot woede van de tegenstanders. ChristenUnie-raads- lid Evert Heringa sprak er schande van en vond dat de omwonenden van hun rechtsmiddelen waren be roofd. Maar, zei wethouder De Vries, het terrein is nu eenmaal nodig om de parkeerdruk in het centrum tij dens 'piekmomenten' op te van gen. En een meerderheid steunde deze, in hun ogen, praktische op lossing. Zo ontstond een eilandje van gra tis parkeerplaatsen midden in de stad. Gratis, dus populair, want het is er dagelijks praktisch vol. Ook buiten de 'piekuren' staan er al gauw een kleine vijftig auto's. En zo is ook dit gedoogbeleid aan zijn eigen succes ten onder gegaan. Deze week besloot het college van B en W dat het terrein alsnog ge sloten wordt. Per 1 juli is het feest voorbij. „Dat wordt dan gewoon betalen hè", zegt de automobiliste die in haar auto stapt op het gratis par keerterrein aan de Zuidsingel in Middelburg. Ze moet voor haar werk vaak bij de nabijgelegen basis school Acaciahof zijn. Ze moet niet alleen gaan betalen, maar ook zoeken naar een vrij plaatsje. Jeannette Krieger woont aan de Bleek. Ze heeft een parkeervergun- ning, maar kan haar auto in haar eigen smalle straatje niet altijd kwijt. Voor haar is het parkeerter- reintje dus een uitkomst. En zij is niet de enige buurtbewoner die af en toe toevlucht zoekt tot het ter rein. PZC-lezer Jaap Minderhoud reken de vorige week in een ingezonden brief voor dat de gemeente jaar lijks anderhalve ton aan parkeer- geld misliep. De gemeente hoopt nu dat de provincie belangstelling heeft om het terrein als parkeerter rein te huren. Het ligt op loopafstand van het Abdijcom plex. Op de Abdij wacht men het voorstel van de gemeente aft aldus een woordvoerster. Marjan van Oyen, bewoonster van het Molenwater, is blij met het als nog afsluiten van het terrein. Zij was een van de tegenstanders van het gedogen en zwengelde in de cember de discussie in de raad aan toen ze gebruikmaakte van het recht om in te spreken. In april heeft ze met wethouder Frank Streng nog eens over de kwestie gesproken en hem ge vraagd de zaak nog eens te overwe gen. Van Oyen heeft er geen pro blemen mee dat de provincie het terrein zou gebruiken. „Ik heb van wethouder Streng be grepen dat het uitsluitend om Sta tenleden zou gaan. Die moeten steeds de vergadering verlaten om hun parkeertijd te verlengen. Ik be grijp dat dat lastig is. Maar Statenle den vergaderen maar een paar keer per maand, dus veel overlast zal dit niet veroorzaken." Voor extra parkeeroverlast in de buurt is Van Oyen niet bang. „Rondom het Molenwaterpark en dan vooral voor de schouwburg zijn meer dan genoeg vrije parkeer plaatsen." Veel automobilisten hebben het gratis parkeren ontdekt. se Lageweg (Zuid). Kweeklust heeft nog enkele volkstuinen be schikbaar voor mensen die er een zoeken. Ook de vereniging Groei en bloei werkt mee aan de open dag. Men sen van de vereniging geven uitleg over zaden en planten. www.vtvkweeklust.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Het nieuwe senio rencomplex dat in de Middelburg se wijk Dauwendaele wordt ge bouwd door Woonzorg Neder land, is over twee weken klaar. Het project heeft enkele maanden ver traging opgelopen, maar Woon zorg verwacht dat het complex op 1 juli wordt opgeleverd en dat later die maand de sleutels aan de huur ders kunnen worden uitgereikt. Voor sommige huurders is dat te laat. De ouders van Jeannet Moens uit Middelburg hadden hun eigen huis al verkocht en zijn door de vertraging op het nieuwbouwpro ject in problemen gekomen. „Ze hadden hun huis al uit moeten zijn. Maar hun nieuwe aanleunwo ning is nog niet klaar. Aanvanke lijk zou die eind 2009 worden op geleverd. Vanwege de vorst werd dat februari en daarna mei. Mijn ouders mogen wat langer in hun huis blijven, maar moeten er op 1 juli uit zijn. Dankzij woningcorpo ratie Woongoed Middelburg kun nen ze tijdelijk in een huurhuis. Maar wanneer ze naar hun aan leunwoning kunnen, weten we niet." Volgens lasper Klapwijk van Woonzorg Nederland is de vertra ging van de laatste twee maanden ontstaan door problemen met de badkamervloeren en enkele ande re afwerkingskwesties. „Die wor den nu opgelost. De nieuwe ople- verdatum is 1 juli. Dan is het aan ons om het complex te accepteren. Als er geen gebreken meer zijn, rei ken we zo snel mogelijk de sleutels uit." Het project in Dauwendaele heet Het Binnenhof. Het is gebouwd aan Papisland en het Overloper hof Er komen 41 appartementen en aanleunwoningen. De huurders kunnen zorg aan huis krijgen. De zorg kan worden ingeroepen van uit zorgcentrum Rustenburg dat vlakbij het complex staat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24