77 wapens ingenomen in Middelburg ;heren 25 deDRVKKERY Televisietoren kleurt geel voor de Tour Tweedeklas reizen scheelt tien mille almanak Korte stilte 22 en 23 POLITIE Nog geen plannen om project ook op te starten in Vlissingen E-readers en E-boeken 'Die klanten, die ben ik dus kwijt' Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Eén echt vuurwa pen en 76 andere wapens zijn inge leverd en ingenomen tijdens de ac tie Middelburg Loopt Wapenvrij. De Middelburgse politie is zeer te vreden over dit resultaat, zo maak te projectleider Martin Vogel giste ren bekend. De actie startte juli vorig jaar met als doel het bezit van wapens on der jongeren terug te dringen. Er werden inleverkluisjes op scholen en in de horeca geplaatst en jonge ren werden opgeroepen wapens in te leveren. Vogel benadrukte gisteren dat Mid delburg niet bekendstaat als een plaats waar wapens worden ge bruikt. „In Middelburg kenden en kennen we op dat gebied geen pro blemen." Hij gaf toe dat Vlissingen op dat ge bied een heel wat slechtere reputa tie heeft. Desondanks werd intern besloten het project niet Walche ren-breed te houden noch om het alleen in Vlissingen te draaien. Er zijn momenteel ook geen plannen om het in Vlissingen op te pakken. Volgens Vogel is er wel belangstel ling getoond vanuit Goes om het project daar in te voeren. Van de ingenomen wapens zijn er 33 strafbaar. Het gaat dan vooral om verboden steekwapens, alarm pistolen en imitatiewapens. Maar ook om slagwapens en zelfgefabri- ceerde wapens. Onder andere een zelfgebouwd luchtdrukgeweer. De politie trof een imitatie-machi nepistool aan, liggend voor de voorstoel in een auto. Alleen ken ners kunnen zien dat dat wapen, een balletjesgeweer, geen echt vuurwapen is. „Als wij een dergelijk wapen zien, trekken wij onze eigen wapens", verklaarde een agent die gisteren ook aanwezig was bij de afsluiting van het project. Ook sommige andere ingenomen wapens waren volgens Vogel be slist niet van echte te onderschei den. Hij doelde dan vooral op alarmpistolen en neppistolen. Het project heeft er ook voor ge zorgd dat de relatie tussen politie en horeca is verbeterd, aldus de projectleider. Horecaondernemer Mare Antheunisse vond het opval lend dat het uitgaanspubliek posi tief achter de actie stond en geen enkel bezwaar had tegen fouille ren. Vogel stelde ook vast dat er sinds de start van het project nau welijks wapengeweld heeft plaats gevonden. Het arsenaal aan echte en nepwapens dat bij de politie is ingeleverd. foto Ruben Oreel Markt 51 I Middelbure I T0118 886 886 GOES GOES - Vanaf vanavond zijn de rin gen van de televisietoren geel ver licht in verband met de doortocht van de Tour de France door Goes op 4 juli. De verlichting brandt tot en met 4 juli elke avond. Normaal gesproken is de televisietoren al leen op donderdag, vrijdag en zater dag verlicht. Bij de rotonde Tiendenplein had de gemeente al op een paal een ge le racefiets geplaatst die 's nachts met led-lampjes geel verlicht is. MIDDELBURG Als dienstreizen per openbaar ver voer voortaan alleen nog via de tweede klasse worden gemaakt, be spaart de gemeente Middelburg jaarlijks tienduizend euro. Dit is een van de bruikbare voorstellen voor bezuinigingen die ambtena ren in een speciale ideeënbus had den gestopt. Tweedeklas-kaartjes vormen overigens maar een kleine bijdrage. De komende jaren wil het college van burgemeester en wet houders vijf miljoen besparen. Tip? redactie@pzc.nl Anne van tien uit Zierikzee verraste haar moeder onlangs op een jruitont- bijtje en een heerlijk kopje thee met honing op bed. Samen kletsten ze over wat ze die dag zouden doen. Het was mooi weer, een mooie gelegenheid om iets buiten te ondernemen. Na wat heen en weer gepraat beslo ten ze naar een tuincentrum te gaan en samen wat nieuwe bloemetjes voor de tuin uit te zoeken. Moeder genoot. Van het ontbijtje, en van het gekeuvel van haar dochter over ditjes en datjes. Na verloop van tijd droogde de spraakwaterval van haar dochter even op.In de korte stilte die volgde hoorde ze opeens 'pffft'. 'Oeps', zei dochterlief terwijl ze haar hand voor haar mond sloeg, 'mijn poepertjegaat af.' Feestje gratis parkeren is straks voorbij Donderdag 17 juni 2010 do. 17 mei. 10.30-12.30 uur demonstratie boeken bestellen? www. drukkerijmiddelburg, nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23